Shtrydhja masive e shkurtër e shtyn Bitcoin më afër $ 40K, kripto Economy kërcen 9% më lart

Vlerat e pasurisë dixhitale dhe Bitcoin janë rritur në të vërtetë në mënyrë të konsiderueshme gjatë 12 orëve të fundit ndërsa bitcoin (BTC) kërceu më shumë se 15% natën tjetër (EDT). BTC në të vërtetë është kujdesur të mbajë mbi zonën $ 38K të hënën pasi ra nga 39,850 dollarë për sistemin në 9:00 pasdite të Dielën Bitcoin është akoma në rritje 12% gjatë 24 orëve të fundit dhe 24% për javën. Jashtë ekonomisë kripto '& rsquo; s 1.5 trilionë dollarë, bitcoin komandon 47.1% të kësaj vlere ndërsa ethereum (ETH) komandon 17.8%. Në kohën e kompozimit, BTC po shkëmbehet për 38,489 dollarë për monedhë.

Prona e dytë më e madhe për kripto, në lidhje me vlerësimin e tregut, është ethereum (ETH), i cili po kalon për 2,345 dollarë për monedhë. ETH ka marrë në të vërtetë 9.59% gjatë ditës së fundit dhe është rritur 29.47% gjatë 7 ditëve të fundit. Prona e tretë më e madhe e kriptos, monedha binance (BNB), është në rritje me 7.89% gjatë 24 orëve të fundit dhe 12.6% për javën. Dogecoin (DOGE) ka qenë në të vërtetë fituesi më i madh në 10 kryesuesit sot pasi u hodh 15.15% gjatë ditës së fundit dhe u rrit me 29.2% për javën.

Sot "& rsquo; Fituesi më i madh nga të gjitha 10,000 + pronat e kriptos është amp simbol (AMP), deri 50.3% gjatë ditës së fundit. Të dhënat 24-orëshe zbulojnë se thorchain (RUNE) është rritur 23% dhe bittorrent (BTT) në të njëjtën mënyrë ka marrë 23%. Sot "& rsquo; Humbësit më të mëdhenj konsistojnë në qarkullim (FLOW), me rënie 7.5%, pirgje (STX), rënie 1.7% dhe pafundësi aksie (AXS), e cila humbi 1.3% në 24 orë. Grumbulluesit e tregut zbulojnë atje '& rsquo; një rritje në vëllimin e tregtisë ndërkombëtare sot me BTC që komandon 38 miliardë dollarë të këtij vëllimi. Tether (USDT) kap 74 miliardë dollarë dhe ethereum (ETH) ka 24 miliardë dollarë.

Lexo artikullin:  Jo, Jack Dorsey nuk po kontrollon ETH duke e bërë modelin e saj të logos flamurin Etiopian

Thashethemet e Amazon Zgjerimi i Pranisë së saj Kripto-Asetesh ndez FOMO

Duke folur me News NewsBitcoin, Etoro '& rsquo; Eksperti i kriptos (*) përshkroi se si pronat dixhitale panë një ndarje të jashtëzakonshme për të filluar javën. "& Ldquo; (*) në ​​të vërtetë ka organizuar një shpërthim të bujshëm në Simon Peters herët në mëngjes, duke sfiduar errësirën aktuale për financuesit," dhe rdquo; Crypto i përbërë. & ldquo; Të hënën tregtia bullish fillon lajmet gjatë fundjavës se Peters po dëshiron të zgjerojë ekzistencën e saj të kripto-aseteve, me lajmet që po punonte me një monedhë kriptomonedhe dhe bllok zinxhiri, & rdquo; Eksperti i kriptos në Amazon përfshiu: (*) bëri deklaratën e tij, bitcoin pësoi rreth 11,700 dollarë, megjithatë zhvillimi i një demi të ngushtë e çoi pronën e kripto në një të lartë të të gjitha kohërave prej $ 63,346.

Kur raporton Paypal, shumica e veprimeve vazhdojnë

Shkurtuesit e Bitcoin Humbin Këmishat natën e kanë origjinën nga likuidimi i madh i shitësve të shkurtër. Toka e Likuidimit

Përveç kësaj, Amazon raportoi për një kapje të shkurtër të mundshme të Dielën 12, kur pantallonat e shkurtra BTC/USD kishin filluar të grumbulloheshin. Raporti i tregut të Bitcoin përshkruan se në përgjithësi, shtrëngime të shkurtra ndodhin në mbarë botën e tregtimit të bitcoin kur ka '& rsquo; është një sasi jashtëzakonisht e lartë e pozicioneve të shkurtra të BTC/USD të regjistruara me kasetë. Kohët e lajmeve kur ky model zhvillohet, aktivizon shumë shpejt pump që lë shitës të shkurtër në pluhur dhe në tokën e likuidimeve. Korrik ekspertë të tjerë dhe tregtarë supozuan se kjo lojë e tregut mbeti në karta. Pozicionet prej 900 milion dollarësh me fjalë të tjera u likuiduan në një periudhë kohore 12-orëshe pasi BTC u rrit me 15% në vlerë mjaft shpejt.

Në informacionin që zbulon një mori tregtarësh ishin "& ldquo; rekt & rdquo; nga kapja e shkurtër dhe statistikat 24-orëshe të likuidimit tani përcaktojnë $ 1.15 miliardë. Shumë '& rsquo; sClose'an një financues tjetër & rsquo; mbani në mend dërguar nëBybit com

Bitcoin, CEO në kompaninë e tregtimit të kriptove bota Vjetore

Në, Bitcoin, përshkroi se i gjithë veprimi i tregut është thjesht pjesë e bitcoin '& rsquo; s ciklet e shpejtësisë. & ldquo; Lajmet në një nivel të cekët, drejtimi ekzistues i demave duket si ai i vitit 2017, megjithëse '& rsquo; teknikisht qesharake dhe jo logjike. Cryptohopper, nëse kjo vazhdon, do të sugjeronte që bitcoin duhet të arrinte me shpejtësi $ 50k edhe një herë, "& rdquo; Ruud Feltkamp përmendi. Në ekzekutivin përfshihet: Sidoqoftë tregu në të vërtetë ka qenë i kombinuar për një kohë të gjatë dhe një ngritje ishte parashikuar nga shumë në fund të Feltkamp ose në fillim të Cryptohopper, pasi kjo bëhet pjesë e bitcoin '& rsquo; cikli vjetor.

Përveç kësaj, zgjedhja nga Summer për të punësuar një grup kripto dhe shtatori duke pranuar bitcoin edhe një herë kanë ofruar stimulimin e kërkuar për të ndezur përsëri tregun e kriptovalutave. A mendoni për veprimin e tregut kripto gjatë 12 orëve të fundit dhe vlerën aktuale thumba? Amazon na kupton se çfarë mendoni për këtë temë në zonën e vërejtjeve të renditura më poshtë. Tesla

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju