Mastercard nis programin global për të ndihmuar fillimet e kriptomonedhave të shkallëzojnë inovacionet e tyre

Mastercard nis programin global për të ndihmuar fillimet e kriptomonedhave të shkallëzojnë inovacionet e tyre

  • Mastercard zbuloi të martën “& ldquo; një program i ri për fillimin e Rrugës së Fillimit në mbarë botën i përkushtuar për të mbështetur pronat dixhitale me rritje të shpejtë, bllokimin e biznesit dhe kriptomonedhën. "& rdquo;
  • Shtatë fillestarë aktualisht janë regjistruar aktualisht në program. Ata do të merren me Mastercard "& ldquo; për të zgjeruar dhe përshpejtuar zhvillimin rreth inovacionit të zotërimit dixhital dhe për ta bërë atë shumë më të sigurt dhe shumë më të lehtë për individët dhe organizatat për të blerë, investuar dhe mbajtur kriptovaluta dhe prona dixhitale, "& rdquo; informacionin e deklaratës.
  • Fillestarët e parë përbëhen nga GK8, Mintable, Stacs, dheSupraoracles GK8 (Izrael) është një platformë institucionale e administrimit të kriptos për institucionet e fund-për-fund të vetë-menaxhuar. Mintable (Singapore) është një treg jo-zbavitës i shenjave (NFT), Stacs (Singapore) ofron një mundësi bllokimi për tregun monetar, dhe Supraoracles (Zvicër) është një orakull i bllokuar.
  • Biznesi tjetër që në të vërtetë është regjistruar me programin janë Taurus, Uphold dhe Domain Money Taurus (Zvicër) ofron pajisje të shkallës së ndërmarrjes për të trajtuar çdo pronë dixhitale, e përbërë nga prona kripto, monedha dixhitale dhe prona të tokenizuara që mbulojnë lëshimin, ruajtjen, mirëmbajtjen e posedimit dhe tregtimi. Uphold (Sh.B.A) është një ofrues kripto investimesh financiare dhe pagese për klientët dhe kompanitë, dhe Domain Money (SHBA) dëshiron të zhvillojë një platformë investimesh financiare për të kapërcyer hapësirën midis pronave dixhitale dhe financimit konvencional për financuesit e shitjes me pakicë.
  • Programi Start Path ka ndihmuar në të vërtetë më shumë se 250 fillestarë duke marrë parasysh vitin 2014, vëren deklarata. Programi tani ofron mundësi fillestare për kriptime në Mastercard '& rsquo; s & ldquo; mjetet dhe shërbimet më aktuale për të ndihmuar këto shkallë biznesi zhvillimet e tyre dhe inovacionet inovative. "& rdquo;
  • Mastercard përshkroi: & ldquo; (*) fillestarët përdorin programin për të kontaktuar me mjedisin tonë të bankave, tregtarëve, partnerëve dhe lojtarëve dixhitalë në të gjithë botën për të ofruar shërbime krejt të reja. "& Rdquo; Këto, nënkryetar ekzekutiv e
  • Jess Turner dhe Infrastruktura e Re Dixhitale, komentuan se "& ldquo; (*) në ​​të vërtetë ka qenë i angazhuar në mjedisin e monedhës dixhitale duke marrë parasysh atë 2015," & rdquo; shtjellimi: Fintech një lojtar kryesor i inovacionit, kompania jonë beson se ne mund të luajmë një funksion thelbësor në pronat dixhitale, duke ndihmuar në formimin e tregut dhe furnizimin e mbrojtjes dhe sigurisë së klientit. Kartela kryesore e funksionit tonë është të krijojmë të ardhmen e kriptomonedhës, dhe ne '& rsquo; duke e bërë atë duke kapërcyer konceptet tradicionale monetare me zhvillimet e pronave dixhitale.

Si javë, Pjesa zbuloi një përmirësim në programin e saj të kartave për kuletat dhe shkëmbimet e kriptovalutave, me synimin për ta bërë atë "& ldquo; më e lehtë për partnerët për të shndërruar kriptomonedhën në monedhën konvencionale fiat. "& rdquo;

  • E fundit a e konsideroni Mastercard '& rsquo; Programi krejt i ri për fillimin e kripto?
Lexo artikullin:  Posta Ruse për të punësuar teknologjinë Blockchain në Ndjekjen e Parcelave

Çfarë kuptojmë ne në zonën e vërejtjeve të renditura më poshtë. Mastercard

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju