Njihuni me dyshen vëlla e motër 9 dhe 14-vjeçare duke fituar 32,000 dollarë në muaj me Ethereum

Sipas një regjistrimi nga Dallas News, ky dyshe vëlla ose motër ka gjeneruar qindra dollarë miniera në Ethereum Ndërsa shumica e fëmijëve po argëtohen me sistemet e tyre kompjuterike, vëllai ose motrat Ishaan si dhe Aanya Thakur po fitojnë para me të tyret. Dyshja motër-motër aktualisht fiton 32,000 dollarë në muaj nga procedura e tyre e minierave Ethereum, të cilën ata e filluan në garazhin e tyre.

Kompleti në fakt kishte marrë mendimin për kriptovalutat pasi babai i tyre i kishte informuar në të vërtetë për Bitcoin Në këtë moment, vëllezërit ose motrat kishin interes për të marrë kriptomonedhën, megjithatë për shkak të faktit se norma ishte zgjeruar shumë, ata shkuan me miniera Me Por minierat për bitcoin në të vërtetë kishin përfunduar duke qenë një treg i tepërt i ngopur. Prandaj, ata shkuan me kriptomonedhën e dytë më të madhe sipas kufirit të tregut; Ethereum.

Lexim i Lidhur | Kapaku i Tregut Crypto është më afër 2 trilion dollarë, çfarë të presësh nga tregu

Ata në fakt kishin filluar duke minuar Ethereum duke përdorur një kompjuter portativ të vjetër të lojërave video që kishin. Dhe në muajin fillestar të minierave, ata në fakt kishin fituar 1,000 dollarë nga procedura e tyre e vogël. Kjo i frymëzoi të dy për të marrë detyrat e tyre në shkallën e mëposhtme, me kusht që të ardhurat që ata kishin marrë në të vërtetë duke përdorur thjesht një kompjuter portativ të vjetër të lojërave video. Minierat e kriptos kanë nevojë për patate të skuqura për të minuar, si dhe këtu vëllai ose motrat hasën në telashet e tyre fillestare.

Mungesa e çipave të nxitur nga COVID

Vëllezërit Ishaan si dhe Aanya dëshironin të rritnin procedurat e tyre të minierave, megjithatë për shkak të pandemisë, në të vërtetë ka pasur një mungesë çipi. Prodhuesit në fakt nuk kishin aftësinë për të qëndruar në të njëjtin nivel me nevojën për shkak të kombeve që hynin në bllokim, si dhe individëve që nuk kishin aftësinë për të funksionuar. Pra, marrja e një çipi të nevojshëm për minierat ka përfunduar në fakt më e vështirë se kurrë më parë. Dyshja kishte 2 zgjedhje; merrni patate të skuqura nga shitësit në internet me një normë të shtuar ose prisni që të shfaqen patate të skuqura. Ata zgjodhën të fundit.

Lexo artikullin:  AOC thotë se ajo nuk e mban Bitcoin kështu që ligjvënësi 'mund ta bëjë punën e saj në mënyrë etike'

Leximi i Lidhur | Pse një sezon tronditës i Altcoin mund të jetë në horizont

Merrni 110 USDT Futures Bonus absolutisht falas!

9-vjeçarja Aanya si dhe 14-vjeçari Ishaan u regjistruan në azhurnimet e furnizimit nga shitësit si Best Buy, si dhe Mikro Center Kur patate të skuqura si dhe pajisjet e kërkuara për procedurat e tyre të minierave ishin në dispozicion, ata sigurisht që do të merrnin sinjalizimin nga e. -postë. Dhe vëllai ose motrat me siguri do të rreshtoheshin jashtë shitësve para se të hapeshin ditën tjetër për të qenë në gjendje të merrnin përbërësit.

Kjo teknikë në fakt është vërtetuar të jetë e suksesshme për ta pasi dyshja në fakt ka pasur aftësinë për të rritur procedurat e tyre të minierave përtej garazhit të tyre të banimit. Ingranazhet e tyre po prodhonin ngrohtësi të tepruar për të mbetur në garazhin e tyre të banimit, prandaj aktualisht ata kanë një strukturë të ftohtë informacioni në qendër të qytetit Dallas, ku ata mbajnë shumicën e pajisjeve të tyre të minierave. Ndërsa ata ende mbajnë rreth 30 karta në garazhin e tyre.

Zgjerimi i Fondit të Kolegjit me Ethereum

Vëllai ose motrat ruajnë shumicën e kthimeve të tyre nga minierat. Por ata në të vërtetë kanë pasur nevojë të ofrojnë disa pjesë të kriptos së tyre në mënyrë që të shpenzojnë për pika si energjia elektrike, si dhe përbërës për të rritur procedurën e tyre të minierave. Fitimet nga procedura e minierave, sqaroi Ishaan, me shumë mundësi për fondin e tyre universitar. Të dy vëllezërit ose motrat kanë dëshirë të përfundojnë si mjekë, si dhe kanë ndërmend të kenë më shumë gjasa në Universitetin e Pensilvanisë, kur është fjala për Ishaan, si dhe në Universitetin e Nju Jorkut, kur është fjala për Aanya Dhe ata me të vërtetë shpresojnë të nxjerrin Ethereum me siguri do t'i ndihmojë ata të përmbushin dëshirën e tyre për më shumë gjasa në universitet.

Leximi i lidhur | Tarifa Ethereum djeg orë 100 milion dollarë, ja pse djegia është e rëndësishme

Sa i përket çmimit të energjisë elektrike, kthimet e tyre tejkalojnë shumë kostot e energjisë që ata marrin për minierat. Për muajin e kaluar, ata duhej të paguanin një shumë totale prej $ 2,500 - - $ 850 për shpenzimet elektrike të vendbanimit të tyre, si dhe 1,650 $ për kostot elektrike të objektit të tyre të informacionit. Kjo mund të jetë një kosto e lartë e energjisë, megjithatë ajo zbehet në kontrast me $ 32,000 që vëllai ose motrat po gjenerojnë për procedurën e tyre të minierave.

Lexo artikullin:  Qytetarët në Argjentinë mund të duhet të paguajnë taksa kripto në varësi të vendndodhjes

Aranzhimi i tyre ekzistues përfshin 14 ingranazhe, të cilat në të vërtetë janë përdorur 82 cpus për të minuar Ethereumin Pastaj 5 ingranazhe me 12 cpus të cilat vëllai ose motrat i shfrytëzuan për të minuar Ravencoin për shkak të faktit se këto cpus nuk janë mjaft efektive për të minuar Ethereum Vëllezërit ose motrat përgatiten të zgjerohen Flifer Technologies, i cili është emri i firmës së tyre, si dhe aktualisht kanë marrë 4 ingranazhe shtesë të minierave nga Kina me cpus të integruar.

Grafiku i çmimeve Ethereum nga TradingView.com

Shkalla e eterit mbetet të zbehet mbi $ 3,000 | Burimi: ETHUSD në TradingView.com Foto e veçuar nga Dallas News, grafik nga TradingView.com .

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju