Mike Novogratz thotë se institucionet po blejnë Bitcoin, politikanët kanë nevojë për më shumë arsim kripto

Mike Novogratz thotë se institucionet po blejnë Bitcoin, politikanët kanë nevojë për më shumë arsim kripto

CEO i Galaxy Digital, Mike Novogratz diskutoi perspektivën e bitcoin në një intervistë me CNBC të Mërkurën.

Ai u pyet se si e sheh bitcoin '& rsquo; Masa e kostos dhe ajo që ai beson se ka çuar në të vërtetë koston e kriptovalutës përsëri në nivelin $ 40,000. Ekzekutivi pro-bitcoin u përgjigj:

Crypto në fakt është bërë më mirë për shkak të faktit se organizatat po blejnë.

Ai ngriti shkëmbimin FTX si një shembull. Shkëmbimi vetëm pak kohë më parë mblodhi 900 milion dollarë nga më shumë se 60 financues, duke e vendosur biznesin '& rsquo; vlerësimi në 18 miliardë dollarë. Investitorët përbëheshin nga Softbank Group Corp, kompania e kapitalit të vet Sequoia Capital, gjigandi i kapitalit personal Thoma Bravo, Daniel Loeb '& rsquo; Pika e Tretë, familja Paul Tudor Jones dhe mbikëqyrësi i fondit mbrojtës britanik Alan Howard

Novogratz hodhi poshtë përshkrimin se ecja në kosto ishte për shkak të lajmit se Amazon mund të pranonte pagesa të kriptovalutave.

Duke theksuar se organizatat janë disa nga financuesit më inteligjentë në të gjithë botën dhe ato po marrin pjesë në zonën e kriptos, ai deklaroi:

Kjo i dërgoi një sinjal të gjithë tregut të kriptove se kjo nuk është '& rsquo; t zhduken. (*) & ldquo;

ishte pjesërisht një tubim i madh për mbulimin e shkurtër dhe pjesërisht njohja se ky është një treg i mirëfilltë që nuk është & rsquo; duke shkuar kudo, & rdquo; deklaroi Ky CEO. Galaxy Galaxy u pyet gjithashtu në lidhje me politikën e kriptomonedhës dhe se çfarë mund të duket ndoshta në SH.B.A. veçanërisht pas paralajmërimeve nga

Novogratz. Senatori Elizabeth Warren alarmoi

Warren se bitcoin '& rsquo; Ndryshimet e kostos vënë në rrezik financuesit dhe organizatat me pakicë që pranojnë pagesa me bitcoin. Përveç kësaj të martën, ajo deklaroi se njerëzit që përdorin Bitcoin si para janë shkelës të ligjit. Në '& rsquo; vërejtjet në lidhje me kriptovalutat,

Lidhur me CEO të Senatorit Warren besonte: Galaxy Digital ishte zhgënjyese.

Ishte i shkëlqyeshëm. Ajo ishte e vetëkënaqur. Ajo e pakënaqur nuk e kishte parë & rsquo; t bërë ndonjë punë. Me të vërtetë është një risi progresive. Kjo pritet të jetë një progresive. Ajo “& ldquo;

ndjek marrësit e qirasë. Crypto ju hidhni një vështrim në defiIf [financa e decentralizuar] hidhni një vështrim në transformimin NFT If. [token jo-e pranueshme] '& rsquo; do të fuqizojë artistët dhe zhvilluesit mbi individët që përdorën për të fituar para nga shpina e tyre. ,Shtë vërtet dekurajuese dhe zhgënjyese ", & rdquo; ai vazhdoi, duke përfshirë: Pra thjesht na informon & hellip;

Kërkohet që të bëhet një detyrë më e mirë duke shkuar në DC dhe të na informojë Ne. (Ligjvënësit) gjithashtu reaguan ndaj

Novogratz '& rsquo; pozicioni anti-kriptomonedhë në Warren.Twitter E martë “& ldquo;

Lexo artikullin:  Metrikat 'e jashtëzakonshme' në zinxhir mund të parashikojnë Bitcoin, kthim të tregut të demit Ethereum-raport i ri

ngarkuar 12 miliardë dollarë në akuza overdraft, një pasuri në tarifat e ATM, një pasuri në shqyrtimin e akuzave të llogarisë. Bankat që ju vazhdoni të ndiqni kripton, ku kursimi dhe transferimi i parave është një pjesë e bankave. Por detyraGje senatori i mirë Warren vuri vërtet '& rsquo; më duken kaq progresive, & rdquo; ai shkroi në Twitter, duke sqaruar: Ju bankat kishit hapjen e procedurave defi, ne nuk do të kishim krizën e kredisë për shtëpi.

Nëse do të fitojë për shkak të faktit se është '& rsquo; është shumë më mirë. Defi & ldquo;

zgjidhje. Zotërimet atomike. Bartësi. PërbërjaTransparenca thjesht kërkon të rregullohet për KYC që po vjen. Ne kemi nevojë për të informuar udhëheqësit tanë politikë, "& rdquo; ai përfundoi. Ne e konsiderojmë

Çfarë '& rsquo; s vërejtjet? Novogratz na kupton në zonën e vërejtjeve të renditura më poshtë. Le të

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju