Çmimi Monero rritet 20% pas zbatimit të Shkëmbimit Atomik

Projekti Monero nisi një metodë krejt të re pa besim për të tregtuar midis Monero dhe Bitcoin javën e fundit.

Çmimi Monero rritet 20% pas zbatimit të Shkëmbimit Atomik

Monero (XMR), kriptomonedha më e madhe e fokusuar në privatësi sipas kapitalizimit të tregut, ka postuar një rritje prej 20% të çmimeve pas fillimit të programit të zbatimit të Shkëmbimit Atomik javën e fundit.

Të Premten, Projekti Monero prezantoi zyrtarisht një shpërndarje të zbatimit të Shkëmbimit Atomik të zhvilluar nga protokolli ndër-blockchain COMIT, duke synuar të thjeshtojë tregtinë midis XMR dhe Bitcoin (BTC).

Pas nisjes së shkëmbimeve atomike Monero, XMR ka parë një rritje të dukshme, me çmimin e saj duke u rritur nga 265 dollarë në ditën e lançimit në një tepricë brenda javës prej 331 dollarë. Në kohën e shkrimit, kriptovaluta me qendër në privatësi blihet dhe shitet me 318 dollarë, me rreth 2.4% më pak se 24 orët e mëparshme, në përputhje me uebfaqen e monitorimit të kriptove CoinGecko. Duke ndjekur një model të fortë bullish në tregjet kryesore të kriptove, XMR është rritur mbi 50% gjatë 30 ditëve të mëparshme.

Kontribuesi i Projektit Monero ErCiccione deklaroi se vendosja e shkëmbimit të sapo nisur është një model i ri i njohurive që lejon klientët të tregtojnë BTC dhe XMR pa llogaritur në një festë të tretë të besuar si një tregti kriptomonedhësh. "Këto shkëmbime quhen" atomike ", pasi ato kanë vetëm dy rezultate të realizueshme: të dyja tregtitë janë kryer me efikasitet dhe çdo tregtar merr fondet e dikujt tjetër, ose asgjë nuk ndodh dhe secili tregtar ruan fondet me të cilat ka filluar," ai përcaktoi.

Related: Gabimi i sapo zbuluar Monero mund të bëjë përshtypje privatësinë e transaksionit, paralajmërojnë ndërtuesit

Sipas njoftimit, klientët tani mund të vazhdojnë me testimin e XMR Atomic Swaps duke shkarkuar programin softuerik të krijuar nga COMET. ErCiccione paralajmëroi klientët se shkëmbimet e reja "mund të kenë nevojë për defekte befasuese" dhe testime të dobishme me sasi të vogla.

E lançuar në 2014, XMR është një kriptovalutë e rëndësishme e fokusuar në privatësinë e krijuar për të ndihmuar transaksionet jo publike dhe të pakontrollueshme. Në kohën e shkrimit, Monero është kriptomonedha e tridhjetë më e madhe sipas kapitalit të tregut, e vlerësuar në 5.7 miliardë dollarë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju