NCR Corporation përgatitet për të blerë biznesin e Bitcoin ATM LibertyX

LibertyX aktualisht shërben 20,000 shitës me pakicë në SHBA me 9,500 ATM kripto.

NCR Corporation planifikon të blejë kompaninë Bitcoin ATM LibertyX

Furnizuesi i inovacionit të ndërmarrjeve NCR Corporation në fakt ka zbuluar një kontratë për të blerë LibertyX, biznesi që u prezantua ndër ATM -të e para të shitjes me pakicë Bitcoin.

Në një deklaratë të së hënës, NCR deklaroi se parashikonte të blinte LibertyX më vonë këtë vit në varësi të autorizimeve dhe miratimeve të licencimit rregullator. Kompania deklaroi se ishte e përgatitur për të përdorur aftësitë e LibertyX si pjesë e shërbimeve të saj për bankat, shitësit dhe institucionet e ngrënies, duke treguar se klientët e NCR mund të shohin tërheqje kripto, blerje dhe funksione pagese pasi të përfundojë oferta.

"Klientët tanë kërkojnë një zgjidhje të plotë të monedhës dixhitale, duke përfshirë aftësinë për të blerë dhe shitur kriptomonedhë, për të kryer dërgesa ndërkufitare dhe për të pranuar pagesa të monedhës dixhitale nëpër kanale dixhitale dhe fizike," tha shefi i inovacionit i NCR Tim Vanderham

Related: LibertyX nis shitjet e Bitcoin-it në para në ATM në Shtetet e Bashkuara

LibertyX në të vërtetë ka lejuar përdoruesit të bëjnë blerje me kripto në një sërë shitësish në Shtetet e Bashkuara duke përdorur aplikacionin e saj celular ose përmes rrjetit të tij të ATM -ve Bitcoin (BTC). Sipas kompanisë, ajo aktualisht shërben 20,000 shitës me pakicë në SHBA me 9,500 kripto ATM.

Sipas informacionit nga CoinATMRadar, ka më shumë se 24,481 ATM kripto në të gjithë botën në kohën e publikimit, me tregun që në fakt ka përjetuar zhvillim të shpejtë në 2021. Bitcoin Depot, ndër mbajtësit më të mëdhenj të rrjetit të ATM -ve Bitcoin, kohët e fundit zbuloi një bashkëpunim me Rrethi K, duke çuar në konfigurimin e më shumë se 700 ATM -ve Bitcoin në SHBA dhe Kanada.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju