Operacioni Cleanspark i Minierave të Bitcoin me bazë në Nevada blen 4,500 minatorë Bitcoin nga Bitmain

Operacioni Cleanspark i Minierave të Bitcoin me bazë në Nevada blen 4,500 minatorë Bitcoin nga Bitmain

Kompania e listimit publik të minierave bitcoin Cleanspark (Nasdaq: CLSK) prezantoi të martën se firma ka blerë në të vërtetë 4,500 ingranazhe të minierave bitcoin S19 nga Bitmain. Pajisjet parashikohen të fillojnë procedurën e dërgesës deri në muajin tjetër, si dhe pajisjet ishin &#x 201C ; pjesërisht të financuara nëpërmjet një pjese të firmës &#x 2019; s zotërimet e BTC. &#x 201D; Firma përafron që pajisjet me siguri do të rrisin hashrate me 450 PH/s ose 0.45 exahash (EH/s), që arrin në Cleanspark &#x 2019; s aftësinë ekzistuese.

Cleanspark &#x 2019; Prokurimi i 4,500 minatorëve të bitcoin i përmbahet blerjeve të ndryshme të tjera të rëndësishme të pajisjeve të minierave të bitcoin me procedura të mëdha këtë vit. Për rrethanat, në fund të gushtit, Genesis Digital Assets bleu 20,000 minatorë bitcoin nga Canaan Gjatë javës së parë të gushtit, Marathon bleu 30,000 pajisje minierash bitcoin nga Bitmain Foundry United States ka qenë në fakt partneritet me një sërë procedurash, si dhe në të vërtetë ka rritur në aftësi një sasi të madhe. Në përfundim të Dhjetorit 2020, Cleanspark mori Qendrën e të dhënave amerikane të bitcoin ATL për 19.4 milion dollarë.

Kompania pret që të ketë më shumë se 24 mijë minatorë Bitcoin në 12 muajt e ardhshëm, Cleanspark Blen Gjeorgjinë Datacenter

Cleanspark parashikon të rrisë furnizimin e tij ekzistues prej 10,000 minatorësh. Shumëllojshmëria e minatorëve të rregulluar për dërgesë është 24,580 &#x 201C; gjatë 12 muajve në vijim. &#x 201D; Në përmirësim të Qendrave të të dhënave ATL, Cleanspark gjithashtu bleu një qendër të mëparshme të të dhënave Sprint/Nextel në Norcross, Gjeorgji, si dhe qendra krejt e re e minierave sigurisht që do të përfitojë nga Gjeorgjia &#x 2019; s Program i thjeshtë diellor. Zach Bradford, CEO i minierave të bitcoin si dhe kompania e teknologjisë moderne me seli në Nevada, thotë se transferimi për të blerë minatorë të rinj ishte një &#x 201C; iniciativë e vetëdijshme. &#x 201D;

&#x 201C; Duke bërë një iniciativë të ndërgjegjshme për të riinvestuar në prodhim shtesë, ne po marrim një teknikë të bazuar në treg për procedurat tona të minierave, si dhe duke shfrytëzuar sa më mirë vlerën për investitorët tanë, &#x 201D; Bradford deklaroi në një deklaratë dërguarBitcoin comNews &#x 201C; Ne e pranojmë se përdorimi i bitcoin -it tonë për të mbështetur procedurat tona si dhe zhvillimin është një ndryshim standard për sektorin e minierave të parasë elektronike në Amerikën e Veriut &#x 201D;

Lexo artikullin:  Presidenti salvadorian Nayib Bukele premton se ligji për Bitcoin nuk do të detyrohet për qytetarët

Jo vetëm që Cleanspark ka një qasje mbajtëse, ajo gjithashtu mendon se &#x 201C; vlera e parasë elektronike siç është bitcoin buron nga efikasiteti i tyre si para në dorë. &#x 201D; Në thelb, duke përdorur fondet për të marrë edhe më shumë ingranazhe të minierave bitcoin, një pjesë e bitcoin -ave të saj të nxjerrë kthehet menjëherë në rrjedhë.

Çfarë mendoni se Cleanspark merr 4,500 minatorë nga Bitmain si dhe rrit aftësinë me 450 PH/s? Le të njohim atë që ju e konsideroni këtë temë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju