Të dhënat e reja tregojnë inflacionin në SHBA më të lartë në 30 vjet – Analisti thotë se rritja e inflacionit mund të arrijë një 'pikë kthese'

Amerikanët po kujdesen për shkallë më të larta të inflacionit në ditët e sotme pasi të dhënat e reja sugjerojnë se shpenzimet individuale të konsumit janë rritur në fakt në shtator në 4.4%. Reuters regjistron se rritja e inflacionit është &#x 201C; duke vazhduar një rrjedhë inflacioni në shkallë të paparë në 30 vjet. &#x 201D; Amerikanët që humbasin fuqinë përvetësuese në fakt janë kredituar për të siguruar mungesa zinxhirore, norma të mbiçmuara të naftës, si dhe trajtimet e përsëritura Covid-19 të mandatuara nga menaxhmenti Biden.

Gazetari i shtypit i Reuters, Howard Schneider, sqaron se gradat në rritje të inflacionit në SHBA mund të dobësojnë kryetarin e Rezervës Federale (*30 *) Powell &#x 2019; s pohon se inflacioni me siguri do të jetë &#x 201C; kohore. &#x 201D; Megjithatë, ekspertja financiare e Cornerstone Macro Nancy Lazar mendon se Powell &#x 2019; Kërkesat e sigurimit të përkohshëm sigurisht që do të jenë të drejta. &#x 201C;Ne supozojmë se amortizimi është fjalë &#x 201D; për vitin e ardhshëm, përmendi Llazari. Eksperti financiar përfshinte:

Mosmarrëveshja e inflacionit ka shumë të ngjarë të ndryshojë në të ardhura jashtëzakonisht, jashtëzakonisht shpejt.

Analisti i Universitetit të Miçiganit thotë se mund të ketë një &#x 2018;Pikë kthese &#x 2019; Ku &#x 2018;Konsumatorët &#x 2019; Të ardhurat nuk mund të mbajnë më hapin me inflacionin në rritje &#x 2019;

Ndërkohë, Ian Shepherdson i Pantheon Macroeconomics thotë se zhvillimi i pagave mund të mos rritet aq shpejt sa inflacioni. Gjatë tremujorit të 4-të, ai &#x 201C; duhet të jetë i qartë &#x 201D; Shepherdson theksoi në një takim aktual si dhe përfshiu, &#x 201C; ne supozojmë se është plotësisht e përballueshme të parashikohet që zhvillimi i pagave të ngadalësohet me rikthimin e ofertës së punës. &#x 201D;

Për më tepër, të Premten, Universiteti i Miçiganit përshkroi studimin e tij të pamjes së klientit, duke u rrëshqitur nga 72.8 treguesi 71.7. Vit paraprakisht supozimet e inflacionit shkojnë në shkallën më të lartë në SHBA sepse 2008, sipas studimit &#x 2019; Eksperti kryesor financiar i Richard Curtin &#x 201C;Kjo ishte rritja fillestare e rëndësishme e paparashikueshmërisë së inflacionit, e regjistruar në video përtej një krize ekonomike, &#x 201D; Curtin informoi Yahoo Finance Aktualisht, Curtin thotë se klientët po e durojnë inflacionin, por me kalimin e kohës amerikanët mund të bëhen shumë më pak individualë.

Lexo artikullin:  Nisja e Panairit LoFi-DeFi është vendosur për të thyer rekorde

&#x 201C;Këto përgjigje reklamojnë një çmim në rritje të inflacionit derisa të arrihet një faktor bakshish kur klientët &#x 2019; të ardhurat nuk mund të jenë më të barabarta me rritjen e inflacionit, &#x 201D; Curtin e përfundoi takimin e tij.

Çfarë e konsideroni inflacionin në rritje në SHBA? A supozoni se inflacioni do të jetë i përkohshëm apo ndryshe? Le të kuptojmë se çfarë e konsideroni këtë temë në zonën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju