Raundi i ri i financimit sheh që Reddit fiton 4 miliardë dollarë në vlerësim që nga shkurti

Duke folur për raundin më të fundit të financimit i cili e sheh Reddit në një vlerësim prej 10 miliardë dollarësh, Steve Huffman, bashkëthemeluesi dhe presidenti specifikoi përgatitjen paraprake që kompania të dalë në publik.

Raundi i ri i financimit sheh që Reddit fiton 4 miliardë dollarë në vlerësim që nga shkurti

Platforma e popullarizuar e rrjeteve sociale Reddit ka marrë në të vërtetë 4 miliardë dollarë në vlerë duke pasur parasysh që raundi i saj i fundit i financimit më parë këtë vit në shkurt.

Gjashtë muaj më parë kompania ngriti 250 milionë dollarë në financimin e Serisë E me një vlerësim prej 6 miliardë dollarësh.

Në zhvendosjen më të fundit, Reddit zbuloi një raund financimi të Serisë F në 12 gusht-i cili po udhëhiqet nga Fidelity Management and Research Company LLC dhe pritet të mbyllet në rreth 700 milion dollarë me një vlerësim pas-parash prej 10 miliardë dollarësh.

Sipas New York Times, investimi financiar në raundin e financimit ka arritur në të vërtetë 410 milionë dollarë deri më tani, me Reddit duke specifikuar se parashikon më shumë financime nga financuesit ekzistues për të arritur objektivin prej 700 milionë dollarësh.

Vlerësimi i vërtetë i Reddit është i vështirë të përcaktohet pasi kompania nuk është bërë ende publike. Në atë temë, Steve Huffman, bashkëthemeluesi dhe presidenti i Reddit deklaroi për Times:

"Ne ende po synojmë të dalim në publik, megjithatë nuk kemi ende një afat kohor të kompanisë atje."

"Të gjitha bizneset e shkëlqyera duhet të bëhen publike kur të munden," përfshiu ai.

Biznesi do të përdorë fondet më të fundit për një zhvillim më global, do të thjeshtojë përvojën e përdoruesit, do të rrisë performancën e faqes dhe do të paraqesë më shumë funksione video dhe audio, së bashku me krijimin e një sistemi marketingu të vetë-shërbimit.

Platforma merr gjigantë të rrjeteve sociale të bazuara në reklama si Facebook dhe Twitter, me Huffman duke specifikuar se "ne jemi pjekur në hijen e Facebook dhe Google, dhe në thelb çdo dollar që fitojmë na është dashur të mbrojmë".

Ndryshe nga Facebook ose Google megjithatë, Reddit aktualisht ka lëshuar kriptovalutat e veta në llojin e Pikave të Komunitetit të Reddit

Subreddit r/CryptoCurrency, i cili ka 3.3 milion anëtarë, ka monedhën e vet të quajtur r/CryptoCurrency Moon (MOON). Në janar, CryptoPumpLajmet raportuan se një përdorues person ofroi 14,000 Hëna, të cilëve iu dha plotësisht falas për të paguar qiranë e tyre.

Lexo artikullin:  Çmimi i Bitcoin bie $ 1,000 në 12 orë pasi Amazon shpërndan thashethemet e integrimit në Bitcoin

MOON aktualisht ka një normë më të madhe se Dogecoin (DOGE). Në kohën e kompozimit, sipas CoinGecko, DOGE është ulur në $ 0.27 ndërsa MOON ulet pak më lart në $ 0.29.

Subreddit r/FortNite lëshoi ​​një RCP të krahasueshme të quajtur BRICK.

Reddit është shtëpia e grupit famëkeq të memestock r/wallstreetbets, i cili në fakt ka pasur një efekt thelbësor në bursat dhe tregjet e kriptove këtë vit me tregtimin e tij me pakicë dhe pumpzhgënjime ing Ankesa e grupit shkaktoi zhvillimin e ekuivalentit të kriptove në r/SatoshiStreetBets, i cili tani ka një lagje prej 480,000 Redaktues

Lidhur: Reddit lëshon shërbimin layer-2 të fokusuar në shkallëzimin e pikave të lagjes me bazë Ethereum

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju