Qyteti i New York-ut Bemoans Rrugës 'i mbushur' me minatorë Bitcoin - Zyrtarët Plani për të Vendosur Moratorium 90-Ditor

Qyteti i New York-ut Bemoans Rrugor 'i mbushur' me minatorë të Bitcoin - Zyrtarët planifikojnë të vendosin moratorium 90-ditor

Qyteti i Massena, me një popullsi prej rreth 13K, në të vërtetë ka sjellë minatorë bitcoin sipas një raporti nga Reuter Qyteti i Nju Jorkut '& rsquo; Autoritetet s në të vërtetë nuk janë pajtuar me minatorët e bitcoin dhe autoritetet përgatiten të zbatojnë një moratorium 90-ditor për çdo minator të ri bitcoin që kërkon të përfitojë nga qyteti '& rsquo; s burimet e energjisë.

Sipas Mbikëqyrësit të Qytetit Massena Steve O '& rsquo; Shaughnessy, qyteti nuk & rsquo; dëshironi Massena '& rsquo; Rrugët duhet të mbushen me kontejnerë transporti që strehojnë litarë minierash.

"& Ldquo; Ne veshim & rsquo; t dëshironi që të jetë e mbushur me këto rimorkio që po kullojnë bitcoin, "& rdquo; O & rsquo; Shaughnessy informoi WWNY-TV. & ldquo; (*) thjesht dëshirojnë të sigurojnë nëse ata & rsquo; do të vini këtu, se & rsquo; një strukturë e shkëlqyeshme e paraqitshme ", & rdquo; ai përfshiu. Ne nga operacionet e supozuara të minierave përmes stacionit lokal të lajmeve WWNY-TV.

Qyteti i Nju Jorkut Bemoans Rrugëve 'i mbushur' me minatorë të Bitcoin - Zyrtarët planifikojnë të vendosin moratorium 90-ditorRaporti i fotografisë mban në mend se atje '& rsquo; ka qenë një rritje e minatorëve të kriptovalutave që fillojnë një biznes në

Biznesi elektrik Massena Aktualisht është në mes të vendbanimeve me 3 operacione të mundshme.Massena Electric "& ldquo; (*) pjesë thelbësore për projektuesit është energjia elektrike e përballueshme dhe siguria, të cilat janë 2 gjërat që ne & rsquo; vazhdimisht kam pasur, & rdquo;

McMahon, The & rsquo; deklaroi supervizori. Andrew shtet Massena Electric 42 në Raportet pranë Route ka shumë sisteme të lëvizshme të minierave bitcoin që janë vendosur në kontejnerë transporti. Massena informoi WWNY-TV se minatorët e bitcoin vijnë vazhdimisht i 2-ti për konsumatorët ekzistues megjithatë "& ldquo; konsumatorët madje mund të përfitojnë nga shitjet e rritura. "& rdquo; Fort Covington në

Massena Electric

New York vazhdon, ka përplasje me industrinë e minierave 42Bitcoin për operacionin e minierave në kripto të rrugës Lehtësia e minierave e Reklamuar qëndron në (*), pasi kompania kishte aftësinë për të blerë 140 hektarë tokë 2 vjet më parë. Shitje

Operacionet e minierave të bitcoin të shtetit dhe bashkëthemeluesit të tij Petawatt Group mund të sjellin detyra për banorët e Massena.Petawatt Group "& ldquo; Jason Rappaport & rsquo; nuk jeni si një operacion i ri i ri që u shkatërrua nga diku tjetër dhe duke qenë i disponueshëm dhe duke kërkuar energji, ju e kuptoni, mjaft lirë, dhe duke mos u bërë pjesë e lagjes, "& rdquo; Massena i shqetësuar për stacionin rajonal të lajmeve.

Lexo artikullin:  Banka Qendrore e Brazilit Hulumton Krijimin e Realit Dixhital

, afërsisht në të njëjtën kohë kur autoritetet e qytetit filluan të ankohen, një reklamë për një qendër të minierave të kripto-monedhave e vendosur në Rappaport 42 u shënua për shitje.

Qyteti i Nju Jorkut Bemoans Rrugëve 'i mbushur' me minatorë të Bitcoin - Zyrtarët planifikojnë të vendosin moratorium 90-ditorNë mënyrë interesante prona rezidenciale ose komerciale përdor “& ldquo; fuqia dhe vendi & rdquo; për 299,000 dollarë dhe deklaron se pronari mund të marrë energji me norma më të ulëta se 0.03 dollarë për kWh. "& Ldquo; Qendra Massena aktualisht ka autorizuar energji 2 MW lehtësisht të disponueshme nën linjat elektrike trefazore të zotëruara nga Route," & rdquo; informacionin e reklamës. & ldquo; (*) shërbimi elektrik mund të azhurnohet në 10MW dhe madje edhe më lart. " & rdquo; Minatorët dhe bitcoin në të vërtetë duket se shkojnë së bashku për shkak të faktit të shtetit '& rsquo; s qasje të bollshme në hidrocentrale të lira. Vendasit dhe autoritetet nga disa lagje të Departamentit të Massena Electric në fakt nuk janë dakord me minatorët e Bitcoin në një stil të krahasueshëm. Rrethanat, vendasit që jetojnë së bashku me

New York fajësoi minierat e bitcoin për ngrohjen e ujit. Sidoqoftë liqeni ishte "& ldquo; kaq e ngrohte dukesh si ti '& rsquo; ri në një xhakuzi, "& rdquo; një raport nga NBC New York mbante mend në atë kohë.

Për senatorin Seneca Lake gjithashtu paraqiti një kosto që kërkon të zhvillojë një moratorium tre-vjeçar për çdo operacion të minierave të bitcoin në shtet. On News vlerësoi shpenzimet më

Shpenzimet e demokratit 3.Kevin Parker deklaruan se minatorët e kriptovalutave duhet të japin llogari për efektet ekologjike që tregu mund të shkaktojë shtetin. Komiteti këmbëngul me vendosmëri se minierat e kriptovalutave kanë një efekt të pafavorshëm ekologjik dhe kompanitë e minierave do të duhet të kalojnë caqet shtetërore të emetimit të gazrave në mënyrë që të vazhdojnë.

? Senatori Parker na kupton se çfarë e konsideroni këtë temë në zonën e vërejtjeve të renditura më poshtë.

Çfarë

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju