Gabimi i sapo zbuluar i Monero (XMR) do të ndikojë negativisht në privatësinë e transaksionit

Dizajnerët e Monero (XMR) kohët e fundit gjetën një defekt efikas në ekspozimin e marrëveshjeve të përdoruesve të tij. Edhe pse grupi po punon për ta riparuar atë, ata në fakt kanë zbuluar se privatësia personale e përdoruesve është në rrezik për sa kohë që defekti qëndron. Grupi Monero e bëri këtë deklaratë përmes llogarisë së autoriteteve të tyre në Twitter.

Ata e quajtën atë një "gabim të rëndësishëm", të cilin ata deklarojnë se e kanë gjetur në të vërtetë në "algoritmin e përzgjedhjes së prishjes" së kriptos. Ky algoritëm është një sistem që rrjeti përdor për të fshehur marrëveshjet e daljes brenda 10 prishjeve.

Një Shkurtër Për Historinë e Bug -ut

Projektuesi që gjeti këtë defekt ishte Justin Berman, një projektues i aplikacioneve softuerike. Ai vuri në dukje se gabimi e bën më të thjeshtë që marrëveshjet e prodhimit të përfundojnë të dukshme si një investim i vërtetë midis 10 mashtrimeve. Sapo përdoruesi të investojë para pas një kohe bllokimi në 2 blloqet e para ose të investojë para pasi të marrë para, marrëveshja do të shfaqet.

Lexim i ngjashëm | Bankat amerikane inkurajohen të bëhen partnerë me firmat e kriptomonedhës

Kur Justin gjeti gabimin, ai përmendi se nuk ka kërcënim për ekspozim të drejtpërdrejtë për adresat dhe sasitë e marrëveshjeve. Sidoqoftë, do të bëjë të mundur që përdoruesit të kuptojnë kur ndodh një marrëveshje në kripto. Sipas deklaratave të projektuesve, gabimi nuk do të ndihmojë në vjedhjen e fondeve, megjithatë ai në fakt ka mbetur në kodin e portofolit.

Një faktor tjetër Monero (XMR) u diskutua në Reddit se gabimi Monero ndikon në marrëveshjet e mëparshme. Pra, stilistët e Monerao sugjerojnë që përdoruesit e tij duhet të presin një orë ose më shumë pasi të kenë marrë XMR para se ta investojnë atë.

Merrni 110 USDT Futures Bonus falas!

Gabimi i sapo zbuluar i Monero (XMR) do të ndikojë negativisht në privatësinë e transaksionit

Monero (XMR) ndjek një trend rritës në tabelën e përditshme ndërsa tregu i kriptove lëviz në zonën e gjelbër | Burimi: XMRUSD në TradingView.com

Në atë metodë, ata mund të ruajnë privatësinë e tyre personale në pritje kur do të ketë një azhurnim të softuerit të portofolit për të zvogëluar rreziqet e privatësisë personale. Gjithashtu, projektuesit garantuan lagjen që ata nuk kërkojnë të kryejnë një pirun të fortë ose azhurnim të madh të rrjetit për t'u marrë me defektin.

Lexo artikullin:  Grupi ETC lëshon raportin e parave të gatshme Bitcoin duke lavdëruar përdorimin e lartë dhe zhvillimin e gjallë

Rrjeti Monero (XMR)

Rrjeti Monero u regjistrua me tregun në 2014. isshtë një kripto që fokusohet më shumë në privatësinë personale të përdoruesve të tij. Objektivi i Monero është të furnizojë një sistem ku përdoruesit e kriptove mund të përfundojnë marrëveshjet personale që askush nuk mund t'i gjurmojë. Rrjeti përdor kriptografi të veçantë për të mbajtur marrëveshjet 100% të palidhshme dhe të pakontrollueshme.

Kriptoja ruan një rang të konsiderueshëm në tregun e kriptove bazuar në Kapakun e Tregut dhe në të vërtetë ka qenë më i madhi në mesin e monedhave dixhitale me qendër në privatësinë. Në kohën e shtypit, norma XRM qëndron në $ 263. Kjo normë përfaqëson një fitim prej 4% në 24 orë të tregtimit bazuar në informacionin e TradingView.

Lexim i Lidhur | Vitalik Buterin nxit Ethereum të rritet përtej DApps

Deri tani, burimet tona në fakt kanë diskutuar se sytë e rregullatorëve të shumtë monetarë janë drejtuar nga Monero. Këto kompani në fakt kanë bërë një numër gjërash për të thyer privatësinë personale që përcakton marrëveshjet e tyre.

Për rrethanat, në vitin 2020, Shërbimi i të Ardhurave të Brendshme të Shteteve të Bashkuara zbuloi një çmim prej 625,000 dollarë për këdo që mund të prishë marrëveshjet që ndodhin në Monero dhe gjithashtu në Rrjetin Lightning të Bitcoin, një rrjet tjetër me qendër në privatësi.

Imazh i veçuar nga Business Insider, tabelë nga TradingView.com .

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju