Ndalesa tjetër $ 85K për Bitcoin pasi analistët parashikojnë tremujorin 'shpërthyes' për veprimin e çmimit BTC

Nuk ka asgjë që mund të nxisë tërheqjen e Bitcoin -it përveç një "rasti të rëndësishëm informacioni të rrezikshëm", thotë analisti Filbfilb ndërsa tregu pret të përmbyset.

Ndalesa tjetër $ 85K për Bitcoin pasi analistët parashikojnë tremujorin 'shpërthyes' për veprimin e çmimit BTC

Bitcoin (BTC) po shkon drejt një minimumi prej $ 85,000 në tremujorin e katërt të këtij viti dhe do të tejkalojë bukur shifrën prej $ 4, thotë analiza e re.

Në zëvendësimin e tij më të ri të tregut të Premten, blerja dhe shitja e platformës Decentrader zbuloi një parashikim të çmimit BTC afatmesëm në mënyrë të papërshtatshme.

Ndalesa tjetër 85,000 dollarë për BTC/USD

Pavarësisht se BTC/USD janë ruajtur nën 50,000 dollarë këtë javë, metrikat në zinxhir kanë bërë që analistët të qëndrojnë fort të fortë në veprimin e çmimit të Bitcoin.

Analisti i Decentrader Filbfilb nuk bën përjashtim, duke parashikuar jo vetëm një rimeç të niveleve më të larta të të gjitha kohërave, megjithatë një shkelje prej 100,000 dollarësh më herët se sa është në vit.

"Pra, me paralajmërime bullish brenda periudhës së afërt kohore, ne tani mund të organizohemi për një vrapim serioz që së pari merr $ BTC në drejtim të $ 85,000 më herët sesa të kapërcejë barrierën psikologjike prej $ 100,000," përfundoi ai.

"Krijimi i një eksplozivi TM4 2021."

Si KriptoPumpLajmet e raportuara, efikasiteti i çmimit të Bitcoin ka kryer një sport të arritjes me bazat themelore të komunitetit dhe informacionin mbi zinxhirin për një kohë.

Si një përfundim logjik për këtë rrjedhë, një shtrëngim lart duhet të karakterizojë pjesën tjetër të këtij viti, ashtu si rastet e vitit 2020. Këtë herë, megjithatë, çmimi i Bitcoin në frazat e dollarit të Shteteve të Bashkuara duhet të jetë një rend i madhësisë më i madh.

"Nëse çmimi rritet në mënyrën në të cilën ne parashikojmë se do të ndodhte brenda javëve të ardhshme, atëherë qëllimi ynë i parë kryesor është një fazë që parakalon fazën e riparimit të fibës 1.618 në 85,900 dollarë," shkroi Filbfilb.

"Ne nuk supozojmë se ky do të ishte cikli kryesor i tepërt, megjithatë mund të shfaqë njëfarë rezistence përpara një vrapimi të mundshëm parabolik që na çon në 100,000 dollarë."

Altcoins nuk arrijnë të ndajnë optimizmin

Bitcoin rrethoi 47,000 dollarë në kohën e shkrimit të së Premtes, me një mungesë të trajektores lart ose poshtë që karakterizonte tregun.

Lexo artikullin:  Debutimet kërkimore të Bankës së Amerikës në Kripto: Asetet dixhitale janë 'shumë të mëdha për t'u injoruar'

Lidhur: Informacioni i zgjedhjeve të Ethereum sugjeron se beteja për $ 4K ETH është një minimum prej çdo jave larg

Altcoins vuajtën, me një numër përjashtimesh të tilla si Shiba Inu (SHIB), megjithatë tregtarët totalisht zhgënjyes si 10 kriptovalutat më të larta tejkaluan Bitcoin -in çdo ditë humbje.

Ether (ETH) ra 5.2%, ndërsa performuesi më i keq i grupit, Solana (SOL), vendosi gabim 12% në 24 orë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju