NFT -të mund të jenë një rrugë e shkëlqyer për të tërhequr femrat në kripto, thotë Lavinia Osbourne

Megjithëse detyrat e shenjave të padëgjueshme janë një kurs për të hyrë, femrat janë ende të nënpërfaqësuara në kompani të shumta kripto dhe blockchain.

NFT -të mund të jenë një rrugë e mirë për të tërhequr gratë në kripto, thotë Lavinia Osbourne

Gratë që kërkojnë një metodë për të hyrë në një zonë të mbizotëruar nga meshkujt si kripto dhe blockchain mund të tërhiqen nga shenja të padëgjueshme, sipas krijuesit dhe nikoqirit të Women in Blockchain Talks, Lavinia Osbourne

Megjithëse pandemia e vazhdueshme në fakt i ka lënë individët në shumë vende në probleme monetare - qoftë duke humbur detyrat e tyre, duke mos qenë në gjendje të shkojnë fizikisht në banka, ose çështje të tjera - Osbourne informoi CryptoPumpLajmi rasti mund të ketë shtyrë shumë femra në kripto dhe blockchain sapo atyre u kërkohej të vazhdonin nga profesionet e tjera. Ajo tha se rritja aktuale dhe mbrojtja e mediave e shenjave jo të padëshirueshme, ose NFT -ve, në fakt e kishin bërë kripton "më të lidhur" për shumë individë në arte dhe fusha të tjera imagjinative.

"Njerëzit shikojnë NFT -të dhe është si" është ndryshe - në fakt nuk e marr teknologjinë "," tha Osbourne "Kur ata po dëgjojnë të gjitha këto histori rreth njerëzve që fitojnë para në NFT, është si" si mund të përfshihem? " Unë mendoj se NFT -të janë një rrugë e mirë për të tërhequr njerëzit në hapësirë. "

Related: Inovacioni në blockchain mund të jetë veçanërisht i dobishëm për femrat, thotë drejtori bazë i OBT -së

Megjithëse Osbourne ka shumë të ngjarë të përshkruante meshkuj dhe femra të të gjitha prejardhjeve financiare, pohimi i saj do të duket se mbështetej nga apeli i një pune NFT të prezantuar kohët e fundit nga ylli i That '70s Show dhe Family GuyMila Kunis Starleta deklaroi se kishte krijuar një interes në kripto gjatë gjithë pandemisë, duke vënë në dukje se është një "zonë shumë mashkullore". Ajo më vonë filloi punën e NFT Stoner Cats, duke përfshirë emra të njohur nga Hollywoodi dhe zona e kriptove, e përbërë nga bashkëthemeluesi i Ethereum Vitalik Buterin-puna ofroi 10,420 NFT në më pak se 35 minuta më parë sot, dhe transmetoi episodin e saj të parë një numër ditë më vonë

Osbourne deklaroi se megjithëse NFT -të ishin një kurs për të hyrë, ende ekzistonte çështja e nën -përfaqësimit të grave në kompanitë e kriptove dhe blockchain. Gratë përfaqësojnë afërsisht 34% të atyre që operojnë në tregun e teknologjisë, por vetëm 12% të atyre në blockchain, sipas krijuesit të Grave në Blockchain Talks. Ajo propozoi mbylljen e hapësirës me një projekt "për t'i treguar grave se teknologjia, blockchain, shkenca, STEM është një hapësirë ​​për ta".

Lexo artikullin:  A do të arrijë Ethereum në nivelet e tij të larta para Bitcoin?

Related: COO Robinhood: Ne në të vërtetë kemi lejuar më shumë femra të tregtojnë kripto

"Nëse këto gra duan të kenë një karrierë që ka një jetëgjatësi, atëherë ata duhet t'i shikojnë këto hapësira," tha Osbourne "Tradicionalisht është thjesht një masë dërrmuese mashkullore dhe nuk ka asgjë për ta kundërshtuar atë."

Ajo përfshiu:

"Nëse duam të sjellim më shumë gra, atëherë duhet të ndriçojmë gratë, në mënyrë që gratë e tjera t'i shohin ato gra të tjera dhe të ndihen rehat të dinë se kjo hapësirë ​​është edhe për ta."

Si pjesë e këtyre objektivave, Osbourne dhe të tjerët po punojnë për të gjeneruar 50,000 femra në blockchain deri në vitin 2023. Projekti i motivon femrat të regjistrohen dhe të zbulojnë më shumë rreth avantazheve - monetare dhe individuale - për të hyrë në zonë.

Kryeredaktorja e CryptoPumpNews, Kristina Corn èr do të konsultohet me Osbourne në 2 vjetorin e Grave në Bisedimet në Blockchain në Shtator

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju