Nifty News: Ylli i NBA -së kap majmunët e mërzitur dhe në çfarë po luan Loot?

Ylli i NBA Stephen Curry shpërbëu një BF Ape Yacht Club NFT me vlerë 206,000 dollarë, ndërsa themeluesi i Vine Dom Hofmann aksidentalisht krijoi një trend NFT.

Nifty News: Ylli i NBA -së kap majmunët e mërzitur dhe në çfarë po luan Loot?

Tri herë kampioni i NBA Stephen Curry në të vërtetë ka shpërbërë një shenjë të padëgjueshme të Bored Ape Yacht Club (NFT) për 55 Ether me vlerë rreth 206,000 dollarë në kohën e revistës.

Ylli i Golden State Warriors bleu një NFT që portretizonte një majmun me flokë të kaltër duke përdorur një përshtatje të qetë në 28 gusht. Libri i xhepit të Curry në OpenSea zbulon një koleksion prej 20 NFT -ve, të përbërë nga një blerje 5.69 ETH (21,000 dollarë) të BFO Ape Kennel Club NFT më 28 gusht Me

Për tronditjen e agjencive të ndryshme të grumbullimit, Curry në të vërtetë ka dhënë atë që ishte energjik në ekipin e disharmonisë së majmunit të mërzitur dhe gjithashtu ndryshoi imazhin e llogarisë së tij në Twitter për të treguar majmunin e tij të blerë së fundmi.

Detyra e Bored Ape Yacht Club është ngritur në apel gjatë dy muajve të mëparshëm. Sipas informacionit nga CryptoSlam, NFT -të prodhuan 295 milionë dollarë shitje të vlefshme në tregjet shtesë në gusht

Ka 10,000 NFT në shumën totale, dhe informacioni nga OpenSea zbulon një normë ekzistuese të dyshemesë prej 36.2 ETH, ose 135,000 dollarë.

NFT-të e reja të themeluesit të hardhisë janë një hit

Dom Hofmann, bashkë-krijuesi i aplikacionit të rrjeteve sociale Vine ka krijuar në të vërtetë një detyrë NFT të bazuar në tekst të thjeshtëzuar që në të vërtetë ka prodhuar 54.8 milion dollarë në shitje duke pasur parasysh atë lëshimin në OpenSea onAug 27.

Detyra shpjegon NFT-të e saj si "pajisje të rastësishme të udhëtarëve të prodhuara dhe të ruajtura në zinxhir", që disa mendojnë se janë planifikuar për t'u përdorur në një lojë video të ëndrrave të drejtuara nga komuniteti në të ardhmen.

Hofmann zbuloi "Loot: (për aventurierët)" përmes Twitter në 28 gusht, dhe në fakt ka mbajtur shumë pak detaje me përmbledhje të shkurtra të faqes së detyrës dhe OpenSea.

Detyra nuk ka ndërfaqe të përdoruesit të përparme, dhe fillimisht metoda e vetme për të marrë një NFT ishte të përfshihej me marrëveshjen e prodhimit.

Shkalla e dyshemesë për NFT -të e Loot është rritur me shpejtësi në 6.1 ETH (22,000 dollarë) në OpenSea, e cila në fakt ka bërë që disa të shqyrtojnë qëndrueshmërinë e thirrjes për NFT të kushtueshëm për të luajtur lojën video të ardhshme. Por ndërsa prodhimi i Hofmann ka kapur në fakt fokusin e agjencive të grumbullimit NFT dhe gjithashtu disa stilistëve të Web 3.0 - ai në fakt nuk e ka specifikuar kurrë me të vërtetë se Loot me siguri do të përfundojë të jetë një lojë video.

CryptoPumpNews raportoi më 20 gusht se Hofmann po shërbente një detyrë të lojërave video 8-bit NFT të quajtur "Supdrive", në të cilën NFT-të me siguri do të punojnë si video lojëra vetë për një tastierë video lojrash me zinxhirë. Hofmann në fakt ka specifikuar në rrjetin Supdrive Discord se Loot nuk ka lidhje me detyrën.

Lexo artikullin:  Këtu është rrethana më e mirë e rastit për Bitcoin sot

Luani për të fituar poker kazino metaverse

Lojërat Decentral zbuluan rritjen e një loje video lojërash poker në kazino metaverse të paracaktuar për lansim në tetor

Loja video quhet "ICE Poker" dhe sigurisht që do të mbahet në Lojrat Qendrore Metaverse. Lojë video është plotësisht falas për tu luajtur pasi të keni blerë ose marrë një minimum prej një NFT të veshur me Iced. Lojtarët mund të fitojnë paratë në lojë të quajtura "Shenja ICE" përmes qasjeve të shumta, të tilla si luftimi në lojërat video të pokerit në kazino, duke përfshirë pengesat e përditshme, tregtimin e NFT-ve dhe "minierat" e ICE në treg për lojtarë të ndryshëm të tjerë.

Sipas postimit tëSept 1 nga Decentral Games, shitjet NFT me siguri do të prezantohen më vonë këtë muaj duke filluar me një kosto prej 0.1 ETH secila (375 dollarë). Edhe më shumë NFT që ka një lojtar, aq më shumë patate të skuqura pokeri në kazino me të cilat caktohen çdo ditë.

Shoqëruesit e nisjes së lojërave video përbëhen nga Collab+Currency, gmoney, Hashkey Capital, Ar ca Funds, Binance Ventures, Decentraland Foundation dhe Polygon Studios

NFT -të BabyMetal mund të gjenerojnë Megadeth

Grupi japonez i pop-metalit BabyMetal do të zbresë një koleksion të kartave tregtare të simbolizuara më 9 shtator.

NFT -të po zbresin për të festuar efikasitetin e fundit në internet të koleksionit "10 BABYMETAL BUDOKAN" nga më parë këtë vit. Koleksioni përmban 20 karta tregtare të shenjuara që ndahen në 3 shkallë të rralla me kopje të ndryshme dhe portretizojnë imazhe nga Budokan marrja

NFT -të nuk ofrohen për blerje specifike dhe janë të disponueshme në 2 koleksione të paketave të kartave. Paketat e rastësishme të NFT me pesë kartë sigurisht që do të vlerësohen me 35 dollarë secila, ndërsa "Mechapack" me 15 kartë vlerësohet në 125 dollarë dhe përbëhet nga një kopje fizike e një cd plastike prej ari me 13 pista, e filmuar nga efikasitetet në Budokan në internet.

Lexo artikullin:  Bitcoin: Kur mund të parashikojmë një Kryq të Artë të mundshëm

Shitja po mbahet në tregun e Wax, dhe blerjet mund të bëhen përmes kartës bankare ose Paypal

Përmbledhje

Larva Labs, projektuesit e CryptoPunks, Meebits dhe Autographs autorizuan një dorezë që drejtoi përfaqësuesit kryesorë të Hollivudit United Talent Agency (UTA).

Sipas një shkrimi të së martës nga Hollywood Reporter, UTA sigurisht do të qëndrojë për Larva Labs për TELEVIZION për të drejtat e autorit, film, lojë kompjuterike, licencim dhe postim.

Më herët sot, entuziasti i NFT Pransky u hoq nga 97.67 Ether (366,000 dollarë) pasi faqja e muzikantit të shquar Banksy ishte piratuar për të reklamuar një ankand publik të rremë NFT. Sidoqoftë, pothuajse të gjitha paratë e gatshme kanë dhënë në fakt ato që janë rimbursuar.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju