Nifty News: NFT e Tyson Fury rrjetat gati 1 milion dollarë, udhëtim i keq nga Sushi, vera bëhet e mrekullueshme

Sushi lëshoi ​​NFT me temë LSD për të festuar nisjen e tridentit AMM, ndërsa 'Gypsy King' Tyson Fury ka shitur një NFT të vetëm për gati 1 milion dollarë.

Nifty News: NFT e Tyson Fury rrjetat gati 1 milion dollarë, udhëtim i keq nga Sushi, vera bëhet e mrekullueshme ...

Sipërmarrja e parë e Tyson Fury në tregun NFT rezultoi në një NFT të vetëm që shitet për gati 1 milion dollarë në HoDooi.com - një platformë e re që synon të bëhet 'eBay i NFTs'.

Ankandi për 'Lineal by Tyson Fury' u mbyll në 16 korrik dhe përfaqëson një nga shitjet më të mira me temë atletësh në treg deri më tani. NFT përshkruan një ilustrim të tokenizuar të Fury me dy rripa kampionati mbi secilën shpatull dhe një kurorë që paraqet pseudonimin e tij "Gypsy King" në pjesën e përparme.

NFT përfshin shpërblime të botës reale të tilla si një pikturë e nënshkruar pesë nga pesë këmbë e veprave artistike, doreza boksi të nënshkruara dhe video nga Fury duke uruar ofertuesin fitues.

Shitja e NFT në HoDooi u shoqërua gjithashtu nga një koleksion i pesë NFT-ve të hapura me numër të ndryshëm të kopjeve, me çmim midis 250 USDT dhe 1000 USDT dhe janë ende në shitje.

"Ishte shumë mirë të punoja me ekipin HoDooi dhe jam i lumtur që të gjithë jemi pjesë e historisë me një nga ofertat më të larta për një NFT të vetëm sportiv!" Tha Fury.

Verë e imët e tokenizuar

WiV Technology, një platformë tregtare me blockchain për "pasuri unike" ka bashkëpunuar me qeverinë gjeorgjiane për të tokenizuar disa nga vreshtat dhe uiskirat më të mira të vendit si NFT. Platforma u mundëson prodhuesve dhe koleksionistëve për të blerë, shitur dhe huazuar para kundrejt zotërimeve të tyre.

Ideja është që të sigurohet transparencë, kosto të reduktuara dhe efikasitet në blerjen dhe shitjen e aseteve të tilla si vera. Kompanitë e verës me bazë në Gjeorgji do të jenë gjithashtu në gjendje të vërtetojnë vërtetësinë e linjave të produkteve me përdorimin e NFT.

"Çdo aseti të verës i është caktuar një token dixhitale përkatëse që mbledh dhe ruan në mënyrë të sigurt informacionin në lidhje me prejardhjen e verës dhe historinë e transaksioneve", lexon në faqen e internetit të WiV.

Lexo artikullin:  Rusia jep 200 mijë dollarë për të ndërtuar një mjet për gjurmimin e transaksioneve kripto

WiV gjithashtu planifikon të zhvillojë një program të sigurimit të cilësisë të organizuar nga një panel gjykatësish ekspertë për të rritur besueshmërinë e vargjeve të verërave të Gjeorgjisë.

“Ekonomia po ndryshon. Pasuritë fizike tani mund të shndërrohen në paraqitje dixhitale të aseteve fizike në mënyrë që ato të mund të tregtohen më shpejt dhe me efikasitet, "tha Salome Zourabichvili, Presidenti i Gjeorgjisë.

NFT me temë LSD

Më 20 korrik, Sushi njoftoi fillimin e një prodhuesi të ri të automatizuar të tregut (AMM) të quajtur "Trident" dhe lëshoi ​​një NFT me temë LSD për të festuar fillimin.

NFT quhet "Udhëtim i Keq" dhe përshkruan një trident argjendi të vendosur në majë të një bebeje syri ulur në mes të shkretëtirës, ​​me një sfond të statujave të ngjashme me njeriun - në thelb diçka që mund ta shihni në një udhëtim të keq me LSD.

Versione të tokenizuara dhe të fraksionuara të veprave artistike janë në shitje në Miso Sushi, me 20 kopje të plota që janë në dispozicion. Siç qëndron, çmimi aktual i një Bad Trip NFT është 269 SUSHI.

Akselerator i ri NFT: Launchpad Luna

Zhvilluesi më i lartë i lojërave dhe pronave NFT Animoca Brands ka bashkëpunuar me përshpejtuesin e sipërmarrjeve Brinc për të nisur një program të ri për të ndihmuar startup-et me bazë NFT të quajtur "Launchpad Luna".

Dyshja bëri njoftimin në 20 korrik dhe vuri në dukje programin "do të identifikojë dhe nxisë inovacionin e NFT në fushat e kulturës, artit, argëtimit, mediave, lojërave, transmetimeve, koleksioneve, sigurimeve, financave dhe menaxhimit të të dhënave".

Projektet e fazës së hershme që shihen se kanë një "potencial të lartë" do të marrin një investim deri në 500,000 dollarë së bashku me një program mentorimi.

Related: OpenSea është njëbrirëshi më i fundit i kriptës pas rrethit të financimit prej $ 100 milion

Përmbledhje

CryptoPumpNews raportoi më 21 korrik se platforma e lojrave blockchain Enjin po planifikon të përdorë NFT për të promovuar qëndrueshmërinë dhe barazinë si pjesë e Kompaktit Global të Kombeve të Bashkuara.

Lexo artikullin:  CEO i Fondeve të Osprey pretendon se Shtetet e Bashkuara me siguri do të autorizojnë Bitcoin ETF në 2022 'më shpejt "

Kompania ka sugjeruar metoda të tilla si përdorimi i teknologjisë NFT për të luftuar ndryshimin e klimës duke e përdorur atë në kompanitë e kapjes së karbonit dhe zvogëlimin e hendekut global të pasurisë duke lejuar krijuesit hyrje të palejuar në të gjithë botën në tregjet NFT.

Një platformë e re shoqërore e përqendruar në shoqëri e quajtur "Përcaktoni" ka mbledhur 5 milion dollarë në investime strategjike si pjesë e një lëvizjeje për në më shumë kompani në sektorin e NFT. Si pjesë e platformës, përdoruesve u jepen profile shoqërore të bazuara në NFT që pasqyrojnë kontributet e tyre në rrjet dhe arritjet.

Rritja prej 5 milion dollarësh u drejtua nga Huobi Ventures, kompania argëtuese eSports Abyss dhe zhvilluesi i lojërave globale PearlAbyss.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju