Guvernatori i Bankës Qendrore të Nigerisë thotë se CBDC filloi vetëm "disa ditë" larg

  • Emefiele &#x 2019; Paqja e mendjes për Nigerianët i përmbahet CBN &#x 2019; shtyrja e nisjes së e-naira në një ditë të paidentifikuar.
  • Burimet zbulojnë Emefiele deklaroi të enjten se e-naira CBDC sigurisht që do të bëjë Nigerinë &#x 201C; një nga kombet fillestare në Afrikë për të përqafuar dixhitalizimin e parave të saj mbarëkombëtare. &#x 201D;
  • Siç është raportuar më parë nga Bitcoin com News, banka rezervë pohoi se në të vërtetë kishte ndaluar e-naira &#x 2019; s nisur për shkak të faktit se kjo me siguri do të kishte hasur në kombin &#x 2019; s festat e ditës së mbështetjes te vetja.
  • Sidoqoftë, disa vëzhgues në fakt kanë menduar se shtyrja mund të ishte kërkuar nga një vështirësi e ligjshme që u soll kundrejt bankës rezervë nga një kompani nigeriane.
  • Një gjykatë nigeriane në fakt ka dhënë atë të rregulluar në mbështetje të CBN -së, duke i dhënë kështu rrugën nisjes së një paraje elektronike që sigurisht do të jetë një nga ato fillestare në Afrikë.
  • Kur lëshohet së fundmi, kjo para elektronike parashikohet të përshpejtojë përfshirjen monetare dhe gjithashtu të bëjë të mundur hyrjet më të përballueshme dhe gjithashtu më të shpejta të kompensimit, sipas CBN.
  • Nisja e CBDC sigurisht që do të garantojë gjithashtu që banka rezervë sigurisht që do të ruajë kontrollin e sistemit financiar.
  • 12 ditë mbrapa më 27 shtator, Nigeri &#x 2019; s faqja kryesore për e-naira e cila specifikon: &#x 201C; E njëjta Naira Më shumë mundësi &#x 201D; cilat marrëveshje monetare sigurisht që do të jenë &#x 201C; shumë më e lehtë. &#x 201D;
  • Faqja gjithashtu shfaq një çantë e-naira, e cila mund të shkarkohet dhe instalohet duke përdorur Google Play për Android dhe gjithashtu Apple App Store për mjetet e iphone.

Cilat janë idetë tuaja në lidhje me këtë përrallë? Na tregoni se çfarë supozoni në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju