Presidenti Nigerian Muhammadu Buhari do të zbulojë CBDC të vendit

Presidenti Nigerian Muhammadu Buhari do të zbulojë CBDC të vendit

Sipas një deklarate të nisur nga Banka Qendrore e Nigerisë (CBN), rasti zyrtar duke vënë në dukje e-naira &#x 2019; Nisja me siguri do të mbahet në Buhari &#x 2019; s pallat. Pasi lansimi paraprak u pezullua për shkak të variablave të ndryshëm, CBN rekomandon në deklaratë që në fakt ka bërë mjaftueshëm për t'u bërë gati për nisjen këtë herë.

Deklarata e shtypit sqaron:

Pas një koleksioni të ndërveprimeve me palët e interesuara të përshtatshme të përbërë nga lagja financiare, shoferët fintech, shitësit dhe gjithashtu sigurisht, një seksion kryq i nigerianëve, CBN fitoi paratë elektronike, të cilat do të nxiten të hënën, 25 tetor 2021.

Duke e përshkruar nisjen e-naira si një përparim domethënës në avancimin e parave të gatshme, CBN kërkon që CBDC e saj me siguri do t'i ofrohet çdo personi.

CBN të adresojë menjëherë sfidat e hasura gjatë zbatimit

Ndërkohë, deklarata përfshin se CBN, duke e ditur se kjo sigurisht që do të jetë vetëm një nga CBDC -të e para, aktualisht ka krijuar një kuadër për t'u marrë menjëherë me çdo lloj problemi që mund të ndodhë nga aplikimi pilot.

Në të njëjtën kohë, banka rezervë pretendon se me siguri do të vazhdojë të merret me shoqëruesit e duhur për të garantuar një procedurë të qetë që sigurisht do të përfitojë nga secili individ, veçanërisht ata në pyjet e prapambetura dhe gjithashtu popullata pa banka.

Çfarë konsideroni CBN &#x 2019; zgjedhja për të përdorur Presidentin Buhari për fillimin e CBDC? Na tregoni se çfarë besoni në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju