Jo, Jack Dorsey nuk po kontrollon ETH duke e bërë modelin e saj të logos flamurin Etiopian

"E shkëlqyeshme për të parë Jack dhe komunitetin e kriptos që mbështesin atletët #ETH!" llogaria zyrtare e Olimpiadës botuar më parë sot pasi Ethereum mori një 'logo të ri'

Jo, Jack Dorsey nuk po kontrollon ETH duke e bërë logon e saj flamurin e Etiopisë

Crypto Twitter u bashkua në dëfrim sot kur hashtag # # filloi të zbulonte menjëherë flamurin e Etiopisë si 'logo design' të Ethereum.

Duke pasur parasysh dashurinë e CEO të Twitter Jack Dorsey për Bitcoin dhe të vërtetën Bitcoin ka ikonën e saj në Twitter shumë të dyshuar nëse Dorsey po kontrollonte diskrete Ethereum (ETH). Në fund të fundit ai është një maksimalist i fortë Bitcoin (BTC) që në të vërtetë nuk ka pranuar të mendojë për blerjen në ETH dhe altcoins të tjera në festime të shumta dhe në të vërtetë ka specifikuar vazhdimisht se Bitcoin do të përfundojë të jetë monedha vendase e internetit.

Krijuesi i Twitter dhe Square pa dyshim që pa anën zbavitëse të tij, cicërimat "#eth" që tërhoqi vëmendjen e llogarisë së autoriteteve të Lojërave Olimpike e cila deklaroi se ishte "e mrekullueshme për të parë Jack dhe komunitetin e kripto që mbështesnin atletët #ETH!"

Ndikuesi i Twitter Crypto Cobain gjithashtu zbuloi anën zbavitëse dhe shkroi në Twitter "HAHA" për 403,400 fansat e tij se "kjo është e përsosur".

Futbollisti i NFL, Sean Culkin, i cili po transformon të ardhurat e tij të tëra 2021 NFL në Bitcoin, pyeti pse shumë individë "nuk po kuptonin një këndim të tij"

Bitcoiners të tillë si "Bitcoin Meme Hub" u hodhën në shaka duke botuar Tweets të rremë nga bashkëthemeluesi i Ethereum Vitalik Buterin që pretendohet se specifikon se "ky nuk është Jack qesharak".

Hashflamuj

Në të vërtetë, flamuri etiopian nuk kishte aspak lidhje me Ethereum. Platforma e rrjeteve sociale në të vërtetë ka lidhur flamuj me hashtags të vendeve që përfundojnë në Olimpiadën 2021Tokyo. Promo bëhet pjesë e një projekti 'hashflags' që platforma gjithashtu siguroi për Lojërat Olimpike 2016 në Rio De Janeiro

Related: Krijuesi do të thotë të krijosh 'Twitter në Ethereum'

Interestshtë interesante që CEO i Twitter përdori flamurin e Etiopisë për të promovuar Bitcoin më parë këtë vit, pasi ai ribotoi përpjekjet e lobimit nga një grup pronarësh të biznesit me bazë Etiopiane të quajtur "Project Mano" të cilët po bënin që qeveria e tyre federale të mendonte për minierat dhe hodling BTC.

Dorsey foli sot në "The ₿ Word", - një rast virtual Bitcoin së bashku me CEO të Tesla Elon Musk dhe Ark Invest CEOCathie Wood Gjatë këtij rasti, Dorsey përshkroi shpresën e tij se Bitcoin "krijon paqen në botë ose ndihmon në krijimin e paqes në botë".

Lexo artikullin:  Bashkëthemeluesi i Dogecoin sugjeron një urë Ethereum për tregjet Doge dhe NFT të pajtueshme

"Ne i kemi të gjitha këto monopole jashtë ekuilibrit dhe individi nuk ka fuqi dhe sasia e kostos dhe shpërqendrimit që vjen nga sistemi ynë monetar sot është e vërtetë dhe heq vëmendjen nga problemet më të mëdha", deklaroi ai ndërsa theksoi aftësinë e Bitcoin për zgjidhjen e pabarazisë monetare.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju