CEO i Nuggets News nën kritikat për huatë e deklaruara të pazgjidhura dhe investimet financiare

Ndikuesi i njohur i kripto Alex Saunders është nën kritika të mëdha, me partnerë të ndryshëm që vendosin akuza që Saunders u detyrohet atyre sasi të konsiderueshme të Bitcoin

Drejtori i Përgjithshëm i Nuggets News është kritikuar për kredi dhe investime të papaguara

Alex Saunders, ndikuesi i famshëm i kriptave që qëndron pas Nuggets News, po merret me një mori pretendimesh që ai ndaloi së punuari për të paguar kredi kripto, së bashku me pretendimet se fondet e blera një detyrë krejt të re ishin transferuar në një shkëmbim kripto.

Saunders është ndër më ekstremisht të lidhur me mësuesit e kriptove australiane. Ai ofron një shërbim me pagesë dhe ka 140,000 klientë në YouTube.

Gjatë ditëve të sotme, kripto Twitter në fakt është ndezur me pretendimet se Saunders i ka munguar kapitali. Njerëz të shumtë të përbërë nga YouTuber Bitboy deklarojnë se Saunders personalisht u detyrohet atyre disa Bitcoin secili, duke shkaktuar ekzaminime nga Korporata Australiane e Transmetimeve (ABC) dhe Australian Financial Review (AFR).

Sipas AFR, Saunders mori afërsisht 7 milion dollarë nga 100 ose dy financierë që kërkonin të mbështesnin detyrën e tij të ardhshme të qëndrueshme Bitcoin, Banka Decentral, pasi ai e promovoi atë tek tifozët e Nuggets News në Prill detyrë, me secilën që përafrohet të ketë vendosur në të vërtetë $ 50,000.

AFR raportoi se investimet financiare në portofolin e Saunders duket se në të vërtetë janë zhvendosur me shpejtësi në shkëmbimin e derivateve të njohura të kriptove, FTX. Krijuesi i shkëmbimit, Sam Bankman-Fried, ka treguar në fakt se grupi aktualisht po shqyrton pretendimet.

Cointelegrafi në të vërtetë i ka thirrur Saunders për t'i dhënë atij mundësinë për të reaguar ndaj pretendimeve dhe do ta përmirësojë këtë histori nëse ai përgjigjet.

Shkrepur nëpër Zemër

Rënia publike e Saunders nga hiri duket se ka filluar në fakt pasi ai u shfaq në një transmetim të drejtpërdrejtë me krijuesin e diskutueshëm HEX, Richard Heart, më 19 korrik.

Shkëmbimi i kompletit përfundoi duke u nxehur pasi Saunders informoi avancuar nga grumbulluesi i informacionit kripto Santiment për të argumentuar se librat e porosive të HEX janë të hollë, duke pohuar se tregjet e tij nuk janë në gjendje të mbështesin presion të konsiderueshëm të shitjes.

Pas nisjes së Saunders nga transmetimi i drejtpërdrejtë, Zemra kërkoi që Twitter të ndante pamje të dukshme nga diskutimet personale me Saunders, duke pohuar se ai në të vërtetë e kishte "lutur" atë për një hua 50 BTC dhe u përpoq të merrte një "alokim paraprak" në një shenjë të ardhshme.

Postimi i Heart la mbështetësit e Bankës Decentral kinse kishin frikë nga investimet e tyre financiare dhe shumë kërkonin rimbursime. AFR deklaroi se kishte parë në të vërtetë postime në një grup personal në Facebook në të cilin Saunders pranoi të shlyente financuesit e tij edhe pse rimbursimet ende nuk do të lirohen.

Raporti i ABC-së më 28 korrik deklaron se ka parë në të vërtetë pamje të ekranit të diskutimit midis Saunders dhe një mbikëqyrësi të fondit mbrojtës jashtë vendit duke dëshmuar kërkesat për të marrë Bitcoin përsëri në 2 ngjarje të ndryshme, me fondin që deklaron se nuk ka paguar në të vërtetë BTC që i dha Saunders përsëri mesazhet e kredituara për Saunders gjoja kontrollohen:

"Na vjen keq që ia vura këtë shokut tuaj. Por më dukej se mund të të besoja. Do të kisha 10 herë llogarinë time FTX. Pastaj u pangopa ”. 

Related: SEC mbyllet në marrëveshjet me promovuesit e BitConnect të SH.B.A. për miliona

ABC deklaron se ka folur me pesë persona me bazë në Australi, Mbretërinë e Bashkuar dhe Zelandën e Re, të cilët pretendojnë se i detyrohen para nga Saunders.

Saunders ende nuk ka adresuar akuzat në mediat sociale dhe nuk duket të ketë qenë aktive në Twitter që nga 23 korriku.

Blockchain Australia tha se ishte në dijeni të pretendimeve kundër Saunders dhe ishin informuar se akuzat "po trajtohen nga përfaqësuesi i tij ligjor". Saunders u emërua në Blockchain Australia si anëtar i bordit në 2019.

Nuggets News u hap në platformën Kolektive Shift. Drejtori menaxhues Ben Simpson lëshoi ​​një azhurnim video të Dielën për anëtarët duke thënë se ai kishte pyetur Saunders në lidhje me akuzat.

"Ai më hodhi një vështrim drejtpërdrejt në sy dhe tha" mos u streso, siç e kupton, ka një numër individësh të cilëve u detyrohem para, unë jam në strategjitë e pagesave, mos u bëj stresues mbi to ".

Simpson informoi se ABC Saunders nuk përfshihet më në Shift Kolektiv, si investitor apo faktor.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju