Numri i fermave ilegale të minierave të kriptove të shkatërruara në Iran është afër 7,000

Numri i fermave ilegale të minierave të kriptove të shkatërruara në Iran është afër 7,000

Autoritetet iraniane kanë shkëputur si dhe kanë shpërndarë një sërë prej 6,914 fermash kripto që funksionojnë pa leje minerare. Kjo duke marrë parasysh që autoritetet filluan të sigurojnë heqjen e paligjshme të kriptomonedhave në vitin 2020, prezantoi sot Financial Tribune e përditshme Iraniane në gjuhën angleze.

Çmimet e letrës citojnë një rekord të Iribnews ir, i cili informon se këto qendra kanë derdhur në fakt rreth 645 megavat energji elektrike duke prodhuar para elektronike pa miratim. Në fakt është përafruar se kjo barazohet me përdorimin vjetor të 3 zonave të rëndësishme &#x 2014; Khorasani i Veriut, Khorasani i Jugut, si dhe Chaharmahal-Bakhtiari

Nxjerrja e kriptomonedhave në fakt ka qenë një detyrë e ligjshme tregtare në Iran për gati 3 vjet aktualisht, pasi qeveria federale autorizoi udhëzimet për tregun në korrik 2019. U prezantua një rutinë licencimi si dhe biznesi që synon të marrë kërkesën e shkaktuar nga biznesi për të marrë leje nga Ministria e Industrive.

Megjithatë, meqenëse minatorët e regjistruar të kriptove janë të nevojshëm për të blerë energjinë elektrike që ata kërkojnë me çmime më të larta eksporti, disa minatorë iranianë në fakt kanë zgjedhur të qëndrojnë nën radar. Ata zakonisht lidhen në mënyrë të paligjshme me rrjetin, si dhe përdorin energjinë elektrike të subvencionuar për të fuqizuar pajisjet e tyre minerare.

Iran &#x 2019; Kompania e Gjenerimit, Shpërndarjes dhe Transmetimit të Energjisë së Energjisë (Tavanir) në fakt ka ndjekur fermat e kriptove nën tokë, duke i mbyllur ato si dhe duke marrë qindra mijëra pajisje minierash. Nëse njihet, drejtuesit e tyre mund të gjobiten për problemet e shkaktuara në rrjetin e qarkullimit, si dhe një rekord të zbuluar muajin e kaluar se qeveria federale po përgatitet të rrisë gjobat.

Kombi &#x 2019; Mungesa e energjisë elektrike në verën e kaluar u kritikua pjesërisht për rritjen e përdorimit të energjisë elektrike për prerjen e monedhave, si dhe minatorëve të akredituar iu kërkua të mbyllnin mjetet e tyre. Ata u mundësuan t'i riktheheshin procedurave në shtator, megjithatë u blenë për të pezulluar detyrat përballë një mungesë në rritje të energjisë në motin e ftohtë të ftohtë.

Lexo artikullin:  Lojtarët e strategjisë dhe të hapësirës marrin Metaverse-në e tyre për të luajtur për të fituar, plot NFT-të interesante — Rishikimi Alfa DEEPSPACE (DPS)

Etiketat në këtë përrallë fermat e bitcoin, Minatorët e Bitcoin, Minierat e Bitcoin, mbyllja, përdorimi, Goditja, Kripto, fermat e kriptove, minatorët e kriptove, minierat e kriptove, kriptovalutat, kriptovalutat, mangësia, energjia elektrike, ndëshkimet, Irani, iranianë, minatorët, minierat, minierat ferma, gjoba, mangësi, të mbyllura, Tavanir

A parashikoni që Irani të mbetet për të ndëshkuar minierat e palicencuara të kriptove? Na tregoni në zonën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev është një reporter nga Evropa Lindore e ditur për teknologjinë, si thënia e Hitchens: "Të jesh autor është ajo që jam, në krahasim me atë që bëj". Përveç kriptos, blockchain si dhe fintech, politika kombëtare mbarëbotërore si dhe ekonomia e biznesit janë 2 burime të tjera të ndryshme idesh.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju