Prokurori i Përgjithshëm i NY synon 5 kompani kripto: 2 platforma huadhënie të urdhëruara për mbyllje

Prokurori i Përgjithshëm i NY Shkon Pas 5 Platformave të Huadhënies Crypto: Urdhrat 2 për të Mbyllur

Prokurorja e Përgjithshme e Nju Jorkut (NYAG) Letitia James prezantoi të hënën nismat e saj krejt të reja për të ndëshkuar biznesin e listuar të kriptomonedhës.

Në Nju Jork, platformat e huadhënies duhet të regjistrohen në Zyrën e Prokurorit të Përgjithshëm (OAG) për të funksionuar në shtet ose për të shpërndarë sende për qytetarët e tij. Informacioni i deklaratës:

Sot, Prokurori i Përgjithshëm James udhëzoi 2 nga këto platforma huadhënie që të ndërpresin menjëherë detyrat e tyre të palistuara dhe të paligjshme në Nju Jork, si dhe udhëzoi 3 platforma të ndryshme të tjera për të dhënë menjëherë informacion në lidhje me detyrat e tyre, si dhe sendet.

Njoftimi sqaron se platformat e huadhënies së kriptove &#x 201C; janë në thelb llogari me interes që u japin financuesve një çmim të kthimit të parave dixhitale që transferohen me to. &#x 201D; Sipas Aktit të Martinit, &#x 201C; Natyra, si dhe veçoria e një prej produkteve dhe shërbimeve më të zakonshme të huadhënies së parave dixhitale tregojnë se ato bien drejtpërdrejt në cilindo nga një numër i grupeve të &#x 2018; mbrojtje dhe siguri. &#x 2019; &#x 201D;

Letrat me Vlerë të SHBA si dhe Exchange ( *5 *) gjithashtu shikojnë artikuj të huadhënies si mbrojtje. Kryetari i SEC Gary Gensler kohët e fundit informoi shkëmbimin e kriptomonedhës Coinbase se artikujt e tij të Kredisë ishin mbrojtje.

Faqja e NYAG lëshoi ​​gjithashtu ndërprerjen, si dhe heqjen e letrave për të dy platformat e kreditimit në fjalë. Ndërsa letrat u redaktuan, emrat e të dhënave treguan se ato ishin dërguar në Nexo si dhe Celsius Network Tre kompani të ndryshme të tjera morën një letër që kërkonte informacion në lidhje me detyrat e tyre.

Nexo postoi në Twitter pasi informacioni u dëmtua: &#x 201C; Nexo nuk po siguron Produktin dhe Shkëmbimin e Fitimit në Nju Jork, kështu që nuk ka ndjenjë të marrësh një C&D për diçka që nuk po e sigurojmë në NY. Por ne me siguri do të përfshihemi me NY AG pasi kjo është një situatë e qartë e përzierjes së shkronjës &#x 2019; s marrësit. Ne përdorim gjeobllokimin e bazuar në IP. &#x 201D;

Lexo artikullin:  Firma Fintech Centbee diplomon nga Sandbox -i Rregullator i Afrikës së Jugut

Prokurori i Përgjithshëm James theksoi:

Platformat ( *2 *) duhet t'i përmbahen legjislacionit, ashtu si të gjithë të tjerët, kjo është arsyeja pse ne aktualisht po shpartallojmë 2 biznese kripto për t'u mbyllur, si dhe kërkojmë 3 edhe më shumë për shqetësimet e zgjidhjes menjëherë.

Muajin e kaluar, Prokurori i Përgjithshëm James mbylli sistemin e tregtimit të kriptomonedhës Coinseed pasi paraqiti një veprim ligjor kundrejt firmës më parë këtë vit. Në shkurt, ajo prezantoi një marrëveshje me Bitfinex, Tether, si dhe njësitë përkatëse që përfunduan detyrën e tyre tregtare në shtetin e Nju Jorkut, si dhe zbatuan një pagesë prej 18.5 milion dollarë për biznesin.

Çfarë mendoni për Prokuroren e Përgjithshme të Nju Jorkut Letitia James duke bërë diçka në lidhje me platformat e panjohura të kriptove të huadhënies? Le të kuptojmë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju