Okcoin mbron miratimin rregullator në Maltë dhe Hollandë

CEO Hong Fang deklaroi se Okcoin ishte i përqendruar në Evropë si pjesë e strategjive të zhvillimit të kompanisë në mbarë botën.

Okcoin siguron miratimin rregullator në Maltë dhe Hollandë

Shkëmbimi i kriptomonedhës Okcoin mund të hapë shpejt dyert e tij për tregtarët e kriptove në Maltë dhe Holandë pas miratimit nga rregullatorët kryesorë.

Në një deklaratë të së enjtes, Okcoin deklaroi se kishte mbrojtur në të vërtetë regjistrimin zyrtar nga banka rezervë në Holandë dhe mbronte "në parim" miratimin për një licencë të posedimit monetar virtual nga Autoriteti i Shërbimeve Financiare të Maltës. Përveç kësaj, shkëmbimi në fakt ka fituar një licencë të transmetuesit të parave të gatshme për zonën amerikane të Porto Rikos

Standardet rregullative në Evropë i përkasin strategjive të Okcoin për t'u partnerizuar me bankat rajonale dhe ofruesit e shërbimeve të pagesave për të zvogëluar rreziqet udhëzuese dhe për ta bërë më të thjeshtë për klientët të blejnë kripto me euron. Shkëmbimi në fakt ka furnizuar qytetarët holandezë me tregtim kripto-kripto duke pasur parasysh atë 2018, dhe u regjistrua me bankën rezervë të vendit si një kompani kripto në maj 2020.

"Me këto licenca, ne do të vazhdojmë të rrisim prezencën tonë në mënyrë agresive në Evropë dhe të shtojmë shinat e pagesave dhe partneritetet bankare," tha CEO i Okcoin Hong Fang "Evropa është një fokus i madh për planet tona të rritjes globale, dhe ne kemi shtuar pothuajse 25 anëtarë të ekipit në 2021 në t'u shërbejmë më mirë klientëve tanë në këtë rajon. "

E themeluar në vitin 2013, Okcoin është ndër shkëmbimet më të hershme të kriptove në botë dhe në të vërtetë gradualisht është zgjeruar për t'i shërbyer tani klientëve në më shumë se 185 vende. Megjithëse zyrat qendrore të saj janë të bazuara në Shtetet e Bashkuara, në 2015 Okcoin u transferua në Singapor pasi kishte mbrojtur në të njëjtën mënyrë miratimin rregullator në Japoni.

Related: Shkëmbimi i kriptove OKCoin prek filialin FIS Worldpay për të udhëhequr rritjen në mbarë botën

Shumë kompani kripto dhe blockchain kanë krijuar në të vërtetë operacione në Maltë, duke parashikuar që kombi do të siguronte politika përfituese brenda një anëtari të Bashkimit Evropian. Në Holandë, megjithatë, autoritetet kërkuan një kufizim total në minierat, tregtimin ose mbajtjen e Bitcoin muajin e kaluar.

Lexo artikullin:  Cilat stabilcoin ishin në të vërtetë 'të qëndrueshëm' gjatë rrëzimit të papritur të çmimit të Bitcoin të kësaj jave?

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju