OnlyFans përmbys vendimin për ndalimin e pornografisë pas garancive nga 'partnerët bankar'

Të paktën një institucion financiar shfaqet se ka transformuar në të vërtetë kursin e trajnimit pasi OnlyFans doli në publik në lidhje me institucionet financiare që pengonin vendbanimet.

OnlyFans përmbys vendimin për ndalimin e pornografisë pas garancive nga 'partnerët bankar'

OnlyFans në fakt ka bërë një kthesë të mprehtë në vendimin e saj për të ndaluar materialin e turbullt pasi mori një reagim nga projektuesit dhe gjithashtu disa garanci të reja nga një minimum prej një institucioni financiar që vuan nga Marrëdhëniet Publike negative.

Sistemi përfundoi duke qenë jashtëzakonisht i spikatur duke i lidhur punonjësit e seksit në internet me klientët, megjithatë kjo nuk është ulur mirë me një sërë institucionesh të rëndësishme financiare.

Kompanisë iu kërkua të ndryshonte planin e saj më 19 gusht për të ndaluar "sjelljen e vrazhdë" në përputhje me stresin nga Banka e New York Mellon, Metro Bank, dhe gjithashtu JPMorgan Chase, që refuzuan të ofrojnë zgjidhje për individët e sistemit.

Në një cicërimë më 25 gusht, OnlyFans përmendi se aktualisht e ka përmbysur këtë vendim dhe gjithashtu "me siguri do të vazhdojë të ofrojë një shtëpi për të gjithë projektuesit".

Një agjent i OnlyFans informoi TechCrunch:

"Modifikimet e rekomanduara më 1 tetor 2021 nuk kërkohen më për shkak të sigurimeve të shoqëruesve bankarë se OnlyFans mund të mbajë të gjitha kategoritë e stilistëve."

Sidoqoftë, deklarata kryesore thjesht thotë se "pezullohet" plani i cili rekomandon që plani mund të rivendoset një ditë më vonë nëse garancitë nuk mbështeten në të vërtetën.

Vendimi për të ndaluar materialin e vrazhdë kishte irrituar punonjësit e seksit që mbështeten në sistemin për të mbajtur veten ekonomikisht, veçanërisht gjatë bllokimeve të shkaktuara nga pandemia. Pas vendimit, disa stilistë aktualisht kishin fshirë llogaritë e tyre OnlyFans dhe gjithashtu ishin zhvendosur në zgjidhje alternative.

Lexo artikullin:  EQIFI, DeFi në Partneritet me një Bankë Globale Tani në dispozicion në Terminalin Bloomberg

Në momentin e deklaratës së parë, pronari dhe gjithashtu CEO i OnlyFans, Tim Stokely, përmendi se kompania paguan mbi një milion dizajnerë më të mëdhenj se 300 milion dollarë në baza mujore, duke përfshirë "sigurimin që këto fonde të fitohen për projektuesit nënkupton përdorimin e fushës financiare .. "

Duke folur për Financial Times sot, Stokely e quajti JPMorgan veçanërisht si "armiqësore në mbylljen e llogarive të punonjësve të seksit", ose çdo lloj organizate që i mban ata. Duket se OnlyFans ishte në gjendje të gjente një zgjidhje për shqetësimin me një institucion financiar minimal pas promovimit të përhapur në lidhje me këtë çështje.

OnlyFans u krijua në 2016 dhe gjithashtu kishte raste që të kishte më shumë se 130 milion individë të regjistruar dhe gjithashtu 2 milion stilistë.

Related: Bitcoin e rregullon këtë: PayPal shkurton pagesat në mbi 100,000 modele Pornhub

Në vitin 2019, Pornhub u mor me çështje të krahasueshme kur PayPal nxori zgjidhje nga sistemi, duke e shmangur atë nga pagesa e modeleve. Për momentin, Pornhub u shndërrua në kriptomonedhën Verge (XVG) të fokusuar në privatësi. Visa dhe MasterCard bënë të njëjtën gjë në vitin 2020 në refuzimin e uebfaqes më të madhe të pornografisë në botë që kërkon varësi shtesë nga kripto.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju