CEO i Fondeve të Osprey pretendon se Shtetet e Bashkuara me siguri do të autorizojnë Bitcoin ETF në 2022 'më shpejt "

Greg King, CEO i llogarisë së Bitcoin në ofruesin e fondeve Osprey, beson se SEC amerikan ka shumë pikë në pjatë këtë vit për të arritur shqetësimin e autorizimeve të kriptos ETF.

Drejtori i Përgjithshëm i Fondeve të Osprey thotë se SHBA do të miratojë Bitcoin ETF në 2022 'më shpejt "

Drejtori i Përgjithshëm i Osprey Funds - ofruesi i vlerësimit pa recetë të Bitcoin në OBTC - nuk po mban frymën e tij për një autorizim të fondit të tregtuar me këmbim (ETF) Bitcoin (BTC) në Shtetet e Bashkuara këtë vit.

Duke folur me Jared Blikre të Yahoo Finance dhe gjithashtu Seana Smith më 19 korrik, Greg King deklaroi se ai mendon se Komisioni i Letrave me Vlerë të SHBA dhe gjithashtu Komisioni i Shkëmbimit (SEC) nën menaxhimin e Gary Gensler ka shumë pika në pjatën e saj në 2021 se një autorizim BTC ETF është nuk ka gjasa ta bëjë atë.

Kingut iu kujtua gumëzhitja në tregun e kriptove që kufizohej me vizitën e Gensler, që, megjithëse ishte jokomitues në deklaratat e tij në lidhje me ligjin e kriptos deri më tani, është megjithatë i popullarizuar për programet e tij të trajnimit të punës në blockchain në Massachusetts Institute of Technology kohët e fundit.

"Ju patë një turmë të regjistrimeve, nga kompani të krijuara për të ardhurve, duke ndjekur idenë e Bitcoin ETF," deklaroi Mbretëror CEO ka mbetur vetë në diskutim me ekipin e SEC për shumë vite, pasi Osprey - kompania e nënave dhe babave të Osprey Funds– në të vërtetë kishte deklaruar Bitcoin ETF-në e vet në vitin 2017. King tha:

"Nëse një Bitcoin ETF po vjen përmes administratës Gensler, pikëpamja ime është që nuk do të ndodhë këtë vit […] Ka pasur gjithashtu mjaft lloj lloj gjuhe dhe retorike dhe pikë që janë bërë nga stafi me aplikacionet e mëparshme që duhet të adresohen. Dhe kështu që kjo nuk është një hedhje poshtë e përplasur ”.

Supozimet e zhgënjyera të një "dunk slam" mund të kenë kontribuar në të vërtetë në përmirësimin e kësaj vere, me King duke pohuar se "tregu po kalibrohet pjesërisht" ndaj këtyre përkeqësimeve.

Ndërsa për King, shumëllojshmëria e lartë e aplikacioneve Bitcoin ETF në SHBA më parë gjatë vitit ushqehej menjëherë me vrapimin mahnitës të Bitcoin 2021, me vonesën e tyre më vonë duke shtuar një rënie, ai gjithashtu përfshiu ato komente rregullative të tanishme rregulluese në SH.B.A. stabilcoins ekskluzivë në të vërtetë nuk ka qenë "veçanërisht i dobishëm për Bitcoin ose Ethereum".

Lexo artikullin:  Wen Dogecoin hënë? Informacioni mbi zinxhirin si dhe sasitë e tregtimit rekomandohen shpejt

Këtë javë, Sekretari i Thesarit i SHBA Janet Yellen në fakt ka informuar pjesëmarrësit e Grupit Punues të Presidentit për Tregjet Financiare - ose "Ekipi i Mbrojtjes së Zhytjes" - se qeveria federale duhet të veprojë menjëherë për të zhvilluar një strukturë qeverisëse për monedhat e qëndrueshme. Në fillim të këtij viti, Yellen në të njëjtën mënyrë kishte paralajmëruar që keqpërdorimi i kriptos ka qenë në të vërtetë një telashe gjithnjë në rritje.

Në Rezervën Federale, Jerome Powell në të vërtetë i ngjan thirrjeve telefonike të Yellen, duke deklaruar se nëse monedhat e qëndrueshme "do të jenë një pjesë e rëndësishme e universit të pagesave, atëherë ne kemi nevojë për një kornizë të përshtatshme rregulluese të cilën, sinqerisht, nuk e kemi".

E ngjashme: Shkalla e hirtë '100% e përkushtuar' për të transformuar GBTC drejtë në Bitcoin ETF– CEO

Duke parë këtë peizazh - dhe gjithashtu konsiderova se ETF-të e kriptuara aktualisht janë pranuar në Kanada, Evropë dhe gjithashtu territore të ndryshme - King deklaroi se SH.B.A.-ja është "me vendosmëri prapa" megjithatë se "kjo është padyshim nga zgjedhja":

"Unë mendoj se ata po mendojnë për këtë, nëse do të duhej ta merrja me mend, në mënyrë më holistike, përtej faktit nëse një Bitcoin ETF ka kuptim apo jo në këtë pikë, por me të vërtetë, më shumë në vijën e asaj precedenti që do të krijojmë kur aprovoj një. ”

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju