Mbi 800 milion dollarë pantallona të shkurtra Bitcoin të likuiduara ndërsa çmimi rritet 12% në 24 orë

Shkalla e Bitcoin vazhdon të shohë lëvizje të mahnitshme gjatë 24 orëve të mëparshme. Shkalla e monedhës në të vërtetë ka lëvizur mbi 10% ndërsa tregu i kripto-ve sheh vrull në rritje. Lëvizja vjen e nxehtë në lajmet e lajmeve të raporteve të Amazon që përfshin pagesa bitcoin në platformën e tyre. Tregu duket se e ka marrë vërtet këtë dhe thjesht e ka mbajtur atë.

Edhe pse lajmi është ende për t'u verifikuar, financuesit vazhdojnë të nguten për të blerë posedimin dixhital. Rritja e normës në të vërtetë ka rezultuar në likuidimin e pantallonave të shkurtra të panumërta në një periudhë 24-orëshe. Deri më tani, tregu në të vërtetë ka parë mbi 1 miliard dollarë pantallona të shkurtra të likuiduar në thjesht 24 orë ndërsa arinjtë goditen pasi u goditën në treg.

Leximi i lidhur | Numri i investitorëve që mbajnë Bitcoin u trefishua në tre vitet e fundit

Bitcoin i cili në të vërtetë kishte tregtuar kryesisht i qëndrueshëm në $ 34,000 gjatë gjithë fundjavës kishte filluar të shihte lëvizje të dukshme ndërsa fundjava po afrohej. Atje '& rsquo; një numër i elementeve që duket se në të vërtetë i janë shtuar ritmit të rritjes. Lajmet që ndryshojnë nga Musk duke bërë verifikime se ai mbante bitcoin, prandaj biznesi i tij Tesla dhe SpaceX duket se në të vërtetë kanë qenë një nxitës për të. Pastaj raporti Amazon ndihmoi për ta shtypur atë në skaj.

Reagimi i Tregut Për Elon Musk

Miliarderi Elon Musk ishte në konferencën B Word me CEO të Ark Invest, Cathie Wood dhe CEO i Twitter Jack Dorsey për të diskutuar posedimin dixhital. Ishte përgjatë kësaj konference që Musk vërtet kishte verifikuar që SpaceX dhe Tesla sigurisht kishin bitcoin në bilancet e tyre.

Pas kësaj deklarate, shkalla e posedimit dixhital së fundmi theu 32,000 dollarë dhe vazhdoi të rritet gradualisht pas një rënieje të vogël. Kjo e ktheu plotësisht atë që tregu në të vërtetë kishte parashikuar të ishte një recesion i vazhdueshëm në një treg në rritje. Por në këtë moment, ende kishte një rritje të pamjaftueshme të normës për të bërë shumë më të shkurtër likuidimin e pozicioneve të tyre.

Lexo artikullin:  Zinxhiri Hydra pretendon vendin e saj duke nisur një DEX amtare

Merrni 110 USDT Futures Bonus falas!

Leximi i lidhur | SpaceX ka Bitcoin në bilancin e saj, Elon Musk

Me shkallën e posedimit dixhital në 39,000 dollarë në thjesht për disa orë, shkurtuesit tani regjistrojnë humbje të konsiderueshme ndërsa arinjtë nxitojnë të likuidojnë pozicionet e tyre të shkurtra në bursa.

Vetëm Binance në të vërtetë kishte regjistruar likuidimin e pantallonave të shkurtra në shumën prej mbi $ 100,000,000 në thjesht disa orë pasi filloi rritja e normës. Shkalla e zotërimit dixhital ishte rritur në të vërtetë në 48,000 dollarë në Binance Futures në të njëjtën periudhë.

Likuidimet e Shkurtra të Shkurtra Nëpër Shkëmbime

Raportet zbulojnë se mbi 1 miliard dollarë pantallona të shkurtra në të vërtetë janë likuiduar nga shkëmbimet në 24 orët e fundit. Sasia më e madhe e likuidimeve deri më tani ka qenë aktualisht nëBinance Dhe likuidimet e bitcoin përfaqësojnë mbi 72% të likuidimeve që kryhen.

Leximi i lidhur | Vëllimi i Bitcoin vazhdon të shohë uljet vjetore ndërsa luftimet e çmimeve për t'u rikuperuar

Shumica e likuidimeve kanë ndodhur në periudhën prej 12 orësh. Me likuidimin e vetëm më të madh që ndodhi në Huobi-BTC që pa një pozicion prej 29.3 milion dollarësh të likuiduar ndërsa tregu po zhvillohej.

Ethereum dhe Monero ndjekin Bitcoin për larminë më të madhe të pozicioneve që janë likuiduar në treg në 24 orët e mëparshme. Me likuidimet e Dogecoin duke shtuar Monero.

Rritja aktuale e normës ka parë në të vërtetë bitcoin të përfshijë mbi 100 miliardë dollarë në kapakun e saj të tregut ndërsa norma aktualisht tregton për 38,164 dollarë sipas TradingView.com në kohën e këtij shkrimi.

Grafiku i çmimeve të Bitcoin nga TradingView.com

Shkalla BTC rreth $ 40,000 | Burimi: BTCUSD në TradingView.com Imazh i veçuar nga SwissBorg, grafik nga TradingView.com .

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju