PayPal nis shërbimet kripto për klientët në Mbretërinë e Bashkuar

Klientët PayPal me identifikime të vlefshme sigurisht që do të kenë shpejt qasje në tregtimin e kriptove. Sidoqoftë, marrëveshjet kripto për llogaritë e shërbimit PayPal nuk janë ende të qëndrueshme.

PayPal nis shërbimet kripto për klientët në Mbretërinë e Bashkuar

Duke filluar nga sot, qytetarët e Mbretërisë së Bashkuar me siguri do të kenë aftësinë për të blerë, mbajtur dhe tregtuar kriptovaluta nëpërmjet PayPal për herë të parë - duke vënë në dukje një pikë referimi të konsiderueshme për një biznes që filloi të përdorë shërbimet e pronësisë elektronike shumë më pak se një vit më parë.

Transportuesi mbarëbotëror i pagesave prezantoi të Dielën se klientët në Mbretërinë e Bashkuar me siguri do të kenë shpejt qasje në Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC) dhe gjithashtu Bitcoin Cash (BCH) përmes faqes së PayPal dhe gjithashtu aplikacionit celular. Lajmi vëren rritjen fillestare të shërbimeve të kriptomonedhës së PayPal përtej Shteteve të Bashkuara - një zgjidhje që u prezantua fillimisht në Nëntor të vitit 2015.

Jose Fernandez da Ponte, një ekzekutues i moshuar për departamentin e kriptove të PayPal, përmendi "dixhitalizimin e parave" gjatë gjithë pandemisë si një nga frymëzimet kryesore për të filluar në kripto. Ai vazhdoi:

"Arritja jonë mbarëbotërore, njohuritë për pagesat elektronike, si dhe mirëkuptimi i klientëve dhe organizatave, të inkorporuara me mbrojtje të gjerë dhe gjithashtu kontrolle të konformitetit, na ofron një mundësi të vetme, si dhe detyrën, për të ndihmuar individët në Mbretëria e Bashkuar për të kontrolluar kriptovalutën. "

Duke përdorur shërbimet e saj të kriptomonedhës për qytetarët në Mbretërinë e Bashkuar, PayPal mund të kontribuojë në rritjen e ekspozimit të drejtpërdrejtë ndaj pronave elektronike në vend. Reportedshtë raportuar se, në mesin e të gjitha kombeve evropiane, infiltrimi PayPal është më i larti i mundshëm në Mbretërinë e Bashkuar me mbi 2 milion klientë të rregullt energjikë mujorë.

Related: PayPal supozohet se po ndërton grup kripto në Irlandë ndërsa zgjerohet nxitja e Bitcoin

Thashethemet në lidhje me strategjitë e rritjes së kriptove të PayPal kanë ardhur në të vërtetë duke pasur parasysh atë muajin e kaluar kur CEO Dan Schulman informoi financuesit se Mbretëria e Bashkuar ka shumë të ngjarë të marrë zgjidhjen shpejt. Si KriptoPumpLajmet e raportuara, firma po konsideron gjithashtu rritjen e financimit të decentralizuar, ose DeFi, i cili është një paraardhës i mundshëm për strategjitë e kombinimit të ardhshëm.

Lexo artikullin:  Kryqëzimi i fortë i Bitcoin në tabelën javore paraqet objektivin e çmimit të BTC në $ 225K nëse historia përsëritet

Në frontin rregullator, Autoriteti i Sjelljes Financiare në Mbretërinë e Bashkuar, ose FCA, po ndëshkon në mënyrë të konsiderueshme shkëmbimet e kriptomonedhës që nuk përmbushin nevojat e regjistrimit. Procedurat e Binance në Mbretërinë e Bashkuar u mbyllën këtë sezon veror pasi FCA paralajmëroi shkëmbimin se nuk lejohej të siguronte detyra tregtare të kontrolluara në vend. Da Ponte i PayPal pohoi se firma e tij është "e përkushtuar për të vazhduar funksionimin shumë të ngushtë me autoritetet rregullatore në Mbretërinë e Bashkuar dhe gjithashtu në të gjithë botën" në dhënien e ofertave të saj kripto.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju