Poly Network u hakua për më shumë se 600 milion dollarë - Projekti Hacker Trolls duke thënë "Mund të ketë qenë një miliard"

Poly Network Hacked për më shumë se 600 milion dollarë - Projekti Hacker Trolls duke thënë "Mund të ketë qenë një miliard"

Këtë javë, analiza blockchain dhe biznesi i inteligjencës Ciphertrace lëshoi ​​një raport që zbulon se 474 milionë dollarë janë humbur nga hakerat dhe mashtrimet e lidhura me defi. Gjetjet nxjerrin në pah sesi defi haket kanë arritur në të vërtetë nivele rekord, megjithatë hakimi i Poly Network të martën merr tortën.

Rreth orës 9:00 të mëngjesit (EDT) Rrjeti Poli '& rsquo; Llogaria kryesore në Twitter cicëroi për hakimin e madh. "& Ldquo; (*) na vjen keq të zbulojmë se Ne u sulmuam," & rdquo; llogaria e Rrjetit Politik deklaroi dhe përshkroi se hakeri kishte aftësinë për të fituar qasje në fonde në zinxhirë të ndryshëm. Twitter hakoi për mbi 600 milionë dollarë gjatë gjithë kohës

Detyra Poly Network e cila shfrytëzon 3 rrjete të ndryshme blockchain. Neo nënkupton që Ky haker kishte aftësinë për të marrë fonde që vinin nga procedurat Poly Network, Polygon, dhe Ethereum (BSC). Posedimet e Zinxhirit të Zgjuar të Financës të përbëra nga një sërë shenjash të përbëra nga ETH, DAI, UNI, SHIB, FEI, BUSD , BTCB, ETHB, BNB, USDT, dhe më shumë. Një mori individësh shqyrtuan skenarin

Dhe megjithëse e lodhshme është përafruar që u morën më shumë se 600 milion dollarë shenja. Twitter "& ldquo; super-kodues & rdquo;

Hacker thotë se mund të kishte qenë më shumë

Sushiswap deklaroi se problemi nuk ishte një “& ldquo; defi ose marrëveshje e zgjuar, sidoqoftë një kompromis thelbësor konvencional i integruar me zgjedhje të stilit të pakujdesshëm të marrë nga Mudit Gupta. " & rdquo; Biznesi i Rrjetit Poli në të vërtetë ka ngrirë USDT në zinxhirin Tether Limited që korrespondon me afërsisht 33 milion dollarë. Ethereum @

Detyra në fakt ka përpiluar gjithashtu një letër që i kërkon hakerit të punojë së bashku me grupin. "& Ldquo; Poly Network dëshiron të zhvillojë ndërveprim me ju dhe t'ju nxisë të ktheni fondet e hakuara," & rdquo; letra kontrollon. Ne, nuk e bën & rsquo; t duket sikur hakeri dëshiron të punojë së bashku me

Lexo artikullin:  Çfarë mund të presin tregtarët nga ky Kryq i Artë Bitcoin

Megjithatë detyrë. Mesazhet e marrëveshjes Poly Network që supozohet se vijnë nga hakeri dhe mund të mbahen duke lexuar etherscan.io, informacion se si hakeri tani po e kontrollon detyrën me disa deklarata. Disa “& ldquo;

do të kishte qenë një miliard hack nëse unë do të kishte lëvizur në të vërtetë duke qëndruar sh ** monedha. [Unë] Unë thjesht e ruaj detyrën? Bëra kështu duke menduar për paratë e gatshme, tani duke menduar për kthimin e disa shenjave ose thjesht lënien e tyre këtu. " & rdquo; Jo haker & rsquo; mesazhi s vazhdoi: Nëse bëj një simbol të ri dhe e lejoj DAO të zgjedhë se ku shkojnë shenjat?

Çfarë konsideroni hakimin defi prej 600 milionë dollarësh kundrejt atij

Çfarë detyre? Poly Network a e konsideroni haker '& rsquo; s vërejtje trolling? Ajo që ne kuptojmë se çfarë e konsideroni këtë temë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë. Le të

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju