Porsche do të shesë një skicë ekskluzive të dizajnit si një shenjë e padëgjueshme

Porsche do të shesë një skicë ekskluzive të dizajnit si një shenjë e padëgjueshme

Prodhuesi gjerman i makinave Porsche po lëshon një detyrë pilot për shenja jo-fungible (NFT). Midis 2 dhe 6 Gushtit, koleksionistët dhe tifozët do të kenë aftësinë të marrin pjesë në një ankand për të blerë një skicë të stilit të veçantë nga Drejtori i Porsche i Dizajnit të Jashtëm Peter Varga si një NFT, deklaroi biznesi i automjeteve. Cituar në një njoftim për shtyp, Varga komentoi:

Vizatimi i një skice të stilit e cila më pas tregtohet në internet si gjëra dixhitale ishte një përvojë krejt e re për mua.

Projektuesi zbuloi se skica integron Taycan Cross Turismo me 911. "& ldquo; Ajo lidh gjuhën e stilit të makinave tona të njohura me atë të anëtarit më të ri të varietetit të projektimit. Unë parashikoj që të shoh veprimin e krijuar nga ky produkt i veçantë në mesin e individëve të ankandit, "përfshirë Peter Varga.

Ilustrimi do të ofrohet në llojin dixhital dhe fizik. Fondet e mbledhura në ankand, të cilat do të kryhen në tregun amerikan të artit dixhital Superrare, do të kontribuojnë në Viva conAgua Kompania jofitimprurëse me qendër në Hamburg po punon për të garantuar qasje në mbarë botën në ujë të rregullt të pijshëm, kanalizime dhe shëndet, duke mbështetur ujin detyrat në vende të tilla si Uganda dhe Afrika e Jugut.

Porsche do të shesë një skicë ekskluzive të dizajnit si një shenjë e padëgjueshmeBurimi: Porsche

Alexander Pollich, presidenti i Porsche Deutschland, tha se objektivi kryesor i përpjekjeve të NFT janë klientët e Porsche që ai i referohej si "& ldquo; koleksionistë zakonisht entuziastë ”& rdquo; përveç individëve më të rinj që kanë “& ldquo; një prirje e lartë për modelet dixhitale. " & rdquo; Pollich zbuloi përmbushjen se detyra i përket Porsche '& rsquo; procedura e zhvillimit të brendshëm, duke përfshirë:

Me përpjekjen e NFT, ne jemi duke treguar sërish frymën pioniere normale të Porsche, me të cilën ne vazhdimisht po hyjmë me guxim në një sipërfaqe krejt të re.

Detyra NFT po kryhet me ndihmën e Fanzone, një sipërmarrje me seli në Berlin e themeluar në qershor nga prodhuesi i automjeteve '& rsquo; s filiali i Porsche Digital GmbH. (*) Biznesi krejt i ri drejton një platformë në internet ku tifozët mund të mblidhen dhe shkëmbejnë kartat dixhitale të lojtarëve si NFT që përdorin inovacionin blockchain për të garantuar që produktet janë të veçanta. Gjithashtu mund të fitojnë para nga vlera e mundshme në rritje e shenjave të tyre, Mbajnë parasysh Mbajtësit. A mendoni për Porsche

Lexo artikullin:  Guvernatori i New York -ut zgjedh ish -zyrtarin e Obamës në krye të rregullatorit financiar të shtetit

Çfarë '& rsquo; s përpjekje NFT? Porsche na kupton në zonën e vërejtjeve të listuara më poshtë. Le

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju