Presidenti i Argjentinës i Hapur për Adoptimin e kriptovalutave si tender ligjor

Argjentinë

Alberto Fernandez, kreu ekzistues i shtetit të Argjentinës, ndau pikëpamjen e tij për kriptovalutat në Kutinë e Zezë, një program takimi i mbajtur nga Julio Leiva, një reporter argjentinas. Kur u pyet për temën e kriptovalutave, si dhe nëse qeveria e tij federale po kontrollonte atë, Fernandez përmendi se kishte një mosmarrëveshje të madhe mbi tiparin e kriptomonedhësve jo vetëm në Argjentinë, por në të gjithë globin. Ai përmendi:

Kjo është një temë që duhet trajtuar me shumë kujdes. Në situatën time, për faktin se është ende e paidentifikuar për mua. Disa ende vënë në '& rsquo; mos njihni saktësisht se si dalin këto para në dorë. Këto pasiguri që kam në fakt ndahen nga shumë, që '& rsquo; s pse detyra në fakt nuk është zgjeruar më mirë.

Leiva e shtyn shqetësimin edhe më mirë mbi Fernandez si dhe pyeti nëse ata me siguri do të ishin të hapur për të marrë një kriptovalutë si tender të ligjshëm, siç u zhvillua në El Salvador, ose për të siguruar një bankë rezervë para elektronike. Fernandez theksoi:

Çdo gjë është e realizueshme. Disa pohojnë se përfitimi i kësaj është se rezultati inflacionist është shtypur në një mënyrë të madhe. Additionshtë gjithashtu e vërtetë që sigurisht që do të sjellë paqëndrueshmëri për shkak të faktit se disa mashtrime të mëdha janë vërtetuar për t'u bërë duke përdorur kriptovaluta. 'Shtë '& rsquo; është një sfiduese e bazuar në prekje.

Për ta përfunduar, Fernandez përsëriti se kombi nuk duhet të pretendojë jo për përdorimin e kriptovalutave për faktin se mund të sjellë zhvillime jetësore në rritjen e kostos së problemeve të jetesës, duke qenë një "& ldquo; e ashpër & rdquo; paratë në kontrast me fiat ekuivalentët e saj.

Përndryshe, Banka Qendrore deklaron

Ndërsa kreu i shtetit të Argjentinës është i hapur për të përdorur kriptovaluta, përfaqësues nga kombi '& rsquo; s bankat rezervë në fakt kanë përmendur ose tjetër. Kjo vlen për Miguel Pesce, kreu i shtetit të Bankës Qendrore të Argjentinës, që tha se organizata kishte një interes në kontrollin e kryqëzimit të bitcoin, si dhe sistemin standard të shlyerjes më 11 gusht.

Lexo artikullin:  Projekti DeFi i përqendruar në sigurinë EverRise Tani Live në 3 Blockchains, u prezantua Staking

Pesce theksoi se sigurisht që do të ishte i njëanshëm ndaj sistemit nëse paratë e gatshme që buronin nga kriptovalutat kombinoheshin me fondet që buronin nga tregu standard i këmbimit.

Cili mendoni se është pikëpamja e kreut të shtetit të Argjentinës për kriptovalutat? Na tregoni në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju