Lëshimi i kriptës MAGACOIN Pro-Trump i shkatërruar nga shkelja e informacionit të faqes

Afërsisht 75 milion MAGACOIN u zhvilluan për të mbështetur perspektivat pro-Trump në 2022.

Lëshimi i kriptos Pro-Trump MAGACOIN prishet nga shkelja e të dhënave të faqes në internet

Lëshimi i një monedhe kriptomonedhe të vendosur nga avokatët e Donald Trump kohët e fundit është shkatërruar nga një shkelje e informacionit të faqes.

Sipas The Guardian, informacioni i përdoruesit i përbërë nga adresa IP, adresa e-mail dhe fjalëkalime u arrit përmes një konfigurimi të keq të sigurisë në faqen e punës.

Crypto quhet MAGACOIN pas motos së Presidentit të mëparshëm Trump "Make America Great Again". Faqja e punës deklaron që MAGACOIN u krijua nga Konservatorët e Parë të Amerikës nga zhgënjimi me "Humbja e Zgjedhjeve" (faqja në internet e ka me citate) dhe "dëshira për të luftuar përsëri duke mbështetur kandidatët e MAGA në 2022 dhe më gjerë" me të fituar para nga monedha.

Një haktivist pa emër dhe i vetë-përshkruar informoi The Guardian se më shumë se 1,000 individë janë regjistruar në të vërtetë, të përbërë nga figura republikane dhe personazhe konservatorë të medias, me shumicën e hodlerëve që kanë rreth 100 MAGACOIN.

Zhvilluesi i punës, makinat e përdorura dhe shitësi i kamionëve Marc Zelinka, me sa duket mban 2 milion MAGACOIN, së bashku me Reilly O'Neal, një ekspert pro-Trump i cili tani po drejton punën.

Afërsisht 75 milion MAGACOIN u krijuan për të përfaqësuar 75 milion qytetarë të cilët dyshohet se ishin "privuar nga e drejta e votimit në 3 nëntor, 2020" - dita e zgjedhjeve amerikane në të cilën Trump humbi ndaj Demokratit Joe Biden Mbrojtësit e Trump në fakt e konsiderojnë atë të pohuar pa prova ishte manipuluar dhe në të vërtetë kanë humbur shumë procese gjyqësore duke sfiduar rezultatet.

Puna është sigurimi i 100 MAGACOIN për këdo që regjistrohet, dhe hacktivist në të vërtetë ka deklaruar se shumica e përdoruesve e kanë atë sasi.

Disa nga llogaritë më të mëdha janë me sa duket rezultati i projekteve të marketingut nga puna, duke siguruar 1,000 MAGACOIN për personazhet e medias, drejtuesit e radios dhe grupeve bazë në këmbim të promovimit të kriptovalutës.

Një llogari që mban 1,500 monedha ka të bëjë me një adresë e-mail të John Rush, nikoqirit të "Rush to Reason" në stacionin konservator të bisedimeve KXL të Denver, së bashku me një sasi të krahasueshme në lidhje me aktivistin republikan të Kolorados Evan Underwood, i cili është gjithashtu kryetari i Federatës së Kolorados të Republikanëve të Kolegjit

Me sa duket Rush kishte në program një zhvillues të punës, Marc Zelinka, në një episod aktual, megjithatë Zelinka informoi Guardian se "Unë nuk e kontrolloj më atë" pasi ai ia dorëzoi frenat operativit politik me bazë në Karolinën e Veriut, Reilly O'Neal

Një lagje tepër e veprimit politik (SuperPAC) është gjithashtu e lidhur me punën dhe quhet "FONDI MAGACOIN FITUES", i cili në fakt ka marrë një kontribut prej 10 milion MAGACOIN për të ndihmuar "Kandidatët e MAGA në të gjithë vendin që do të luftojnë për të drejtat individuale, lirinë fetare, duke mbrojtur i palinduri, amendamenti i 2-të, liria e fjalës dhe e gjithë Axhenda e Parë e Amerikës. ”

Adresa e postës e SuperPAC ndodhet me sa duket në të njëjtin vend shumë kompani të tjera dhe grupe politike të drejtuara nga O'Neal

Related: 'Greatshtë mirë' për të blerë Bitcoin si një alternativë ari, deklaron ish-Sekretari i Thesarit Trump Mnuchin

Pavarësisht se MAGACOIN është një punë pro-Trump, duhet të shihet ende se çfarë presidenti i mëparshëm e konsideron këtë punë pasi kuptohet që është anti-kripto. Trump përmendi muajin e kaluar se "Bitcoin, thjesht duket si një mashtrim […] Nuk më pëlqen sepse është një tjetër monedhë që konkurron me dollarin."

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju