Raportoni Pretendimet Regjimi i Nayib Bukele mund të lëshojë një Stablecoin salvadorian

Raportoni Pretendimet Regjimi i Nayib Bukele mund të lëshojë një Stablecoin Salvadorian

Ka shumë debate që po zhvillohen në lidhje me një raport të botuar nga shtypi rajonal i lajmeve El Faro. Hetimi pretendon se presidenti Salvadorian Nayib Bukele dhe regjimi i tij ka në plan të lëshojë një Bitcoin të qëndrueshëm. Raporti El Faro referon videot që tregojnë vëllezërit e presidentit duke diskutuar Bitcoin e qëndrueshëm të quajtur "Colón-Dollar".

Raporti nga El Faro vëren një zëdhënës nga regjimi Bukele që thotë se planet e qëndrueshme të Bitcoin ishin anuluar, por "burimet e njohura" me këtë çështje i thanë El Faro se nuk pajtohen. Kjo është për shkak se është thënë që takimet në lidhje me Colón-Dollar janë ende duke vazhduar dhe ndodhën pasi Nayib Bukele miratoi ligjin e ri të tenderit për Bitcoin.

"El Faro ka një kopje të disa videove që shtojnë më shumë se dy orë takime virtuale, në të cilat shfaqen negociata të ndryshme me delegatë nga të paktën pesë kompani teknologjie dhe ku vëllezërit Bukele janë protagonistë," reporterët Sergio Arauz, Nelson Rauda dhe Roman Gressier shkroi.

"El Faro gjithashtu mori dokumente në të cilat është regjistruar plani i veprimit i propozuar nga kompanitë e huaja për të shfrytëzuar zbatimin e një sistemi të ri financiar dhe monedhës së re," shton raporti.

Në një diskutim në Twitter, pronari i llogarisë Twitter ishte i lidhur me komunitetin e zhurmshëm të Bitcoin Beach në Playa El Zonte beson se ideja e Bitcoin ishte anuluar. Deklarata ishte në përgjigje të një individi nga El Salvador që tha se ideja e qëndrueshme e Bitcoin u kujtoi atyre naftën nga Venezuela.

"Nga të kuptuarit tim, ata po konsideronin të shkonin në këtë rrugë (e cila do të kishte qenë shumë shqetësuese) por zgjodhën të përqafonin Bitcoin në vend të kësaj", shkroi llogaria në Twitter @bitcoinbeach “Nga ajo që po dëgjoj, kjo nuk konsiderohet më. Ata hoqën dorë nga kontrolli për të përqafuar një protokoll të hapur, "shtoi llogaria.

Lexo artikullin:  Luani për të fituar lojë nga listimi i këmbimit nga Polker (PKR)-miratuar nga Akon

Sidoqoftë, një individ tjetër nuk ishte dakord me llogarinë e Bitcoin Beach dhe beson ndryshe. Personi tha që "disa" nga "korrespondentët e tij Salvadorian" vërtetuan artikullin e El Faro, por ai nuk mund të "garantonte për saktësinë e tyre".

Colón-Dollar mund të integrohet me Chivo, Takimet e Supozuara me Skuadrat e Blockchain

Burimi i El Faro vëren se Bitcoin i qëndrueshëm i quajtur Colón-Dollar mund të futet në fund të vitit. Gazetarja financiare Frances Coppola beson se ajo parashikoi krijimin e një Bitcoin të Salvadorisë në një cicërimë që shkroi më 9 qershor 2021.

“Unë mendoj se kjo është ajo që ai do të bëjë. Nuk do të mbështetet me dollarë aktualë, por do të mbështetet me një stabilitet 'ekuivalent me USD', ”tha Coppola në atë kohë.

Përveç njerëzve që nuk e pëlqejnë idenë se regjimi i Nayib Bukele mund të jetë duke krijuar një Bitcoin të qëndrueshëm, bitcoiners, si dhe qytetarë nga El Salvador, kanë marrë çështje me mandatet e fundit të vaksinës së Bukele.

Një numër i madh i Salvadoranëve thanë se nuk ishin të kënaqur me mandatet e vaksinave të Bukele dhe thanë se "popullata Salvadoriane nuk i dëshiron" këto vaksina Covid-19. Një individ i shkroi një postim në Twitter Bukele dhe i tha: "Komuniteti Bitcoin nuk ju mbështet në këtë gjë."

Për më tepër, burimi rajonal që pretendon se krijimi i qëndrueshëm i Bitcoin është ende në kërkim, vuri në dukje se vëllezërit e Bukele ishin në krye të konceptit dhe se Colón-Dollar do të integrohej me portofolin qeveritar të quajtur "Chivo".

Përveç takimeve me video, burimet gjithashtu detajuan se anëtarët e regjimit të Bukele u takuan me ekipe bllokuese nga Whizgrid, Alogrand dhe Cardano.

Çfarë mendoni për El Salvador që thuhet se ndërton një Bitcoin të qëndrueshëm të mbështetur nga dollari amerikan? A mendoni se koncepti u hoq pasi vendi miratoi bitcoin? Na tregoni se çfarë mendoni për këtë temë në komentet më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju