Revolut lançon shërbime bankare në Spanjë me sigurimin e depozitave

revolut

Revolut, ndër neobankat më të mëdha fintech në Evropë, në fakt ka marrë një certifikatë unike bankare në Spanjë dhe gjithashtu mund të përdorë aktualisht sigurimin e depozitave për klientët e saj. Mbrojtja e pasurive të depozituara sigurisht që do të jepet nga një firmë shtetërore lituaneze e quajtur Depozita dhe gjithashtu Sigurimi i Investimeve, dhe gjithashtu sigurisht që do të mbulojë sasi prej përafërsisht &#x 20AC; 100 mijë (në lidhje me 115,000 dollarë). Për të marrë këtë mbrojtje mbi zotërimet e tyre, konsumatorët me siguri do të duhet të përditësojnë llogaritë e tyre Revolut në llogaritë e Revolut Bank.

Metoda synon të ruajë zgjerimin e Revolut në Spanjë pasi një sondazh i bërë në 2015 tregoi se më shumë se 80% e individëve sigurisht që do të depozitonin shumë më tepër fonde në zgjidhje nëse do të ishin të garantuara. Në mënyrë të ngjashme, 60% treguan se me siguri do të përdornin Revolut për të zgjidhur pagesat nëse sistemi ofronte alternativa për sigurimin.

Zgjerimi Evropian

Revolut, i cili ka fillimet e tij në Mbretërinë e Bashkuar, në fakt ka përjetuar një zhvillim të konsiderueshëm në Evropë, duke pasur aktualisht mbi 18 milionë konsumatorë. Sistemi, i cili zakonisht përdoret në të gjithë botën për të bërë kompensime dhe gjithashtu pagesa, erdhi këtu në SHBA në 2015.

Spanja nuk është vendi i parë ku Revolut ka kërkuar në të vërtetë një certifikatë bankare. Aktualisht i përdor këto mbrojtje për konsumatorët në Belgjikë, Danimarkë, Finlandë, Gjermani, Islandë, Lihtenshtajn, Luksemburg, Holandë dhe gjithashtu Suedi, ku në fakt ka trajtuar të përdorë gjithashtu artikujt e pikëve të kreditit për individët e saj. Lidhur me marrëveshjen e sigurimeve për klientët e saj, Joe Heneghan, CEO i Revolut Bank, specifikoi:

Fillimi i institucionit financiar në Spanjë sigurisht që do të sigurojë një shkallë më të madhe mbrojtjeje dhe gjithashtu vetëbesim për konsumatorët tanë, dhe gjithashtu sigurisht që do të na lejojë të prezantojmë edhe më shumë produkte ose shërbime në të ardhmen.

Revolut në fakt ka përdorur gjithashtu blerjen e kriptomonedhës nga aplikacioni duke marrë parasysh atë 2017, duke kombinuar fintech dhe gjithashtu kripto në një sistem. Një nga rivalët e tij të drejtpërdrejtë në zonë, N26, sapo po zbulon së fundmi hyrjen e tregtimit të kriptomonedhave, duke u penduar për ngecjen e saj në ofrimin e këtyre shërbimeve për konsumatorët.

Lexo artikullin:  CEO i Ripple thotë se SEC nuk jep një kuadër të qartë për Crypto, diskuton padinë XRP

Etiketa në këtë certifikatë gatimi përrallë, certifikatë bankare, sigurime, N26, Revolut, Spanjë

Çfarë e konsideroni Revolut &#x 2019; Certifikata unike bankare në Spanjë? Na tregoni në zonën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju