Riot Blockchain raporton një rritje prej 1,540% në të ardhurat tremujore nga minierat e Bitcoin

Riot Blockchain arriti në 19.3 milion dollarë të ardhura për tremujorin e dytë pas prokurimit të qendrës minerare të Teksasit, Whinstone

Riot Blockchain raporton një rritje prej 1,540% në të ardhurat tremujore nga minierat e Bitcoin

Kompania kryesore e minierave e listuar publikisht Bitcoin, Riot Blockchain, në të vërtetë ka raportuar të ardhura dokumentesh për TM2 2021.

Në rekordin e saj tremujor ekonomik 23 gusht, kompania me qendër në SHBA raportoi 31.5 milion dollarë në të ardhura të rëndësishme nga minierat për kohëzgjatjen tre mujore-deri në 1,540% nga të ardhurat e saj të TM2 2020 prej 1.9 milion dollarë.

Rritja e të ardhurave nga minierat çoi në një dokument fitimesh tremujore prej 19.3 milion dollarë. Për krahasim, biznesi përjetoi një përfitim prej 10.6 milion dollarë për tremujorin e 2 -të të vitit 2020.

Riot mbante 195.4 milionë dollarë para në vlerë të mirë dhe gjithashtu aksione Bitcoin që nga 30 qershor 2021. Që nga 31 korriku, ekuilibri i paaudituar i kompanisë BTC ishte në 2,687 BTC (rreth 132.6 milion dollarë).

Kompania gjithashtu raportoi një rritje prej 38% në shumëllojshmërinë e plotë të BTC që nxori në kontrast me tremujorin e mëparshëm, me Riot që prodhoi 675 BTC në kontrast me 491 BTC në TM1.

Drejtori ekzekutiv i Riot Blockchain, Jason Les, i lidhi rezultatet e parakolpit të kompanisë me prokurimin e saj në fillim të prillit të Whinstone US - qendra më e madhe e vetme e minierave BTC me bazë në Teksas, duke përmendur:

"Riot po zgjeron me guxim aftësinë e tij në Whinstone, e cila pritet të ofrojë kornizën vendimtare të kërkuar për të zbatuar në mënyrë efektive në nxitjen e zhvillimit të vazhdueshëm të biznesit."

Gjatë tremujorit të dytë, Riot filloi një rritje prej 2 megavatësh në Whinstone me 400 struktura që arrijnë në rreth 4 metra katrorë të cilat aktualisht janë të papërfunduara. Riot bleu qendrën për 240,000 milion dollarë.

Related: Katër minatorë të Bitcoin të Amerikës së Veriut që mund të përfitojnë nga ndryshimi Lindje-Perëndim

Në Prill, CryptoPumpLajmet raportuan se prodhimi i Riot-it në Bitcoin në fakt ishte rritur 80% në kontrast me shkallët e paragjysmimit. Kompania vazhdoi rritjen e saj, duke blerë më shumë 42,000 Antminers nga Bitmain në të njëjtin muaj.

Në përgjigje të informacionit, aksionet e Riot u rritën me 7.6% të hënën në 36.93 dollarë nga mbyllja e së premtes prej 34.32 dollarë.

Lexo artikullin:  Krijuesi i Bollinger Bands paralajmëron demat e Bitcoin pasi çmimi i BTC po lufton nën 50 mijë dollarë

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju