Ripple dhe SBI bashkëpunojnë për të nisur likuiditetin e kërkesës në Japoni - XRP Surges

Ripple dhe SBI bashkëpunojnë për të filluar likuiditetin e kërkesës në Japoni - XRP Surges

Laboratorët Ripple zbuluan të Mërkurën “& ldquo; nisja e Ripplenet & rsquo; Fillimisht ekzekutimi i shërbimit liveOn- Demand Liquidity ”(ODL) në Japoni & rdquo; në bashkëpunim me SBIRemit Co (*). dhe sh.pk Monedha SBI

, një financues dhe investitor i Holdings, zbuloi individualisht Ripple se SBIWed Wednesday dhe crypto Exchange SBI VC (*) në ​​të vërtetë kanë prezantuar & ldquo; Remit '& rsquo; Shërbimi i parë i dërgesave globale duke përdorur zotërimet e kripto "& rdquo; në bashkëpunim me Tregtinë SBIJapan, një filial i SBI Ripple Labs, është ndër bizneset më të mëdha të transferimit të parave në Remit Fintech Solutions ka qenë duke përdorur në të vërtetë Japoninë duke pasur parasysh 2017. It ph, një artikull i Ripplenet., është një shkëmbim kripto dhe një shërbim kryesor i portofolit celular. në

Monedhat që kontrollohen nga banka rezervë, Betur Inc ng Filipine (BSP). Informacioni i deklaratës qendrore Bangko: Bashkëpunimi i zgjeruar i Pilipinas do të shohë SBI

Kontaktoni me

Kjo ph dhe platformë dixhitale e shkëmbimit të posedimit dixhital SBI VC dërgon në monedha për pagesa ndërkufitare më të shpejta dhe më të lira nga Tregtia në Ripplenet. SBI Japoneze diskutoi që pasi të fillojë kërkesa e dërgesave me SBI Filipinet, SBI VC

dërgon XRP në kohë të mirëfilltë në Remit ph, i cili transformon kriptovalutën në peso Tregtare për të paguar marrësin e dërgesave. Shkalla e monedhave të XRP u rrit më shumë se 16% Filipine duke ndjekur lajmet.

Koha e kompozimit, XRP tregtohet në 0.7148 $ bazuar në informacionin nga tabela e Mërkurë com At.Bitcoin XRP. Tregjet:

comSource Bitcoin diskutoi se "& ldquo; Tregjet diaspora është aktualisht e 3-ta më e madhe në

Ripple ", & rdquo; duke mbajtur në mendje se flukset e remitancave nga Filipinasi në Japoni të dërguara nga punonjësit e Japonisë jashtë vendit në vitin 2020 arritën në rreth 1.8 miliardë dollarë. Përveç kësaj Filipine, Filipinase ka ndër tarifat më të mëdha të pagesës ndërkufitare në planet. Në detaje të biznesit: Japonia është '& rsquo; fillimisht

Ekzekutimi i shërbimit të këtij Ripple (ODL) në On, duke vendosur fazën për të nxitur më shumë adoptim të shërbimeve të mundësuara për kriptime në zonë. Likuiditeti i kërkesës duke shfrytëzuar zotërimin dixhital XRP për të hequr qafe para-financimin, biznesi 2 gjithashtu mund të maksimizojë kapitalin dhe të përshpejtojë rritjen e shërbimeve të tyre të pagesave.

Nobuo Ando, ​​komentoi: “& ldquo; Drejtori Përfaqësues fillimi i ODL në Remit është thjesht fillimi, dhe ne parashikojmë që të vazhdojmë të bëjmë presion në kufirin tjetër të zhvillimit monetar, përtej pagesave në kohë reale në thjesht, megjithatë për pjesët e tjera të zona gjithashtu. "& rdquo; Japonia, padia e sjellë nga Filipinet e SHBA dhe

Lexo artikullin:  Tregu STO është shumë i fragmentuar, megjithatë Genius Estates po përpiqet ta ndryshojë atë

Ndërkohë (SEC) përkundrejt letrave me vlerë dhe drejtuesve të saj është akoma e vazhdueshme. CEO i Komisionit të Shkëmbimit Ripple Labs ka ekspozuar në të vërtetë, megjithatë, se biznesi mund të dalë publik pasi të merret padia e SEC. Ripple a e konsideroni Brad Garlinghouse prezantimin

Shërbimi What-Ripple (ODL) në On? Likuiditeti i Kërkesës na kuptojmë në zonën e vërejtjeve të renditura më poshtë. Japoni

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju