Besimi i Rothschild udhëhoqi financimin për zgjerimin e Aspen Digital në Londër

Aspen Digital synon tregjet e Evropës, Azisë dhe Lindjes së Mesme, duke udhëhequr nismën duke krijuar seli në Londër dhe Singapor.

Besimi i Rothschild udhëhoqi financimin për zgjerimin e Aspen Digital në Londër

Firma e investimeve e bankierit të shquar britanik Jacob Rothschild, Rothschild Investment Trust (RIT) Capital Partners u partnerizua me Liberty City Ventures me qendër në Nju Jork për të udhëhequr financimin para A për Aspen Digital, një platformë investimi për asete kripto.

Sipas një njoftimi zyrtar, raundi i financimit përfundoi duke mbledhur 8.8 milion dollarë për të ndihmuar kompaninë me bazë në Hong Kong të zhvillojë një platformë institucionale të investimeve kripto që synon menaxherët e aseteve, institucionet dhe investitorët profesionistë. CEO i Aspen Digital dhe bashkëthemeluesi Yang He tha se financimi do të ndihmonte gjithashtu kompaninë të depërtonte në tregun e Londrës. Kompania u themelua fillimisht për të kryesuar lëshimin e një shenje sigurie të brendshme, ASPEN, e cila përfaqësonte 18 milionë dollarë pronësi indirekte në St. Regis Aspen Resort me qendër në Kolorado.

Në njoftim thuhet se investitorë të tjerë të shquar përfshijnë Somerley Capital, Cherubic Ventures, Token Bay Capital dhe familjen më të pasur të Tajlandës dhe pronar të revistës Fortune Chatchaval Jiaravanon dhe Chaval Jiaravanon. Me lansimin e platformës para fundit të këtij viti, Aspen Digital ka ndarë qëllimin për të synuar Evropën, Azinë dhe tregjet e Lindjes së Mesme. Kompania aktualisht po planifikon të udhëheqë këtë nismë duke krijuar seli në Londër dhe Singapor.

Duke përmendur rritjen e interesit për një portal të vetëm për të menaxhuar të gjitha pronat e kriptove, Yang tha:

"Të kesh familjen më të vjetër të menaxhimit të pasurisë në botë duke na besuar neve si një platformë zgjidhje për botën e re të investimeve në kripto është një vërtetim i madh."

Duke shtuar shërbimet e tij ekzistuese të tilla si raportimi i portofolit të klientit, menaxhimi i rrezikut, njohuritë e tregut dhe zgjidhjet e kujdestarisë, platforma e re e Aspen synon të centralizojë ofertat e shquara të kriptove nga udhëheqësit e tregut, përfshirë Celsius Network, Hex Trust dhe FTX.

Përgjatë linjave të ngjashme, CryptoPumpLajmet e raportuara më parë në një sondazh që nxirrnin në pah interesin e investitorëve për të blerë më shumë pasuri kripto. Bazuar në informacionin e mbledhur në një grup të vogël prej 50 menaxherësh të pasurisë dhe 50 investitorë institucionalë, 40% ndanë synimin e tyre për të "rritur në mënyrë dramatike pronat e tyre". Sidoqoftë, anketuesi me qendër në Londër Nickel Digital Asset Management theksoi se "shumë (investitorë) sapo kanë testuar tregun për të parë se si funksionon".

Lexo artikullin:  "Mad Max" i Kanadasë mbështet Bitcoin - thotë "Unë e urrej se si bankat qendrore po shkatërrojnë paratë dhe ekonominë tonë"

Lidhur: XSpring Capital i Tajlandës mbledh 225 milion dollarë për të ndërtuar një treg financiar të integruar

Vetëm tre muaj më parë, RIT -i i Rothsçajlldit investoi 5.3 miliardë dollarë për të blerë një aksion në shkëmbimin e kriptove Kraken. Bazuar në CryptoPumpRaporti i lajmeve, lëvizja u bë, pasi Kraken po përgatitet të "dalë publikisht përmes një listimi të drejtpërdrejtë në 2022."

Në Dhjetor 2020, RIT u përfshi gjithashtu në një raund financimi prej 142 milion dollarësh për Paxos, një emetues i qëndrueshëm i monedhave në partneritet me PayPal.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju