Rusia merr pjesën më të madhe të makinerive kineze të minierave në mes të eksodit të minatorëve, zbulon raporti

Rusia merr pjesën më të madhe të makinerive kineze të minierave në mes të eksodit të minatorëve, zbulon raporti

Rritja e minatorëve kinezë në një numër vendesh, të cilët ose japin qartësi të veçantë rregullatore ose ofrojnë energji me kosto të ulët, në fakt është zhdukur së bashku me një transferim të madh të pajisjeve minerare. Të dhënat e mbledhura nga Financial Times zbulojnë se 14 të globit &#x 2019; Kompanitë më të mëdha të minierave të kriptove kanë lënë në fakt më shumë se 2 milionë makina minierash jashtë People &#x 2019; Republika pasi qeveria federale në Pekin lëshoi ​​​​një shtypje mbarëkombëtare mbi sektorin në maj.

Amerika e Veriut dhe gjithashtu Azia Qendrore janë zhvilluar në të vërtetë në pikat e nxehta të minierave, megjithatë ajo &#x 2019; s Rusia që ka marrë në fakt zonën udhëheqëse. Raporti zbulon se të paktën 205,000 mjete minerare janë transportuar në të vërtetë në Federatën Ruse nga një total prej mbi 430,000. Duke ndjekur Kinën &#x 2019; Zgjedhja e zgjedhjes për të ndjekur minatorët e bitcoin, kompania ruse Bitriver mori 200,000 makineri nga minatorët kinezë, ndërsa Bit Cluster me bazë në Moskë përshtatet me një tjetër 5,000. Në fakt ka përfunduar të jetë një vend i rëndësishëm minierash. Kombi kinez, i cili mban një çmim të kufizuar të energjisë elektrike, aktualisht organizon objekte të panumërta informacioni të drejtuara nga firmat e minierave Sipas. shumë kinezë, 87,849 ingranazhet e minierave të transferuara Bitfufu e kanë origjinën nga Kazakistani, i cili dorëzoi 80,000 makina në fermat e kriptove në Minierat, dhe gjithashtu BIT August, i cili lëshoi ​​7,849 mjete nga

Kombet e mëparshme sovjetike të Rusisë po hasin vështirësi që lidhen me zgjerimin e sektorëve të tyre të kriptove. Kazakistani ende nuk e ka menaxhuar industrinë duke vendosur pikëpamjet e autoriteteve se minierat duhet të identifikohen si një detyrë biznesi dhe gjithashtu të lodhen siç duhet. e po përjeton mungesë fuqie të kritikuar shumë nga minatorët e kriptove ndërsa autoritetet po shqyrtojnë hyrjen

Regjistrimi për minatorët dhe gjithashtu një numër më i madh i energjisë elektrike. i numrave të lëshuar zbulojnë gjithashtu se 8 nga Amerika e Veriut, 10 fermat më të mëdha të kriptove në të vërtetë kanë zgjeruar numrin e mjeteve kineze të minierave që ata mbajnë, duke pasur parasysh që kufizimi u zbatua. SHBA-ja e Azisë Qendrore është e përshtatshme pas kombit të Kinës, pasi ka miratuar në fakt 87,200 makineri minerare nga Kanadaja në vendin e katërt të Amerikës së Jugut me 4, të respektuara nga 35,400 vende të Paraguajit &#x 2; Venezuela me 2014 dhe gjithashtu

Lexo artikullin:  Trupi Tatimor i Afrikës së Jugut Përditëson Udhëzimet e Taksave të Kriptuara, Konfuzioni vazhdon

Likuidimet me 7,000.Kinë në të kanë dëshpëruar në fakt normën e pajisjeve të minierave Antminer, si p.sh. Financial Times S19, The Notes. Versioni i majit &#x 2019; Vlera e saj ra me gati 42% nga korriku në Luxor, një vlerësim i thelluar i çmimeve në letër, informacioni i tregut i dhënë nga firma minerare

Prodhuesi i pajisjeve minerare kineze.Bitmain June, i cili ndërton dhe gjithashtu ofron vegël S19, i prezantuar në The it was vënë në pritje shitjet në &#x 201C; ndihmoni ndryshimin e sektorit në mënyrë efikase &#x 201D; dhe gjithashtu ulin stresin e tregut. &#x 201C;theksi i tregut në fakt ka kaluar nga mungesa e pajisjeve në mungesën e hapësirës ruse për pozicionimin e saj, &#x 201D; një përfaqësues Bitriver &#x 2019; s

Etiketat e komentuara.Bitcoin në këtë përrallë Minatorët e Bitcoin, Bitcoin, Minierat e Kanadasë, Kina, Azia kryesore, Kripto, kineze, Kriptovalutat, kriptominatorët, minierat e kriptove, Kriptomonedha, Kazakistani, rritje, Minatorët, eksodi i lëvizjes, Pajisjet e minierave, miniera, Paraguaj, pajisjet e minierave, pajisjet e minierave, makinat e minierave, Rusia, Venezuela

Çfarë, ruse, amerikane, i konsideroni kërkimet në raportin mbi lëvizjen e minatorëve të Kinës dhe gjithashtu pajisjet e minierave nga Share?

idetë tuaja mbi temën në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë. (*).

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju