Industria kripto ruse përpiqet të tërheqë minatorët ndërsa Kazakistani tejkalon Rusinë në vëllimin e minierave

Industria ruse e kriptos përpiqet të tërheqë minatorët ndërsa Kazakistani tejkalon Rusinë nga vëllimi i minierave

Shoqata Ruse e Industrisë së Kriptos si dhe Blockchain (Racib) në të vërtetë ka zbuluar një punë për të sjellë një pjesë më të madhe të kompjuterit mbarëbotëror të mundshëm të marrë pjesë në minierat e kriptovalutave në Rusi Federata Ruse, Racib mbajti në mend në një lajm, vendet ndër më kryesoret 5 vende nga prodhimi i përgjithshëm i energjisë elektrike. Çfarë '& rsquo; sa më shumë, kombi & rsquo; Sistemi i energjisë përfshin cilësi të dallueshme që mund të përfitojnë sipërmarrje të lidhura me prerjen e monedhave elektronike.

Industria kripto ruse përpiqet të tërheqë minatorët ndërsa Kazakistani tejkalon Rusinë në vëllimin e minierave

Racib në të vërtetë ka vërejtur një larmi prej tyre, që përbëhet nga teprica e madhe e aftësisë gjeneruese të energjisë që arrin në 50% në zona të veçanta. Shtimi i mjedisit më të ftohtë Racib është një përfitim më shumë pasi lejon kondicionimin e ajrit të pajisjeve minerare me pak çmim, duke rritur kështu performancën e informacionit.

E gjithë kjo mundësia e arritjes së gazit tipik, si dhe burimeve të ndryshme të energjisë, së bashku me trashësinë e zvogëluar të popullsisë në vende të shumta që e bën të mundshme lirimin e qendrave të mëdha si dhe kornizën.

Streset: ruse kjo & hellip; ofron problemet më efektive për zhvillimin e koleksioneve të specializuara në vend për të mbështetur rrjetet botërore të kriptovalutave, si dhe kornizën e situatës ekonomike elektronike në të gjithë botën. Disa organizata kripto pretendojnë se me siguri do të kryejnë punën në punë të ngushtë në ekip me si Autoritetet lokale si dhe firmat e drejtuara nga shteti. Ekipet funksionuese të Kinës janë zhvilluar aktualisht me përfshirjen e tregut të energjisë si dhe organizatave publike.

Mes ndërmarrjes pohon shoqëruesin e saj kryesor ndërkombëtar në punë është një "& ldquo; konsorciumi i biznesit më të madh të minierave në Njerëz. "& rdquo; Republika një shtypje e vazhdueshme ndaj minatorëve të kripto në Racib '& rsquo; Federata Ruse, (*) dëshiron që disa prej tyre me siguri do ta zhvendosin fuqinë e kompjuterit në Rusi për t'u rritur

Kazakistani tejkalon Rusinë '& rsquo; pjesa e hasharit në të gjithë botën. (*) si Destinacioni i Minierave të Crypto

Çështjet mjedisore mendohet të jenë një qëllim i rëndësishëm prapa Pekinit '& rsquo; Shtypni mbi minierat e kriptos si dhe Racib supozon se Rusia ka një përgjigje. Burimet eko- të këndshme hidrike, si dhe burimet e energjisë atomike zhvillojnë rreth 40% të kombit '& rsquo; ekuilibri i fuqisë. Dhe në lidhje me Bitcoin është e shqetësuar, Rusia & rsquo; pjesëmarrja në minatorë & rsquo; lëvizja nga Kina duhet & ldquo; ofrojnë një stil shumë më të decentralizuar të rrjetit të parasë kryesore elektronike ”& rdquo; si dhe ndihma & ldquo; qëndroni larg nga një fokus më shumë i burimeve minerare në një zonë, në këtë situatë Amerika e Veriut. "& rdquo;

Lexo artikullin:  Edward Snowden thotë se kombet konkurruese tani janë nën presion për të blerë Bitcoin pas El Salvador

Minatorët kinezë janë aktualisht në veprim, megjithatë, si dhe Rusia duhet të nxitojë nëse synon të tërheqë disa prej tyre në rajonin e saj. Të tjerët në të vërtetë kanë qenë më të shpejtë për të përfituar nga ndryshimi, i përbërë nga Kazakistani, një Republikë Sovjetike më e mëparshme, si dhe një pjesëmarrëse e Bashkimit Ekonomik Eurasian (EEU) të udhëhequr nga Rusia.

Industria kripto ruse përpiqet të tërheqë minatorët ndërsa Kazakistani tejkalon Rusinë në vëllimin e minieraveEvolucioni i pjesës së kombit në hashrate në të gjithë botën (standardi muaj pas muaji). Burimi: Universiteti i Cambridge

Në shumë më pak se 2 vjet, kombi i Azisë Qendrore në të vërtetë ka rritur pjesën e tij në heqjen e bitcoin në të gjithë botën me pothuajse 6 herë, nga 1.4% në 8.2%, sipas një studimi të kryer nga Universiteti i Cambridge Nga sasia e minierave të kriptos, Kazakistani aktualisht është E treta në të gjithë botën, zbulon informacioni i vlerësuar nga RBC (një faqe e rëndësishme e informacionit e një organizate ruse), duke tejkaluar Rusinë, e cila zë vendin e 3-të me 4%.

Gjatë të njëjtës kohëzgjatje, ndërmjet shtatorit 2019 dhe prillit të vitit 2021, Kina & rsquo; Pjesa e s ka rënë në të vërtetë nga 75.5% në 46%, ndërsa Shtetet e Bashkuara në të vërtetë kanë arritur vendin e 2-të, duke rritur pjesën e tyre nga 4.1% në 16.8%, informacion rekord. Sipas studimit, Republika Islamike e Iranit aktualisht është e 5-ta me 4.6%. Akoma, Rusia ka një mundësi për të rritur vendosjen e saj pasi Kazakistani sapo prezantoi një pagesë shtesë për energjinë elektrike të marrë nga minatorët, pavarësisht rezistencës nga tregu rajonal i kriptove.

A besoni se Rusia do të ketë aftësinë për të tërhequr minatorë kriptomonedhash në territorin e saj? Ndani idetë tuaja mbi temën në fushën e vërejtjeve të renditura më poshtë.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju