Mbikëqyrësi rus Roskomnadzor bllokon 6 ofrues të VPN

Mbikëqyrësi rus Roskomnadzor bllokon 6 ofrues të VPN

Rusia &#x 2019; s Shërbimi Federal për ( *6 *) i Komunikimeve, Teknologjisë së Informacionit, si dhe Medias Masive, Roskomnadzor, ka qasje të kufizuar në një grup shtesë ofruesish VPN. Në përputhje me një mandat të qeverisë federale të dhënë në Shkurt 2020, &#x 201C; u bë një zgjedhje për të penguar 6 zgjidhje shtesë VPN që shkelin legjislacionin rus, &#x 201D; rojtari i përshkruar në një njoftim të lëshuar të Premten.

Mbikëqyrësi rus Roskomnadzor bllokon 6 ofrues të VPN

Sistemet e prekura janë Hola! VPN, Express VPN, Keepsolid VPN Unlimited, Nord VPN, Speedify VPN, si dhe IPvanishVPN Autoriteti rregullator kërkoi që zgjidhjet e tyre të lejojnë klientët të ruajnë &#x 201C; aksesueshmëria ndaj detajeve të ndaluara, si dhe burimeve, &#x 201D; prodhimin e problemeve për detyrat e ndaluara siç janë ato që kanë të bëjnë me qarkullimin e ilaçeve si dhe shpërndarjen e ekstremizmit.

Në fillim të këtij viti, Roskomnadzor nxori jashtë ligjit 2 ofrues të ndryshëm të tjerë VPN, Vyprvpn si dhe Operavpn, duke përmendur faktorë të ngjashëm. Organi drejtues qeveritar i quajtur &#x 201C; i besueshëm si dhe i garantuar &#x 201D; teknologjia e sugjeron atë &#x 2019; duke përdorur zgjidhje kundrejt zgjidhjeve që ndihmojnë rusët të anashkalojnë kufizimet e tij.

Procedura të tilla lidhen shpesh me uebfaqe me përmbajtje uebi të lidhura me kripto. Gushtin e kaluar, Roskomnadzor hoqi koleksionistin e shquar të këmbimitBestchange ru si dhe në mars 2020, firma përfshiu 6 uebfaqe kripto në regjistrin e burimeve të paligjshme të uebit. Këtë qershor të mëparshëm, një gjykatë në zonën e Perm zbuloi zgjedhjen e saj për të penguar faqe të shumta në internet që japin detaje mbi tregtimin e kriptomonedhës.

Listat e bardha të vëzhgimit Disa VPN të përdorura nga bizneset ruse

Në deklaratën e saj më të re, megjithatë, Roskomnadzor e zbuloi atë shtesë &#x 2019; s aktualisht në listën e bardhë të zgjidhjeve specifike VPN. Hapi synon të parandalojë ndërhyrjen në procedurat e aplikimit të softuerit, si dhe aplikacionet që nuk janë në kundërshtim me rregulloren ekzistuese ruse, si dhe &#x 201C; përdorni zgjidhje VPN për objektiva teknikë. &#x 201D;

Zgjedhja për ta bërë këtë ndjek kërkesat e firmës të marra nga 64 kompani sektoriale, 27 prej të cilave po përdorin lidhjet VPN për të mbështetur 33 procedura teknike. Roskomnadzor ka ekzistuar në fakt me më shumë se 100 adresa IP që kërkojnë të shfajësohen nga qasja e tij në planet e kufizimit.

Lexo artikullin:  2 Senatorë prezantojnë ndryshimin pro-kripto në projekt-ligjin e infrastrukturës; industria thotë se nuk është e mjaftueshme

Autoriteti rregullator theksoi gjithashtu se ndërsa zgjidhjet VPN që bien ndesh me legjislacionin në Federatën Ruse në të vërtetë janë penguar plotësisht, VPN -të e përdorura nga biznesi rus që u përfshinë në listën e tij të bardhë kanë mbetur në të vërtetë për të punuar me efikasitet.

A besoni se autoritetet ruse do të mbeten për të penguar ofruesit e VPN si dhe uebfaqet e kriptove? Ndani idetë tuaja mbi temën në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju