Presidenti i Salvadorit, Nayib Bukele tallet me ekonomistin Steve Hanke, pas rritjes së çmimit të Bitcoin

Presidenti i Salvadorit, Nayib Bukele tallet me ekonomistin Steve Hanke, pas rritjes së çmimit të Bitcoin

Kur El Salvador mori bitcoin (BTC) gjatë javës së parë të shtatorit, ditën e parë të miratimit të rregullores, BTC &#x 2019; s fiat vlerë zbriti një sasi të madhe. Në atë kohë, presidenti i Salvadorit Nayib Bukele informoi fansat e tij në Twitter se El Salvador ishte &#x 201C; marrja e zhytjes &#x 201D; pasi kombi përfshiu 150 BTC në aksionet e tij. Ndërkohë, mësuesi i ekonomisë së biznesit të përdorur në Universitetin Johns Hopkins, Steve Hanke, në të vërtetë ka përplasur presidentin salvadorian dhe gjithashtu e ka shënuar atë në një artikull në Twitter më 23 shtator.

&#x 201C; Nayib Bukele po luan shpejt dhe gjithashtu [lirshëm] me El Salvador &#x 2019; s detyrimi tatimor dollarë edhe një herë, &#x 201D; Deklaroi Hanke. &#x 201C; Pasi normat e bitcoin u rrëzuan në 6 javë, Bukele fitoi 150 monedha edhe më shumë [dhe] me kënaqësi deklaroi se &#x 2018; Ne thjesht fituam rënien. &#x 2019; Me Bukele në krye, ELSL merret me rrënimin ekonomik. &#x 201D;

Ndërkohë, prona kryesore kripto bitcoin (BTC) ra në një rënie në shtator, por me kalimin e muajit në tetor, BTC &#x 2019; s çmimi u rrit. Më 15 tetor, Bukele zgjodhi të retweetonte Hanke &#x 2019; s Deklarata e 23 shtatorit dhe gjithashtu përfshiu një deklaratë të tijin. &#x 201C; Po deklaronit? &#x 201D; Bukele me tallje pyeti ekonomistin e mirënjohur. BTC në fakt ka dhënë që po lundronte mbi grupin e çmimeve prej $ 60K gjatë 24 orëve të fundit.

Duke iu përmbajtur ditës, Hanke reagoi dhe gjithashtu deklaroi: &#x 201C; Po, unë po deklaroja &#x 2018; rrënoja ekonomike. &#x 2019; A keni ekzaminuar zhytjen e çmimeve në El Salvador &#x 2019; s bono të shprehura në dollarë duke pasur parasysh atë të 7 shtatorit? &#x 201D; Hanke pyeti Bukele &#x 201C; Siç thonë investitorët, El Salvador &#x 2019; s obligacionet që priten në 2023, 2025, & 2029 janë &#x 2018; i trazuar, &#x 2019; &#x 201D; Përfshirë Hanke.

Hanke Thotë &#x 2018; Paraja Private, Dixhitale Nuk Nothingshtë Asgjë e Re, &#x 2019; dhe gjithashtu Pretendimet &#x 2018; Rasti për Crypto si drejtues i inovacionit është i hollë &#x 2019;

Për më tepër, pronari i Shapeshift, Erik Voorhees, iu përgjigj gjithashtu Hanke &#x 2019; cicërima të shtunën me një GIF të kompjuterizuar të animuar që zbulon shtyllat e portës që zhvendosen. Një tjetër privat i përmendur: “ Hanke duket si [individët] që hezituan për pushtetin në shekullin XIX. &#x 19D; Hanke në fakt e ka përmendur qartë se ai &#x 201; nuk është i interesuar ndonjëherë për bitcoin (BTC), dhe gjithashtu ai &#x 2019; është paralajmëruar në lidhje me El Salvador &#x 2019; s nxitja e bitcoin në qershor.

Lexo artikullin:  Uruguaj: Senatori prezanton faturën për të mundësuar përdorimin e kriptove për pagesa

Në atë kohë, Hanke deklaroi se nuk e bëri &#x 2019; mos e supozoni &#x 2019; është një koncept i shkëlqyer për kombin amerikano -latin për të përdorur bitcoin si tender të ligjshëm dhe gjithashtu ai përfshiu më mirë që zgjedhja mund të &#x 201C; shembje e plotë e situatës ekonomike. &#x 201D; Përkundër agonisë së tij ndaj bitcoin, ekonomisti në fakt ka deklaruar në të kaluarën se bankat rezervë humbje të gamës së gjerë të gazit dhe gjithashtu globi mund të përdorë shumë më pak prej tyre. Sidoqoftë, Hanke është një ndjekës i prodhimit të bordeve të parasë, i cili në thelb përdor autoritetin financiar për të ruajtur një kurs të caktuar të këmbimit të monedhës me paratë ndërkombëtare.

Në kohët shumë më aktuale, Hanke në fakt ka deklaruar se &#x 201C; paratë ekskluzive, elektronike nuk janë absolutisht asgjë të reja. Shumica e parave të gatshme janë gjeneruar në mënyrë të pavarur dhe gjithashtu në një lloj elektronik prej vitesh, &#x 201D; Rastet Hanke. Në një përmbajtje këndvështrimi të lëshuar duke përdorur Rishikimin Kombëtar, Hanke u shqetësua se &#x 201C; Situata për kripton si një drejtues automjetesh të zhvillimit është e pakët. &#x 201D;

Çfarë mendoni se presidenti i Salvadorit Nayib Bukele po e shtyn Steve Hanke të reagojë? A jeni dakord me Nayib Bukele apo jeni dakord me ekonomistin Steve Hanke? Le të njohim atë që ju e konsideroni këtë temë në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 3-4 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 5% në 45% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju