Komisioneri i KSHZ-së pret rregullore më të rrepta për stablecoin - Yellen thotë se stablecoin nuk është kërcënim real për stabilitetin financiar

Komisioneri i KSHZ-së pret rregullore më të rrepta për stablecoin - Yellen thotë se stablecoins aktualisht nuk është një kërcënim real për stabilitetin financiar

Rregullimi i monedhave të qëndrueshme ka qenë në të vërtetë një temë e ngrohtë sot, duke iu përmbajtur rrëmujës Terra, e cila bëri që UST të humbasë paratë e saj amerikane të sigurta, si dhe LUNA duke u zhytur afër nr.

Një komisioner me Komisionin e Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim të SHBA (SEC), Hester Peirce, foli për rregullimin e kriptomonedhës të enjten gjatë një rasti të mbajtur nga Forumi Zyrtar Monetar dhe i Institucioneve Financiare me bazë në Londër për besimin e trurit.

Peirce, që kuptohet në zonën e kriptos si &#x 201C; kripto mama, &#x 201D; sugjeroi që ligjet më të forta për kriptomonedhën, veçanërisht për monedhat e qëndrueshme, mund të vijnë shpejt. Ajo u vlerësua të thoshte:

Një zonë ku mund të shihnim disa lëvizje është rreth monedhave të qëndrueshme &#x 2026; Kjo &#x 2019; një vend që sigurisht sot ka marrë një interes të madh.

Ligjvënësit do të punojnë me Departamentin e Thesarit për Rregullimin e Stablecoin

Ligjvënësit amerikanë në fakt kanë theksuar kërkesën e menjëhershme për rregullimin e stablecoin. Në testamentin e saj përpara Komisionit të Senatit për Bankat, Strehimin, si dhe Çështjet Urbane sot, Sekretarja e Thesarit Janet Yellen theksoi se është thelbësore dhe e menjëhershme që Kongresi të miratojë rregulloren që rregullon monedhat e qëndrueshme të shlyerjes.

Yellen gjithashtu pohoi përpara Komisionit të Shërbimeve Financiare të Dhomës së Përfaqësuesve sot, duke specifikuar se për monedhat e qëndrueshme:

Unë nuk do të &#x 2019; t e përkufizojnë atë në këtë interval si një kërcënim real për stabilitetin financiar, megjithatë ata &#x 2019; po zgjerohen jashtëzakonisht shpejt, si dhe ato ofrojnë saktësisht të njëjtin lloj kërcënimesh që ne kemi kuptuar me shekuj në lidhje me drejtimin e institucioneve financiare.

Si Këshilli i Mbikëqyrjes së Stabilitetit Financiar (FSOC), ashtu edhe Bordi i Rezervës Federale kanë paralajmëruar në fakt në lidhje me kërcënimet e ekzekutimeve të stablecoin që rrezikojnë kombin &#x 2019; stabilitetin financiar.

Etiketat në këtë përrallë Kongresi, hester Peirce, SEC, sec stablecoin, sec stablecoin rregullore, Stablecoin, rregullimi i stablecoin, asistentja e thesarit Janet Yellen

A besoni se monedhat e qëndrueshme duhet të menaxhohen shpejt? Le të kuptojmë në fushën e vërejtjeve të renditura më poshtë.

Lexo artikullin:  Bored Ape Yacht Club dhuron 1 milion dollarë në Ethereum në Ukrainë pas përpjekjeve të komunitetit

Kevin Helms

Një kursant i Austrian Economics, Kevin gjeti Bitcoin në vitin 2011 dhe në fakt ka qenë një ungjilltar që atëherë. Norma e tij e interesave varet nga siguria e Bitcoin, sistemet me burim të hapur, rezultatet e rrjetit si dhe kryqëzimi midis ekonomisë së biznesit si dhe kriptografisë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju