SEC fiton gjykimin kundër aktorit Steven Seagal pasi ai injoroi urdhrin e gjykatës për të zgjidhur çështjen e mashtrimit me kripto

SEC fiton gjykimin kundër aktorit Steven Seagal pasi ai injoroi urdhrin e gjykatës për të zgjidhur çështjen e mashtrimit me kripto

Një gjykatë qeveritare për Gjykatën e Qarkut Amerikane për Rrethin Lindor të Nju Jorkut, William Kuntz, autorizoi një urdhër të Premten që lejon SEC të grumbullojë ndëshkime, akuza dhe gjithashtu norma interesi nga Steven Seagal.

Aktori i mirënjohur në fakt kishte rënë dakord të paguante një çmim më të madh se 330,000 dollarë për të zgjidhur çështjen e mashtrimit me kripto me të cilin ai ishte i lidhur. SEC deklaroi se Seagal ndaloi punën për të bërë të ditur se atij i ishin garantuar 250,000 dollarë para dhe gjithashtu 750,000 dollarë në simbole për reklamimin e një oferte paraprake të monedhës (ICO) për Bitcoiin2gen. SEC e sqaroi çështjen me Seagal në shkurt 2020.

Sidoqoftë, personazhi i famshëm i filmit bëri vetëm një shlyerje prej 75,000 dollarësh dhe gjithashtu është i vonuar për pjesën tjetër, sipas një letre nga Maureen Peyton King, një avokat për SEC.

Gjyqtari Kuntz &#x 2019; Porosia e së Premtes nënkupton që SEC mund të përjetojë Seagal &#x 2019; s menaxheri të përpiqet dhe gjithashtu të grumbullojë vlerën e vazhdueshme prej 255,000 dollarësh që aktori i detyrohet qeverisë federale amerikane. Kur Peyton King e pyeti nëse ajo mund t'i ofrojë dokumentet menaxherit të tij, gjyqtari Kuntz u vërtetua, &#x 201C; Absolutisht, po. &#x 201D;

Seagal aktualisht jeton në Rusi Presidenti rus Vladimir Putin dha një mandat qeveritar në vitin 2016 duke i dhënë aktorit shtetësinë ruse.

SEC mbante në mend se Seagal në fakt nuk ka reaguar ndaj nevojave të tij të dyfishuara pasi bëri pagesën e parë. Javën e kaluar, Kuntz shpartalloi Seagal ose përfaqësuesit e tij që të paraqiteshin në gjykatë për të reaguar ndaj SEC, megjithatë, as Seagal, përfaqësuesi i tij i mëparshëm ligjor dhe as mbikëqyrësi i tij nuk u shfaqën.

Çfarë mendoni për Steven Seagal që neglizhon kontratën e negociatave të bërë me SEC? Le të njohim në fushën e vërejtjeve të listuara më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju