Senatorët përfshijnë taksat e kriptos për objektet që ofrojnë për të mbledhur $ 28B në fitime shtesë

Ligjvënësit amerikanë mendojnë se mund të zbulojnë financime të lehtësive me vlerë 28 miliardë dollarë duke zgjeruar taksën mbi marrëveshjet e kriptove.

Senatorët shtojnë taksat e kriptos në marrëveshjen e infrastrukturës për të rritur 28 miliardë dollarë në të ardhura shtesë

Shtesat e minutës së fundit në objektet bipartizane trajtojnë Senatin e Shteteve të Bashkuara, ku ligjvënësit propozuan një taksë të zgjeruar të kriptomonedhës për të rritur një shtesë prej 28 miliardë dollarësh në të ardhura.

Propozimi do të ekzekutojë udhëzime më të rrepta për kompanitë që merren me kripto, do të zgjerojë kërkesat e raportimit për agjentët dhe do të mandatojë që marrëveshjet dixhitale të pronës me vlerë më shumë se 10,000 dollarë të raportohen në Shërbimin e të Ardhurave të Brendshme.

Senatori Rob Portman i Ohajos, republikani kryesor për bisedat e objekteve, mbajtur parasysh Kongresi në fakt ka zbuluar çështje në lidhje me raportimin e kriptove dhe kërkesat e taksave për një kohë të gjatë:

"Të gjithë kanë folur për mënyrën e duhur për të siguruar më shumë raportime në veçanti dhe kjo çon në pajtueshmëri më të mirë."

Procedurat kripto u kontribuan shpejt në ofertën më 28 korrik, pas javëve të prapambetura dhe të ardhura midis republikanëve dhe demokratëve Të ardhurat nga taksat e reja të kriptove do të përdoren për të financuar pjesërisht një investim financiar prej 550 miliardë dollarësh në transportin dhe pajisjet e energjisë elektrike.

Tregu dixhital i pronës aktualisht po ngutet kundër propozimit, me drejtorin ekzekutiv të Shoqatës Blockchain, Kristin Smith, duke argumentuar se shumë nga kompanitë që do të kalonin nëpër udhëzimet e reja nuk kanë aftësinë për të mbledhur informacionin e nevojshëm.

"Ne po shtyjmë çdo levë tani për ta ndryshuar atë," tha ajo, duke përshkruar masat e propozuara si "jashtëzakonisht problematike".

Propozimi vjen pasi pronat e kriptos po i nënshtrohen një ekzaminimi rregullativ në rritje në Shtetet e Bashkuara.

Më 27 korrik, Kontrolli në detyrë i Monedhës, Michael Hsu, zbuloi se rregullatorët po shqyrtojnë rezervat e letrës së biznesit që mbështesin stabcoin kryesor, Tether (USDT).

Tether në fakt është marrë me kritika për rezervat e tij jotransparente dhe dështimin për të siguruar auditime të sigurta për afro gjysmë viti. Në maj, kompania zbuloi një ndarje të rezervave të saj që thotë se USDT është 49.6% e mbështetur nga "gazeta komerciale".

Lexo artikullin:  Microsoft fiton patentën amerikane për "shërbimin e shenjave të pavarur nga libri kryesor"

Related: Tether siguron një auditim në 'muaj' pasi Paxos deklaron USDT nuk është një Bitcoin i mirëfilltë

Gjatë një seance dëgjimore mbi kriptomonedhën para Komitetit të Senatit Amerikan për Bankat, Strehimin dhe Çështjet Urbane u mbajt në të njëjtën ditë, mësuesja e drejtësisë Angela Walch kërkoi gjithashtu mbikëqyrje më të lartë të sektorit të minierave.

Walch theksoi aftësinë e minatorëve për të blerë marrëveshje blockchain dhe për të sifonuar Miner Extractable Value (MEV) si shqetësime thelbësore që ndalojnë punën për ta bërë atë në radarin e ligjvënësve.

Më 19 korrik, Sekretarja e Thesarit e SHBA Janet Yellen promovoi politika më të larta që qeverisin monedhën e qëndrueshme dhe kompanitë e shenjave të qëndrueshme gjatë një konference të Grupit Punues të Presidentit për Tregjet Financiare Grupi parashikon që në të vërtetë të ketë nxjerrë draft politikat e stabilcoin në muajt e ardhshëm.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju