Singapori të licencojë ofruesit e pagesave dixhitale, miraton shkëmbimin e kriptove

Singapori të licencojë ofruesit e pagesave dixhitale, miraton shkëmbimin e kriptove

Autoriteti kryesor bankar i Singaporit në të vërtetë ka njoftuar kompaninë e pagesave dixhitale që është '& rsquo; do t'i akreditojë ata që të veprojnë nën juridiksionin e tij. MAS informoi “& ldquo; të shumta & rdquo; nga 170 kandidatë është '& rsquo; s & ldquo; të përgatitur për t'u miratuar atyre licencat e shërbimeve të pagesave, "& rdquo; për sa kohë që ata kryejnë hapa për të përmbushur kërkesat e tij, rregullatori i vlefshëm në South China Morning Post '& rsquo; s & lsquo; Këtë javë në Azi & rsquo; botim. Dy aplikacione në fakt janë refuzuar deri më tani dhe 30 të tjerë janë tërhequr për ndalimin e punës për të përmbushur kërkesat kundër pastrimit të parave.

Singapori të licencojë ofruesit e pagesave dixhitale, miraton shkëmbimin e kriptoveAutoriteti Monetar i Singaporit

Lajmi vjen pas shkëmbimit australian të kriptovalutave, Independent Reserve, i cili u zbulua sot më parë se në fakt kishte marrë një “& ldquo; në parim miratim ”& rdquo; ngaSingapore & rsquo; s autoriteti financiar për një licencë si ofrues i shërbimit të kontrolluar të shërbimeve të shenjave të pagesave dixhitale. Platforma tregtare mbajti në mendje në një deklaratë se '& rsquo; është ndër kompanitë e para të posedimit virtual që ka marrë një miratim të tillë në qytet.

Deklarata më e re e MAS në fakt është përmbushur me interes nga specialistë të lidhur me zonën e kriptove, shpjegoi përditë me bazë në Hong Kong. Grace Chong, një avokat në Simmons & Simmons dhe konsulente për çështjet fintech dhe rregullative në Singapor, shpjegoi zhvendosjen si “& ldquo; të veçantë & rdquo; dhe & ldquo; të shpejtë. Bankat dhe mbikëqyrësit e posedimit në fakt kanë zgjeruar ofertat e tyre poseduese dixhitale, mbante në mend ajo, duke theksuar:

Modifikimi teknologjik po përmbys financimin dhe ne po shohim një interes të fortë institucional në pronat dixhitale.

Lëvizja MAS për të tërhequr kompani kripto në Azi '& rsquo; s Crypto Hub

SipasChong & rsquo; kuotat e çmimeve, 90 kompani të shenjave të pagesave dixhitale aktualisht ishin duke u përjashtuar në Singapor Në mars 2020, MAS miratoi një përjashtim nga mbajtja e një licence për një sërë biznesesh kripto sipas Aktit të saj të ri të Shërbimeve të Pagesave, siç raportoi Bitcoin Bitcoin. Ai lëshoi ​​një listë të njësive të justifikuara, të përbërë nga emra të njohur si Binance, Coinbase, Upbit dhe Wirex.

Lexo artikullin:  GoodFi njofton shërbimin e ri DeFi Matchmaker për të ndihmuar në rritjen e industrisë DeFi në 100 milion njerëz deri në vitin 2025 

MAS '& rsquo; zgjedhja për të lëvizur drejt licencimit të pakthyeshëm “& ldquo; siguron siguri për shumë biznese të ligjshme kripto që në fakt kanë zhvilluar operacione këtu, "& rdquo; përmend Kenneth Bok, president i blockchain këshilluesBlocks Jason Davis, një mësues i asociuar i sipërmarrjes dhe biznesit shtëpiak në Insead, e shpjegoi atë si një “& ldquo; veprim tjetër i kujdesshëm ”& rdquo; në zhvillimin monetar. Davis parashikon më shumë shkëmbime kripto për të kërkuar miratimin për të funksionuar në Singapor:

Mundësimi i shkëmbimeve të kriptomonedhës për të funksionuar në Singapor është një pjesë themelore e kombit '& rsquo; Teknika s për të qenë miqësore me organizatat që përdorin lloje të reja dixhitale të pronave & hellip; Shkëmbimet mund të jenë vetëm hapi fillestar në përparimin e një kripto-ekosistemi të begatë në zemër të Azisë Juglindore.

Vëzhguesit e industrisë parashikojnë përparimin për të rritur shumëllojshmërinë e bizneseve të shumta të kriptove që transferohen në Singapor dhe vulosin statusin e tij si një qendër kryesore kripto-financiare aziatike.

Sipas qytetit '& rsquo; Konkurrenti vendas, Sumit Agarwal, në fakt ka zgjedhur për politika rregullative më të rrepta. Universiteti Kombëtar në Singapor, mësues i financave dhe ekonomisë në Pekin të Hong Kong, Kinë '& rsquo; Ndikimi në rritje mbi Njerëzit “& ldquo; prodhon shqetësim në mendjen e financuesve ”& rdquo; ndërsa goditja ndaj minierave dhe tregtimit të kriptove në Singapor vazhdon. "& Ldquo; Agarwal po e kupton këtë

A rregullatorët janë më të disponueshëm për të eksploruar për shkak të faktit se ajo '& rsquo; një ekonomi e vogël dhe zgjedhje mund të bëhen shumë më shpejt, ”& rdquo; Singapori shpjegoi. Azia ju pajtoheni se Let po përfundon duke qenë një vendndodhje e rëndësishme kripto-miqësore në

? (*) ne e kuptojmë në zonën e vërejtjeve të listuara më poshtë. (*).

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju