Kontrata e fundit e yllit të futbollit Messi thuhet se përfshin shenja të tifozëve të kriptove

Plani monetar për zhvendosjen e yllit argjentinas të futbollit Lionel Messi në Paris Saint Germain konsiston në pagesën në shenja të tifozëve të kriptove, deklarojnë burimet.

Kontrata e fundit e yllit të futbollit Messi thuhet se përfshin shenja të tifozëve të kriptove

Super ylli argjentinas i futbollit Lionel Messi, i konsideruar si një nga lojtarët më të mëdhenj të lojërave video të përjetësisë, në fakt me sa duket i ka bërë shenjat e tifozëve të kriptove një pjesë të pagesës që merret me planin e tij monetar me klubin francez Paris Saint-Germain. Informacioni buron nga burime pranë çështjes, sipas Reuters.

Messi, 34 vjeç, i cili kishte qenë në të vërtetë në FC Barcelona sepse ishte 13 vjeç, sot nënshkroi një marrëveshje dyvjeçare me Paris St Germain (PSG), me një alternativë për të vazhduar për një vit të tretë. Largimi i tij nga Barcelona, ​​me të cilin fitoi 3 tituj të Ligës së Kampionëve, u vulos pasi udhëzimet e arsyeshme monetare të La Liga -t spanjolle e bënë atë fiskalisht të paarritshme që klubi të vazhdojë të menaxhojë lojtarin e yjeve.

Messi në fakt ka fituar çmimin e Këpucës së Artë Evropiane për golashënuesin kryesor dhe çmimin e lojtarit të vitit të FIFA -s 6 herë secila dhe me sa duket do të fitojë një të ardhur vjetore prej 41 milionë dollarësh (plus përfitime), përveç një pagese përfundimtare prej 30 milionë dollarësh në PSG. Presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi në fakt ka deklaruar në një intervistë sot se nëse duhet të zbulohen shifrat e sakta për ofertën, individët do të “befasohen, me të vërtetë, nga numrat që kemi”.

Me informacionin specifik ende të fshehur në fshehtësi, lejimi dhe lidhja me shtimin e shenjave të tifozëve kripto në marrëveshjen e Messit nuk kuptohen. Kripto PumpLajmet në fakt janë lidhur me PSG për vërejtje dhe do ta azhurnojnë këtë postim me informacion shtesë nëse duhet të jetë i ardhshëm.

I ngjashëm: Tifozët e kriptove simbolizojnë një shumëllojshmëri për tifozët e futbollit të privuar nga loja

Shenjat e tifozëve vazhdojnë të jenë të popullarizuara në sportet ndërkombëtare, me klubin e rëndësishëm turk shumë-sportiv Fenerbah çe SK që përfundoi një parashitje paraprake prej 500,000 shenjash në Ethereum sot, duke i fituar klubit 1.75 milion dollarë në 30 sekonda.

Lexo artikullin:  Senatori amerikan Lummis blen më shumë Bitcoin, sheh BTC si "Dyqan i shkëlqyeshëm i vlerës"

PSG në vetvete është shoqëruar me kripto sepse 2018 përmes bashkëpunimit të tij me platformën blockchain Socios, e cila gjithashtu numëron klubin e mëparshëm të Messit FC Barcelona si partner së bashku me një mori klubesh të tjera globale, të shquara që përbëhen nga Atlético de Madrid, Juventus, Manchester Qyteti dhe shumë të tjerë.

Shitjet flash për shenjat e tifozëve janë padyshim financiarisht shpërblyese për klubet e përfshira dhe në fakt kanë përfunduar të jenë shumë më të zakonshme përgjatë bllokimeve të shkaktuara nga pandemia në 2015 si një metodë për të përmirësuar ekzistencën dixhitale të klubeve, për të rritur fitimet dhe për të ruajtur angazhimin e tifozëve. Megjithatë, kritikët e modelit në fakt kanë argumentuar se të drejtat e votimit të lidhura me pronësinë e shenjave merren me tifozët pak më shumë sesa një fjalë kozmetike në veprimtaritë e klubeve dhe përfaqësojnë një fitim të pajustifikuar të parave për angazhimin e tifozëve.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju