Platforma e Medias Sociale Torum Njofton Investime Strategjike nga Huobi Ventures HECO Fund

pres-relis

NJOFTIMI PËR SHTYP. Torum zbulon investimin taktik financiar nga Huobi Ventures, krahu $ 100 milion i Huobi Group për të kultivuar adoptimin e blockchain dhe rritjen e mjedisit.

5 gusht 2021, Kuala Lumpur, Malajzi —– Në prag të detyrës '& rsquo; s 1 st përvjetori i fillimit të vitit, platforma e rrjeteve sociale Torum në fakt ka nisur strategjinë e saj taktike të rritjes së mjedisit taktik H2, duke u fokusuar në ndërtimin dhe ndërtimin e një mjedisi kripto me një ndalesë. Strategjia përbëhet nga funksione thelbësore që synojnë të rregullojnë tregun '& rsquo; S detajon çështjet e asimetrisë dhe forcon lidhjen midis detyrave dhe lagjeve përmes një mjedisi të bazuar në shoqëri.

Plani Strategjik i Zgjerimit të Ekosistemit Torum H2

La Torumi Strategjia e Zgjerimit të Ekosistemit Strategjik H2 do të përbëhet nga shumë funksione kryesore, të përbërë nga:

  • Launchpad Torum NFT: Platforma INO për detyrat për të siguruar një sërë NFT-të të botimit të kufizuar në lagje
  • Tregu NFT Torum: Tregu i parë NFT i futur në shoqëri me aftësinë për të tregtuar NFT për përdoruesit e Torum.
  • Torum Airdrop: Një zonë premium për detyrat për të kryer ajrosje në lagjen Torum
  • Torum News: Një lajm i vetëm dhe grumbullues detajesh për detyrat
  • Torumgram: Një urë që lidh grupet dhe kanalet e Telegramit në Torum
  • Torum Lounge: Një bord vetëm audio për të kryer AMA dhe raste të afërta.

Strategjia e rritjes në të vërtetë ka tërhequr vëmendjen e Fondit Huobi Ventures HECO, i cili rezultoi në investimin taktik financiar të kompanisë VC onTorum Me Huobi Ventures të hyjë në dele, Torum do të ndihmojë në rritjen e mjedisit Huobi nga elementët e marketingut dhe strukturës së lagjes , veçanërisht në lidhjen e detyrave të Huobi dhe HECO me tregun perëndimor.

Yi Feng Go, CEO dhe Themelues i Torum deklaroi se:

"& Ldquo; Marrëveshja e Komunitetit ka qenë vazhdimisht prona më e madhe e Torumit Megjithatë, kapaciteti i madh i një mjedisi të rrjeteve sociale si Torum është ende i kontrolluar plotësisht në një fazë kaq të hershme. Me ndihmën e Huobi Ventures, ne jemi pozitivë që Torum mund të rritet jashtëzakonisht duke sjellë në bord detyrat e bazuara në HECO dhe lagjet e tyre për 6 deri në 12 muajt e ardhshëm. Ne jemi shumë të kënaqur që po punojmë me kujdes me partnerë mjedisorë si Huobi Ventures. ”& Rdquo;

Lexo artikullin:  ETF e re braziliane Bitcoin premton neutralitet të karbonit

Si pjesë e investimit taktik financiar, Huobi Ventures do të ofrojë qasje në burime për partnerët unikë të medias, strukturën e lagjes dhe lidhjet e detyrave përTorum Kombinimi i burimeve nga Huobi do të zgjerojë edhe më shumë shtrirjen e mjedisit në Torum, i cili aktualisht ka mbledhur mbi 64,000 adhurues të kriptomonedhës nga mbi 10 kombe, të përbërë nga SHBA, Kanadaja, Letonia, Spanja, Gjermania, Franca, Polonia, Malajzia, e kështu me radhë

Huobi Ventures dhe HECO

Një nga fokuset kryesore të Torumi për H2 2021 do të sjellë detyra cilësore të bazuara në HECO në mjedisin e tij të rrjeteve sociale. Me ndihmën e Huobi Ventures, Torum mund të ofrojë avantazhe superiore për detyrat e bazuara në HECO të përbërë nga qasja në tregun perëndimor, mjetet e strukturës së lagjes, ekspozimi i drejtpërdrejtë i emrit të markës, kombinimi i lagjes dhe më shumë.

Loki, Menaxher i Investimeve të Huobi Ventures komentoi se:

“& Ldquo; Huobi Ventures HECO Fund bën çdo përpjekje për të zgjeruar mjedisin Huobi dhe për të mirëpritur cilësi të lartë të detyrave të bazuara në HECO si Torum Me shtimin e një platforme të rrjeteve sociale kripto-centrike në portofolin tonë, ne mund të përdorim funksionet kryesore të Torum si NFT Launchpad për të ofruar shtrirje në lagjen dhe burimet për detyrat në mjedisin HECO. ”& Rdquo;

vizitoni Torumi faqe për të hedhur një vështrim në të ardhmen e rrjeteve sociale, ose për të mbajtur të përditësuar me të gjitha përparimet e Torum përmes biznesit '& rsquo; s kryesore Twitter llogari.

 

Rreth Fondit Huobi Ventures HECO

Huobi Ventures është një degë në pronësi të plotë të botës '& rsquo; Shkëmbimi i dytë më i madh i kriptovalutave, Huobi Group është i përqendruar në rritjen e kompanisë '& rsquo; portofoli i investimeve financiare dhe ofrimi i asistencës afatgjatë për detyrat gjeniale të blockchain.

Fondi Huobi Ventures HECO kryesisht blen përpjekje në rrjedhën e sipërme dhe të poshtme në tregun botëror të blockchain. Përveç organizimit të saj të shkëmbimit, investimet e tij financiare mbulojnë gjithashtu tregun kryesor, fondet sasiore të tregut sekondar, bankat e investimeve financiare, inkubatorët, menaxhimin e pronës, kuletat, minierat, furnizuesit e informacionit të tregut, lagjen në mbarë botën, mediat, sigurinë kibernetike, zinxhirët publikë, DAPP , dhe platformat, udhëzuesin, rekrutimin e aftësive, trajnimin dhe studimin kërkimor.

 

Rreth Torumit

Lexo artikullin:  El Salvador blen rënien pasi çmimi i Bitcoin bie në 42.9K dollarë

Torumi është bota '& rsquo; Fillimisht DeFi + NFT përfshiu platformën e rrjeteve sociale që është zhvilluar posaçërisht për përdoruesit e kriptomonedhës. Mbështetur nga AU21, Consensus Lab, DFG, M6, Waterdrip Capital dhe 15 kripto-VC të tjera të njohura, Torum tani është ndër platformat e rrjeteve sociale kripto me rritjen më të shpejtë me një normë të jashtëzakonshme të zhvillimit të përdoruesve 20–30% nga muaji në muaj.

 

Sociale Torum

Twitter| telegram| Medium| Facebook

 

Detajet e kontaktit të medias

Emri i Kontaktit: Jayson Tan

Kontakt Email: pershendetje@torum.com

 

Torum është burimi i këtij materiali. Kjo Deklaratë për Shtyp është vetëm për funksione edukative. Detajet nuk përbëjnë udhëzime financiare për investime ose një marrëveshje për të investuar.

 

Ky është një njoftim për lajme. Lexuesit duhet të bëjnë kujdesin e tyre të duhur para se të ndërmarrin ndonjë veprim që lidhet me biznesin e promovuar ose ndonjë prej bashkëpunëtorëve ose shërbimeve të tij. Bitcoin com nuk është përgjegjës, drejtpërdrejt ose tërthorazi, për çdo dëm ose humbje të shkaktuar ose deklaruar se do të shkaktohet nga ose në lidhje me përdorimin ose varësinë nga çdo material, artikuj ose shërbime të theksuara në publikimin e gazetarisë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju