Softbank udhëheq investime prej 800 milion dollarë për aplikacionin bankar Revolut

Vlerësuar tani në 33 miliardë dollarë, Revolut nuk përjashtoi një IPO të mundshme këtë vit, por CFO e firmës sugjeroi se nuk kishte gjasa.

Softbank udhëheq investime prej 800 milion dollarë për aplikacionin bankar Revolut

Revolut, një aplikacion i madh bankar britanik që përfshin investime në monedhën kriptomonedhë, ka siguruar 800 milion dollarë në një raund të ri financimi.

Raundi i ri i investimeve drejtohet nga gjigandi financiar japonez SoftBank dhe fondi mbrojtës i Shteteve të Bashkuara Tiger Global, të cilat kolektivisht mbajnë rreth 5% në Revolut, njoftoi CNBC të enjten.

Raundi vlerëson Revolut në 33 miliardë dollarë, duke shënuar një rritje gjashtëfish nga vlerësimi i kompanisë prej 5.5 miliardë dollarësh në vitin 2020. Financimi i sapo siguruar do të ndihmojë Revolut të vazhdojë zgjerimin ndërkombëtar si dhe të përmirësojë më tej marketingun dhe zhvillimin e produktit, vuri në dukje zyrtari kryesor financiar i Revolut Mikko Salovaara. Kompania është veçanërisht e përqendruar në ofrimin e shërbimeve në SH.B.A. dhe Indi, shtoi ai.

Raundi i fundit i financimit thuhet se e bën Revolut njëbrirëshin e dytë më të madh fintech në Evropë pas kompanisë suedeze të fintech Klarna. Tani është gjithashtu fintech-i më i madh në Mbretërinë e Bashkuar, duke kontrolluar firmën kryesore të pagesave Checkout.com.

Pavarësisht Revolut që poston një rritje masive gjatë vitit të kaluar, kompania nuk ka plane të menjëhershme për një ofertë fillestare publike. Salovaara tha që Revolut nuk përjashtoi një IPO të mundshme këtë vit por sugjeroi që nuk ishte e mundur.

Revolut nuk iu përgjigj menjëherë CryptoPumpKërkesa e lajmeve për koment.

Related: Revolut zgjerohet në Japoni si tregu i saj i parë jo-anglishtfolës

Revolut raportoi gati 240 milion dollarë humbje vjetore vitin e kaluar, më të larta se 140 milion dollarë që kompania humbi në 2019. CEO i Revolut dhe bashkë-themelues Nik Storonsky më parë tha se arsyeja kryesore për rritjen e humbjeve në 2019 ishte një investim agresiv në zgjerimin global dhe të reja ofertat e produkteve. Revolut do të vazhdojë zgjerimin e saj në shërbime të reja si kripto dhe tregtimi i aksioneve për të arritur përfitim në afat të gjatë, tha CEO së fundmi.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju