SpaceX zotëron Bitcoin, Elon Musk dhe Nic Carter mendojnë se BTC po përfundon duke qenë më e gjelbër

Musk ekspozoi se SpaceX zotëron Bitcoin të cilin Tesla mund të jetë afër pranimit të pagesave BTC edhe një herë pasi të shikojë qëndrueshmërinë e BTC.

SpaceX zotëron Bitcoin, Elon Musk dhe Nic Carter besojnë se BTC po bëhet më e gjelbër

CEO i Tesla Elon Musk ka ekspozuar për herë të parë që kompania e tij SpaceX zotëron Bitcoin (BTC).

Biznesi ende nuk do të zbulojë zyrtarisht se sa Bitcoin ka blerë në të vërtetë, megjithatë biznesi tjetër i Musk Tesla bleu $ 1.5 B të kriptovalutës më parë këtë vit që shkaktoi një tubim të rëndësishëm të normës së Bitcoin.

Ky tubim kishte të bënte me një fund të befasishëm pasi Tesla ndaloi të merrte pagesa me Bitcoin për shkak të çështjeve ekologjike, megjithatë duke folur në "The ₿ Word" - një rast virtual Bitcoin (BTC) - miliarderi i parregullt i teknologjisë rekomandoi Tesla të ishte në prag të pranimit të kriptovalutës edhe një herë në vijim të treguesve tërheqës, pjesa e burimeve të rinovueshme të shfrytëzuara për miniera po rritet.

Historia e ndryshimit të Bitcoin duke shkuar "e gjelbër" mund të ndihmojë në ringjalljen e një mitingu, me bashkëthemeluesin e Coin Metrics Nic Carter që informon CNBC disa orë më parë se bazat e BTC po përmirësohen në lidhje me qëndrueshmërinë.

Musk u shfaq së bashku me CEO të Ark Invest, Cathie Wood, dhe CEO i Twitter Jack Dorsey, dhe ndërmjetësi Steve Lee nga Square Crypto Musk nuk ekspozuan ndonjë informacion shtesë në lidhje me blerjen e SpaceX përveç deklarimit:

"Unë bëj vetë Bitcoin, Tesla zotëron Bitcoin, SpaceX zotëron Bitcoin, dhe unë personalisht mbaj pak Ethereum dhe Dogecoin sigurisht."

Ai përfshiu atë që: "Ne nuk jemi duke shitur ndonjë Bitcoin, as nuk po shes ndonjë gjë personalisht ose as SpaceX nuk po shet ndonjë Bitcoin."

Deklarata verifikon spekulimet e gjata që biznesi i objekteve të zonës ishte duke përfshirë Bitcoin në rezervat e saj. Në mes të marsit, Anthony Scaramucci deklaroi në një Tweet se ai mendoi se Musk nuk u ndal me thjesht blerjen e Tesla.

Gjatë këtij rasti, Musk veshi një këmishë me temë BTC dhe dukej mjaft pozitiv për të ardhmen e arit dixhital ndërsa specifikoi se ai zotëron "shumë më shumë Bitcoin sesa Ether ose DOGE".

Musk specifikoi se "duket të jetë një trend pozitiv" në përdorimin e burimeve të rinovueshme për minierat BTC, duke treguar mbylljen aktuale të impianteve të minierave me qymyr në Kinë

Lexo artikullin:  CEO i Tesla Elon Musk kundërshton qeveritë që rregullojnë kripton, thotë se ata nuk duhet të bëjnë asgjë

“Unë dua të bëj pak më shumë zell për të konfirmuar që përqindja e përdorimit të energjisë së rinovueshme ka shumë të ngjarë në ose mbi 50% dhe se ekziston një trend drejt rritjes së këtij numri. Nëse është kështu, Tesla do të rifillojë të pranojë Bitcoin, ”deklaroi ai.

Nic Carter shkon duke shfrytëzuar minierat në CNBC

Duke folur për vërejtjet më të reja të Musk me Fast Money të CNBC më 22 korrik, Carter deklaroi se ishte "i lumtur" që Musk kishte filluar të vlerësonte "faktet në terren sepse ato janë shumë të favorshme".

Carter i bëri jehonë bindjeve të Musk mbi minierat BTC me bazë në Kinë, duke mbajtur parasysh se "shkalla kineze e hashit ishte shumë e ndikuar nga energjia e prodhuar nga qymyri", e cila në të vërtetë kishte pasur mungesë të hapjes nga "minatorët anonim" për shkak të zonës.

"Bazat janë duke u përmirësuar sa i përket qëndrueshmërisë së Bitcoin", deklaroi Carter. Bashkëthemeluesi i Coinmetrics tregoi se minatorët e së vërtetës në SH.B.A. dhe Kanada kanë më shumë gjasa të përdorin praktika të qëndrueshme dhe do të zbulojnë më shumë informacion.

"Një pjesë e madhe e kësaj [minierave në Kinë] është zëvendësuar nga minierat në Kanada dhe SH.B.A., ku minatorët janë shumë më të përqendruar në mënyrë të qëndrueshme. Ne po shohim gjithashtu shumë më shumë zbulime nga minatorët, 32% e normës së hashit u bashkuan me një këshill, Këshillin e Minierave Bitcoin dhe ato prodhojnë zbulime tremujore tani, "deklaroi ai.

Related: Problemi i minierave Bitcoin bie për herë të 4-të me radhë

Carter iu referua studimit kërkimor aktual të Këshillit të Minierave Bitcoin (BMC) i cili anketoi 32% të minatorëve në BTC.network. Sondazhi prodhoi një kuotë çmimi të një përzierje të qëndrueshme 67% të energjisë në TM2.

Uncertainshtë e pasigurt nëse Musk ka faktorizuar në këtë studim si pjesë të kujdesit të tij të duhur, megjithatë, pasi ai llogaritej në informacionin e vetë-raportuar nga një grup i kufizuar i thjesht 3 shqetësimeve të studimit.

Carter u shpreh se qëndrueshmëria e BTC nuk do të provohet plotësisht derisa bota të shohë se ku shumica e minatorëve filluan një biznes pas eksodit nga Kina Megjithatë, sipas mendimit të tij, ai specifikoi që:

"Unë mendoj se Bitcoin është krejtësisht i përshtatshëm për pagesa sot, dhe sigurisht që kostot mjedisore kompensohen nga dobia e saj e madhe"

.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju