Stablecoins u rritën me 13 $ në 30 ditë, kapën 67% të vëllimit të sotëm të tregtisë kripto

Stablecoins kanë lënë gjurmët e tyre në ekonominë kripto gjatë pesë viteve të fundit pasi këto shenja të fiksuara janë rritur jashtëzakonisht gjatë asaj periudhe kohore. Ndërsa tregjet e valutave dixhitale janë zhytur në vlerë, përdorimi i stabilcoins ka mbetur i shkumëzuar dhe sot kapitalizimi i tregut i të gjitha monedhave të qëndrueshme ekzistuese është 113 miliardë dollarë.

Sigurisht, lidhja (USDT) është stakcoin më i madh për sa i përket vlerësimit të tregut dhe sasisë së transaksioneve që rrjeti i qëndrueshëm Bitcoin përpunon çdo ditë. Në kohën e shkrimit, kapitalizimi i tregut të lidhëses (USDT) është 62 miliardë dollarë dhe vlerësimi i përgjithshëm i USDT është 4.94% e vlerësimit të tregut të të gjitha monedhave kripto që ekzistojnë.

Stablecoins u rritën me 13 $ në 30 ditë, kapni 67% të vëllimit të sotëm të tregtisë kriptoDhjetë monedhat kryesore me vlerësimin e tregut të Premten, 16 Korrik 2021.

Statistikat e Coingecko tregojnë komandat e lidhura 43.5 miliardë dollarë në ndërrime globale të Premten, por të dhënat e messari.io tregojnë se "vëllimi real" është rreth 12.51 miliardë dollarë. Sido që ta shikoni, lidhja ka më shumë vëllim sesa tregjet BTC dhe ETH së bashku.

Stablecoins u rritën me 13 $ në 30 ditë, kapni 67% të vëllimit të sotëm të tregtisë kriptoTether kap më shumë se 62% të tregtisë së sotme BTC dhe 51.4% të tregtisë ETH të Premten. BUSD komandon 4.5% të tregtisë së sotme BTC dhe 7.9% të swap-eve të ETH gjithashtu të Premten.

Për më tepër, shumica e tregtive të BTC dhe ETH janë ndërruar për lidhje (USDT) pasi statistikat e BTC tregojnë USDT kap 62.48% të pjesës së sotme të tregtisë. Staincoin Bitcoin BUSD, i lëshuar nga Binance, kap 4.61% të swap-eve të bitcoin (BTC) dhe është pak nën dollarin amerikan si çifti i tretë më i madh tregtar i BTC, sipas të dhënave të cryptocompare.com.

Tether po rritet në mënyrë eksponenciale nga korriku 2020 deri në qershor 2021, kur lëshimi i lidhjeve filloi të ngadalësohej në 61.7 miliardë dollarë. Në fillim të qershorit, monedha usd (USDC) kaloi nga 22 miliardë dollarë në kapitalizimin e tregut prej 26.5 miliardë dollarë në mes të korrikut.

6 Stablecoins panë rritje të dyfishtë dhe me tre shifra muajin e kaluar

Në fillim të qershorit, vlerësimi i Binance stablecoin BUSD shkoi nga 8.72 miliardë dollarë në 11.25 miliardë dollarë. Në fakt, shumica e 30 ditëve të fundit të rritjes së qëndrueshme të Bitcoin mund t'i atribuohet monedhave të qëndrueshme jo-lidhëse si USDC, BUSD, DAI, PAX, TUSD, HUSD, GUSD dhe LUSD.

Lexo artikullin:  Të dhënat e reja tregojnë inflacionin në SHBA më të lartë në 30 vjet – Analisti thotë se rritja e inflacionit mund të arrijë një 'pikë kthese'

Stablecoins u rritën me 13 $ në 30 ditë, kapni 67% të vëllimit të sotëm të tregtisë kriptoVlerësimi i tregut Stablecoin të Premten, 16 Korrik 2021.

Nga të gjitha argumentet e njohura mirë të lidhura me fiat, GUSD pa rritjen më të madhe 30-ditore, duke fituar 56.7%, dhe synthetix.io կայուն Bitcoin SUSD ka parë 37.7% rritje gjatë muajit të fundit.

BUSD u rrit me dy shifra duke shtuar 18.9% në 30 ditë dhe monedha usd (USDC) u rrit 10.7% në atë hark kohor. Tre stabilcoins relativisht të panjohur panë rritje shumë të mëdha të furnizimit. Dollari stabilcoin defi (DUSD) u rrit me 257.5% muajin e kaluar dhe u pasua nga dollari i vendosur bosh (ESD) i cili kërceu 129%, dhe frax (FRAX) i cili u rrit me mbi 98%.

Statistikat nga Coingecko tregojnë se së bashku, dhjetëra monedha të qëndrueshme në ekzistencë sot komandojnë 49.5 miliardë dollarë nga 82.9 miliardë dollarë të së premtes në tregtinë e kriptove në të gjithë botën.

Çfarë mendoni rreth rritjes së monedhave të qëndrueshme gjatë 30 ditëve të fundit? Na tregoni se çfarë mendoni për këtë temë në seksionin e komenteve më poshtë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 10 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Shikoni një video në si të mësoni për kriptomonedhën e ardhshme pump dhe fitoni fitime të mëdha.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin e fitimit të madh në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram. A po bëni tashmë një fitim duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provoni! Ne ju dëshirojmë fat në tregtimin e kriptomonedhave dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si abonentët VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance.
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju