Strategu Mike McGlone beson se Bitcoin mund të kapërcejë rezistencën prej $ 60K kundrejt mbështetjes prej $ 20K

Strategu Mike McGlone beson se Bitcoin mund të kapërcejë rezistencën prej $ 60K kundrejt mbështetjes prej $ 20K

Më 23 korrik, Bloomberg '& rsquo; Eksperti i vjetër i fondit të tregtuar në shkëmbim (ETF) Eric Balchunas ndau një pamje të ekranit të Mike McGlone '& rsquo; Deklarata e përbërë që shqetëson tregjet aktuale të bitcoin. Pas përgjimit të një lartësie prej $ 35,960 në 4 korrik, prona kryesore e kriptos u rrëzua në një minimum prej 29,300 $ për sistem 19 ditë më vonë. Më 24 korrik, bitcoin (BTC) u kthye përsëri në drejtim të zonës prej $ 34K pasi atje & & rsquo; Ka qenë një kthesë e vogël modeli gjatë 48 orëve të fundit.

"& Ldquo; Eksperti ynë i kriptos Mike McGlone shprehet se bitcoin [ka shumë të ngjarë të godasë $ 60k sesa $ 20k bazuar në modelet e normës historike", & rdquo; Balchunas shkroi në Twitter në “Të Premten & ldquo; [McGlone] po ashtu shprehet Kina & rsquo; Refuzimi i zotërimeve të kriptës së aplikacionit të softuerit me burim të hapur mund të shënojë [a] pllajë [në] komb & rsquo; ngjitje financiare, & rdquo; përfshirë Balchunas. Një çift njerëzish reaguan ndaj McGlone '& rsquo; Merrni dhe dikush deklaroi:

Kjo & rsquo; Marrja e nxehtë e Kinës Refuzimi i gjërave si kjo zakonisht zbulon një shqetësim se diçka është shumë më mirë sesa monedha juaj. Çdo vend që bie Bitcoin po ulërin të njëjtën gjë.

Balchunas iu përgjigj vërejtjes dhe deklaroi se e këshillonte atë për disa shaka të vjetra. "& Ldquo; Më kujton shakatë e Chuck Norris për ndonjë faktor. ('*) Nuk & rsquo; t ulet bitcoin, bitcoin bie Kina, & rdquo; Kina deklaroi. Balchunas'McGlone ': & lsquo;

në 2018-2019 (*) & rsquo; Bitcoin Market Akin deri në McGlone & rsquo; Projeksioni i normës së bitcoin (BTC) është i shqetësuar, eksperti i ETF & rsquo; pamja nga ekrani i McGlone & rsquo; Parashikimi i deklaruar: Periudha e Konsolidimit ka shumë të ngjarë të kthehet drejt rezistencës prej 60,000 dollarësh kundrejt ndihmës prej 20,000 XNUMX dollarësh, nëse historia e rikuperimit nga kushtet e krahasueshme shumë të ftohta është ndonjë udhëzues.

Si grafik ilustron kripton e referimit të ngjashme me kohëzgjatjen e konsolidimit të borxhit 2018-2019 prej rreth 4,000 dollarë, para prezantimit në kulmin e vitit 2019 me rreth 14,000 dollarë.

Bitcoin arinjtë më të orientuar ndaj tregtisë taktike duket se shumëfishohen kur mbajtja jonë qëndron në kufirin rreth 30% të shënuar nën mesataren e saj lëvizëse 20-javore, duke mundësuar kohën e mbledhjes së llojeve të blerjes dhe mbajtjes. Rregullatorët në fakt kanë ndëshkuar operacionet e kriptovalutave në të gjithë botën . Autoritetet Bitcoin në

Përveç Kinës që dëshiron të ndalojë marrëveshje konfidenciale dhe qeveria ka propozuar aktualisht legjislacionin për të "& ldquo; garantoni gjurmueshmëri të plotë të transferimeve të kripto-aseteve. "& rdquo; Evropa # Komisioni Evropian?

Në fillimin '& rsquo; Covid Delta të përputhur me McGlone, një person deklaroi se ai vetëm pajtohej me një pjesë të veçantë të deklaratës ku ai deklaroi se bitcoin ka shumë të ngjarë të godasë 60K $ se 20K $. Ndërsa nuk është & rsquo; hera e parë që McGlone ka bërë parashikime të tilla duke shqetësuar bitcoin '& lsquo; Shkalla e ardhshme. Muaji Balchunas, strategu i vjetër i produktit deklaroi "& ldquo; $ 40,000 duket më shumë se 20,000 $" & rdquo; dhe thirrja aktuale 60K $ është shumë më pozitive. Twitter mendoni

Lexo artikullin:  Nigerianët CBDC optimistë do të përmirësojnë pagesat dhe do të ndihmojnë në promovimin e monedhave kriptografike

Ky McGlone '& rsquo; Parashikimi i normës së bitcoin? Më në fund na kuptoni se çfarë mendoni për këtë temë në fushën e vërejtjeve të renditura më poshtë.

Çfarë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju