Sondazh: Investitorët institucionalë janë akoma bullish ndaj Bitcoin

Bitcoin në fakt ka parë humbje një ditë më parë pas një refuzimi në veri të rezistencës prej $ 40,000. Në kohën e kompozimit, kriptovaluta e parë nga kapaku i tregut tregtohet me 37,598 dollarë me një humbje prej 5.6% në tabelën 24-orëshe.

Bitcoin BTC BTCUSD

Në grafikun javor, Bitcoin regjistron një fitim prej 21.1% për shkak të një kapjeje të shkurtër që la tregtarët me pozicione të shkurtra në çrregullim. Në sektorin e derivateve në të gjitha platformat, eksperti Willy Woo regjistroi 1 miliard dollarë në likuidime në 26 korrik.

Shumica e likuidimeve ndodhën në këmbim Bybit me 413 milion dollarë të likuiduar, pasuar nga Huobi me 213 milion dollarë, OKex me 207 dollarë, Binance me 111 milion dollarë.

Bitcoin BTC BTCUSD

Besimi themelor në treg u shndërrua në bullish pas kapjes së shkurtër të cilën Arcane Research e kategorizoi si "& ldquo; një për librat e historisë ”& rdquo ;. Kur kostoja e Bitcoin u hodh nga 34,000 dollarë në 39,500 2017 dollarë ishte më e madhe se ajo që u pa në dhjetor 20,000 kur BTC arriti në XNUMX dollarë.

Shumë specialistë dhe tregtarë në të vërtetë janë kthyer në bullish. Frika & & (*) në ​​fakt është rritur nga Indeksi i Lakmisë dhe tani relakson vendndodhjen e Frika Ekstreme. Kini frikë nga veprimi aktual i kostos bullish, të tjerët pyesin nëse ka mjaft aspekte që do ta mbajnë atë. Pavarësisht informacionit të siguruar nga

Bitcoin BTC BTCUSD

Sugjeron shtesë që interesi institucional, midis Arcane Research '& rsquo; katalizatorët kryesorë, qëndron i lartë. Bitcoin në 2 studime, njëra e kryer nga Sipas dhe tjetra nga Goldman Sachs, ekziston një “& ldquo; besim i përgjithshëm i favorshëm ndaj kriptos "& rdquo; midis këtyre organizatave. Besnikëria 110 USDT

Merrni falas! Futures Bonus 150 vende pune shtëpiake nga e gjithë bota morën pjesë

Bitcoin ende mbret në sytë e institucioneve

Mbi '& rsquo; studimi 16% e pjesëmarrësve deklaruan se aktualisht janë blerë nga Goldman Sachs dhe kriptovaluta, me 24% të këtyre njësive të bazuara në SHBA që tregojnë se ata mbajnë një pjesë të pronave të tyre në kriptovaluta, deklaroi Bitcoin. Arcane Research, 45% e vendeve të punës shtëpiake në një shkallë botërore deklaroi se ato nuk janë '& rsquo; bleu kriptovaluta, megjithatë ata zbuluan interes në të ardhmen.

Lexo artikullin:  Miliarderi Orlando Bravo zotëron Bitcoin, thotë "Do të rritet ndjeshëm, unë jam shumë bullish"

Në mënyrë të ngjashme vendet e punës në Familje zbuluan interesin më të madh me 68% duke deklaruar se ata kanë strategji për të blerë Azinë dhe "& ldquo; mjedisi i pronës dixhitale & rdquo ;, siç shihet e listuar më poshtë. Bitcoin e njësive ekonomike nga studimi dëshirojnë të blejnë kriptovaluta për shkak të shqetësimit të tyre për inflacionin dhe normat e ulëta të interesit.

Shumica janë metrikat kryesore nën radarin e tyre dhe do të kenë një rëndësi të konsiderueshme për të bërë zgjedhjen e kripto-investimeve. Këto shtesa, 39% e individëve deklaruan se nuk duhet të interesohen për kriptovalutat për shkak të çështjeve rregullatore dhe për shkak të faktit se ata pyetje

In mund të jetë një dyqan efektiv me vlerë. Bitcoin ekspozoi mungesën e aftësisë dhe familjaritetit me këtë klasë të pronës. Të tjerët nga ana tjetër,

BTC BTCUSD

Më zbuloi se ekziston një “& ldquo; adoptim shumë më i madh institucional i pronave dixhitale sot ”& rdquo ;. Fidelity 2019, 22% e individëve për studimin e njëjtë saktësisht sugjeruan se ata kishin kriptovaluta, 36% deklaruan të njëjtën gjë në vitin 2020 dhe 52% në 2021. 71% deklaruan se kishin strategji për të blerë kriptovaluta dhe prona dixhitale në të ardhmen. Në përfundim se rezultatet rekomandojnë një nxitje të ekzistencës institucionale në tregun e kriptove.

Lojtarët domethënës të Arcane Research i kanë drejtuar këto nga 10,000 dollarë në një rekord të lartë me 64,000 dollarë dhe do të jenë thelbësore për mirënjohje shtesë.

Çdo tregtar që tregton kriptomonedhë në shkëmbimin Binance dëshiron të dijë për të ardhmen pumpnë vlerën e monedhave në mënyrë që të fitoni fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore.
Ky artikull përmban udhëzime se si të zbuloni se kur dhe cila monedhë do të marrë pjesë në "Pump”. Çdo ditë, komuniteti vazhdon Kanali Telegram Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance publikon 1-2 sinjale falas për të ardhmen "Pump"Dhe raporton për të suksesshëm"Pumps ”të cilat janë përfunduar me sukses nga organizatorët e komunitetit VIP.
Këto sinjale tregtare ndihmojnë në fitimin nga 20% në 150% fitim në vetëm disa orë pas blerjes së monedhave të publikuara në kanalin Telegram "Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për Binance ”. A jeni duke fituar tashmë duke përdorur këto sinjale tregtare? Nëse jo, atëherë provojeni! Ne ju dëshirojmë fat të mirë në tregtimin e kriptomonedhës dhe dëshirojmë të merrni të njëjtin fitim si përdoruesit VIP të Crypto Pump Signals for Binance Sinjalet për kanalin Binance. Shembujt mund të shihen në këtë faqe!
John Lesley/ autori i artikullit

John Lesley është një tregtar me përvojë i specializuar në analizën teknike dhe parashikimin e tregut të monedhës. Ai ka përvojë mbi 10 vjeçare me një gamë të gjerë të tregjeve dhe aseteve - monedhave, indekseve dhe mallrave. John është autori i temave të njohura në forume të mëdha me miliona shikime dhe punon si një analist dhe një tregtar profesional për të dy klientët dhe vetveten.

Lini një Përgjigju